Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Przyszłość reprezentacji Polski po Euro 2020. Co z trenerem Sousą i czego można oczekiwać w jesiennych meczach?

Dodano: 2021-08-17 13:50:58
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Euro 2020 okazało się kolejnym wielkim turniejem, który przyniósł polskim kibicom jedynie gorzki smak porażki. Przed rozpoczęciem mistrzostw wszyscy zakładali, że reprezentacja Polski wyjdzie z grupy i powalczy w fazie pucharowej. Jednak rzeczywistość brutalnie zweryfikowała takie plany. Po dwóch porażkach i remisie reprezentacja Polski odpadła już w fazie grupowej. Trudno więc dziwić się kibicom, którzy z niepokojem czekają na nadchodzące mecze eliminacyjne do MŚ 2022. Czego można się w nich spodziewać? Jaka będzie przyszłość trenera Sousy?


Paulo Sousa w cieniu u 2022 i wyborów prezesa PZPN

Debiut Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski był sporym zaskoczeniem. Eksperci oraz kibice zakładali bowiem, że Jerzy Brzęczek utrzyma posadę przynajmniej do Euro 2020. Tak się jednak nie stało, gdyż Portugalczyk zajął jego stanowisko w styczniu 2021 roku. Sousa miał więc raptem kilka miesięcy do tego, aby przygotować piłkarzy na Euro 2020.

To właśnie krótki okres pracy z reprezentacją stanowi obecnie najczęściej wskazywaną przyczynę marnego występu kadry na Euro. Rzeczywiście trudno było oczekiwać, że trener może tak szybko zbudować zespół wokół własnej koncepcji gry. Z drugiej strony Portugalczyk od samego początku imponował odważnymi decyzjami i gotowością do podjęcia ryzyka. Niestety, Euro 2020 pokazało, że niektóre eksperymenty Sousy po prostu się nie udały.

Jak więc wygląda przyszłość selekcjonera? W tym przypadku kluczowe znaczenie będą miały dwa czynniki. Pierwszy to nadchodzące wybory, które wyłonią nowego prezesa PZPN. W grze są tutaj dwa nazwiska – Cezary Kulesza oraz Marek Koźmiński. Nowy prezes PZPN oznacza także nowy pomysł na prowadzenie reprezentacji Polski. Nie jest więc wykluczone, że jednym z elementów takiego planu byłaby także zmiana selekcjonera. Jednakże drugim i zdecydowanie ważniejszym aspektem jest nadchodzący terminarz jesiennych spotkań. Kluczowe pytanie jest jedno – czy Sousa wywalczy awans na Mundial 2022?
Jesienne spotkania – ostatnia szansa na wywalczenie awansu
Schemat eliminacji do MŚ 2022 zakłada, że awans mogą wywalczyć maksymalnie dwa zespoły z każdej grupy. Zwycięzca danej grupy uzyskuje go w sposób bezpośredni, natomiast wicelider ma prawo do gry w barażach.

Aktualnie reprezentacja Polski zajmuje 4. miejsce w eliminacyjnej grupie. We wrześniu na naszych piłkarzy czekają spotkania przeciwko Albanii oraz San Marino. Nie można ukrywać, że Polska jest w obydwu przypadkach zdecydowanym faworytem. Takie zwycięstwa są więc niezbędne do tego, aby włączyć się w walkę o awans.
W tym momencie realnym celem reprezentacji Polski powinno być 2. miejsce w grupie, a zatem lokata barażowa. Jest tylko jeden scenariusz, który może dać naszym zawodnikom bezpośredni awans. Jego kluczowym elementem będzie rewanżowy mecz Polska-Anglia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jeśli nasi reprezentanci zdołaliby wygrać, odrobiliby aż 3 punkty straty. Wówczas o bezpośrednim awansie zadecydowałby mecz z Węgrami, a także wyniki spotkań rozgrywanych przez Anglików. Oczywiście wygrana w meczu przeciwko Madziarom już teraz jest koniecznym warunkiem nawet do gry w barażach. Jedno jest więc pewne. Nadchodząca jesień zapowiada się niezwykle ciekawie!
Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/548/przyszlosc-reprezentacji-polski-po-euro-2020-co-z-trenerem-sousa-i-czego-mozna-oczekiwac-w-jesiennych-meczach [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 548 [title] => przyszlosc-reprezentacji-polski-po-euro-2020-co-z-trenerem-sousa-i-czego-mozna-oczekiwac-w-jesiennych-meczach [uri] => polecamy/r/548/przyszlosc-reprezentacji-polski-po-euro-2020-co-z-trenerem-sousa-i-czego-mozna-oczekiwac-w-jesiennych-meczach [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1701933195 ) ) </div> </body> </html>