Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Najciekawsze trendy w zakresie projektowania stron WWW na 2021 rok

Dodano: 2021-08-17 13:53:58
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Nie jest tajemnicą, że strony internetowe stale ewoluują. Za sprawą nowych technologii, strony internetowe stają się coraz bardziej atrakcyjne dla oka i funkcjonalne. W poniższym artykule poznamy siedem trendów w projektowaniu stron internetowych na rok 2021!


Wiele firm nie może sobie pozwolić, aby ich strony były nieatrakcyjne lub zwyczajnie przestarzałe. Dzięki atrakcyjnej warstwie wizualnej, portal przyciąga wzrok i zachęca do zapoznania się z ofertą. Potencjalny klient ma wówczas wrażenie, że ma do czynienia z marką premium, która jest zawsze na czasie. Poznaj najciekawsze trendy w projektowaniu stron internetowych!

Postaw na minimalizm

Minimalistyczny design nigdy nie wychodzi z mody. Te czyste, eleganckie i wyrafinowane projekty urzekają swoją prostotą. Pozwalają na łatwą i przyjemną asymilację treści. Strony internetowe (Wrocław) na minimalistycznych szablonach projektowane są przez firmę CG2 - sprawdź https://cg2.pl/strony-internetowe/.

Responsywność to „must have!”

Osoby przeglądające strony internetowe za pomocą smartfonów oczekują, że będą się one automatycznie dopasowywać do ich ekranu. Łatwość użytkowania i przenośność są obecnie powszechnymi oczekiwaniami wobec każdej odwiedzanej strony internetowej. Zadbaj, aby Twoja strona wyglądała dobrze zarówno na komputerze, jak i smartfonie lub tablecie.

Efekty i animacje 3D

Animacja 3D to krok wyżej w rozwijającym się świecie web designu. Wykorzystuje się ją do prezentacji produktów z półki premium — ekskluzywnych ubrań, butów i flakonów perfum, ale także samochodów czy domów.
CGI jest często wykorzystywane do celów komercyjnych i przyciąga wzrok bardziej niż statyczne obrazy. Doskonale nadaje się do opowiadania historii i nadaje tożsamość Twojej marce. Dzieje się tak, ponieważ ma kinetyczną jakość, która umożliwia widzom interakcję z grafiką.

Strony i aplikacje

Strony internetowe coraz bardziej przypominają swoim wyglądem aplikacje, nawet te na komputery stacjonarne. Wyskakujące menu, minimalna ilość tekstu i ekrany pozbawione elementów rozpraszających uwagę ułatwiają skupienie się na tym, co najważniejsze.

Video jest królem!

Nic tak nie wciąga, jak wideo. Statyczna grafika przegrywa z nim rywalizację. Dzięki treściom wideo możesz zaprezentować właścicieli firm, recenzje produktów, otoczenie budynków, procesy handlowe i wiele innych.

Zwróć uwagę na asymetryczny design

Wraz z większym naciskiem na kreatywność i indywidualność pojawia się asymetryczny design. Oryginalnym pomysłem jest porzucenie sztywnych układów wykonanych za pomocą linijki (które są postrzegane jako przestarzałe). Nierówności i nieregularne rozmiary pozwalają na stworzenie ciekawych, przestrzennych projektów.

Animacja 2D

Osoby, które projektują strony internetowe Wrocław, wiedzą, że interaktywna i ruchoma treść staje się powoli standardem. Animacja 2D od dawna kojarzona jest z większymi studiami filmowymi czy agencjami kreatywnymi. Jednak od pewnego czasu zaczyna przenikać również do innych branż. Można ją wykorzystać do stworzenia bohatera marki, storytellingu, czy kampanii charytatywnych.
Strony internetowe niegdyś były tylko wizytówkami z adresem i podstawowymi danymi o firmie. Obecnie nadal pełnią tę funkcję, ale pojawiło się też kilka innych. Dzisiaj portale w sieci to miejsce handlu, szkoleń i ciekawych materiałów. Warto zadbać o komfort użytkowników podczas przeglądania, aby z przyjemnością przeglądali kolejne sekcje. Zadbaj o wizerunek swój i swojej firmy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/549/najciekawsze-trendy-w-zakresie-projektowania-stron-www-na-2021-rok [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 549 [title] => najciekawsze-trendy-w-zakresie-projektowania-stron-www-na-2021-rok [uri] => polecamy/r/549/najciekawsze-trendy-w-zakresie-projektowania-stron-www-na-2021-rok [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1675908516 ) ) </div> </body> </html>