Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Najlepszy materac dla seniorów - jaki wybrać?

Dodano: 2021-09-17 12:56:07
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Seniorzy i osoby starsze są szczególną grupą osób. Ze względu na ich wiek, bardzo często borykają się z chorobami i dolegliwościami bólowymi, które utrudniają ich funkcjonowanie.


Sen i odpoczynek jest momentem, w którym organizm osoby starszej ma szansę zregenerować się i przygotować do dalszych aktywności. Jaki materac dla seniora sprawdzi się najlepiej?

Materac dla seniora - na co zwrócić uwagę?

Higiena snu seniora jest bardzo ważna. Efektywny czas regeneracji w trakcie nocy holistycznie wpływa na jakość życia oraz zdrowie fizyczne osoby starszej. Materac dopasowany do potrzeb seniora pozwala odpoczywać mu w naturalnej, swobodniej pozycji, co wpływa na niwelowanie uciążliwego bólu kręgosłupa, mięśni oraz stawów.

Materac dla seniora przede wszystkim powinien wyróżniać się wysoką jakością wykonania oraz prozdrowotnym działaniem na organizm. Wysokiej klasy podłoża, produkowane z certyfikowanych surowców posiada w swojej ofercie marka Hilding Anders.

Materac medyczny - idealny wybór dla seniora!

Podłoże do snu dla osoby w podeszłym wieku powinno wykazywać się właściwościami, które zwiększają efektywność nocnej regeneracji. Jednym z najlepszych rozwiązań jest zakup materaca medycznego z oferty marki Hilding Anders. Czym jest materac medyczny? To podłoże, które poddawane jest licznym badaniom oraz restrykcyjnym testom, które umożliwiają nadanie materacowi statusu wyrobu medycznego. Właściwości materacy medycznych pozwalają walczyć z uciążliwymi dolegliwościami bólowymi u osób starszych, które wynikają z posiadanych chorób.

Jednym z modeli medycznych, które oferuje marka Hilding jest materac Makarena. Jego wypełnienie stanowi system nowoczesnych sprężyn Multipocket, który pozwala na ulokowanie pojedynczych sprężyn w osobnych kieszonkach. Taka budowa wpływa na zwiększenie sprężystości punktowej podłoża i zapewnia osobie starszej niezwykle komfortowy i zdrowy odpoczynek. Dodatkowo, powierzchnia materaca charakteryzuje się wyróżnieniem siedmiu, odrębnych stref twardości, dzięki czemu każdy odcinek kręgosłupa pozostając w spoczynku jest właściwie podpierany.

Producent Hilding umieścił w materacu Makarena blat z pianki lateksowej, co pozwala ograniczać rozwój bakterii i alergenów w jego wnętrzu. Podłoże występuje w wielu wymiarach, co pozwala na dopasowanie go do łóżka seniora. Dla osoby starszej z pewnością sprawdzi się materac 120x200, który pozwoli na uzyskanie odpowiedniej ilości przestrzeni do nocnej regeneracji organizmu.

Materac hybrydowy - czy to dobry wybór dla osoby starszej?

Innowacyjne technologie stosowane przez markę Hilding doprowadziły do stworzenia nowoczesnego materaca hybrydowego. Kolaboracja blatów pian i systemów sprężyn pozwala na konstruowanie podłoży dla osób o szczególnych wymaganiach, jak jest w przypadku seniorów.

Jednym z modeli, który sprawdzi się dla osób starszych jest materac Hilding Electro. To model, którego wkład stanowi blat z pianki Fusion oraz systemu sprężyn Multipocket. Pianka Fusion wyróżnia się wysokoelastycznymi właściwościami, które sprawiają, że powierzchnia materaca staje się odporna na nacisk ciała użytkownika. Utrzymanie odpowiedniej pozycji ciała podczas snu w przypadku osób starszych jest bardzo ważnym elementem ich nocnej regeneracji. Zdrowy i wartościowy sen seniora przekłada się na poprawę jego samopoczucia oraz jakości życia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl