Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jak przygotować się do przyjścia na świat dziecka?

Dodano: 2021-09-20 11:05:18
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Przyjście na świat upragnionego dziecka to niezwykły i piękny moment, który na zawsze zostaje w pamięci. Powitanie dziecka w jego nowym domu wymaga jednak specjalnych przygotowań. Zobacz, w co musisz się zaopatrzyć.


Ciąża to wyjątkowy czas – piękny i trudny zarazem. Wtedy najważniejsze staje się dbanie o zdrowie mamy i dziecka. Potem przychodzi czas na przygotowanie się na powitanie nowego domownika – szczęśliwi rodzice kupują ubranka, mebelki i pierwsze zabawki. Jeśli nie mają wcześniejszego doświadczenia z dziećmi, mogą nawet nie pomyśleć o pewnych akcesoriach, które znacząco ułatwią życie, a nawet będą niezbędne dla dobrego rozwoju maluszka (pełną listę rzeczy do wyprawki dla dziecka znajdziesz w artykule https://wylecz.to/kalendarz-ciazy/36-tydzien-ciazy/).

Pieluszki i potrzebne akcesoria

Pieluszki są niezbędną częścią wyprawki niemowlaka. Żeby jednak zapewnić komfort maluszkowi, korzystanie z pieluch powinno wiązać się z używaniem talku i nawilżanych chusteczek. Używanie chusteczek służy lepszemu zadbaniu o higienę niemowlaka, który na początku życia wypróżnia się bardzo często (przez pierwszych 6 tygodni następuje to po każdym karmieniu). Aby zapobiec odparzeniom spowodowanym przez kontakt z pieluszką i odchodami, przed założeniem czystej pieluszki należy ją obsypać talkiem, czyli zasypką. Kiedy już odparzenia się pojawią, przyda się odpowiedni krem. Bardzo przydatne w pielęgnacji dziecka są plastikowe woreczki na zużyte pieluszki i chusteczki.

Akcesoria do przewożenia

Oczywiste jest, że noworodka ani niemowlaka nie można po prostu wziąć na ręce czy na kolana podczas jazdy samochodem. Podstawowym „środkiem lokomocji” dla noworodka będzie głęboki wózek z gondolą. O ile wózek jest dosyć oczywistym wyposażeniem, o tyle zmotoryzowani rodzice zapominają często o konieczności kupna fotelika samochodowego. Bez niego podróżowanie z dzieckiem będzie niezgodne z przepisami i przede wszystkim niebezpieczne!

Akcesoria do karmienia

Niezależnie od tego, czy mama zamierza karmić piersią, warto zaopatrzyć się we wkładki laktacyjne. Wkładki zapewniają komfort higieniczny mamie i zapobiegają niespodziewanemu przeciekaniu pokarmu przez odzież. Do odciągania pokarmu z piersi będzie potrzebny laktator. To również urządzenie zapewniające ogromny komfort mamie, która nie chce lub nie może w określonym czasie karmić dziecka piersią (np. z powodu bólu czy obowiązków zawodowych), a chciałaby podawać dziecku własne mleko. Na wypadek trudności z karmieniem piersią (kiedy matka nie ma wystarczającej ilości pokarmu lub dziecko nie ma wyrobionego odruchu ssania), należy jeszcze przed narodzinami dziecka zaopatrzyć się w mleko proszku i butelkę do karmienia.

Kosmetyki dla niemowląt

Skóra niemowląt jest o wiele bardziej delikatna niż skóra dorosłego człowieka, dlatego nie wolno poddawać jej działaniom tych samych kosmetyków, które stosują jego rodzice. Na rynku obecny jest szeroki wybór kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Do pielęgnacji skóry przyda się też zwykła oliwka dla niemowląt, która natłuści i nawilży skórę.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl