Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Zegarek – na której ręce powinno się go nosić?

Dodano: 2021-09-21 09:31:07
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Zegarek to nie tylko dodatek - to także wyznacznik naszej elegancji, szyku. Aby prezentował się naprawdę dobrze, trzeba wiedzieć jak go nosić.


Zegarek – na której ręce powinno się go nosić? Sprawdź, jak się nosi zegarek

Zegarek - na której ręce powinno się go nosić? To pytanie zadają sobie osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czasomierzami.

Zegarek jest dodatkiem ponadczasowym i praktycznym. Współczesne modele wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji, krokomierze, datowniki. Osobną półkę zajmują smartwatche, które pozwalają już nawet na rozmowy telefoniczne. Jak się nosi zegarek?

Sposób noszenia zegarka wyznaczają zasady elegancji i praktycyzmu. Istotne jest, aby spełniał swoją funkcję, ale również, żeby wyglądał elegancko na ręce. Co ma znaczenie? Wzajemne ułożenie zegarka i odzieży (nie powinien on na przykład leżeć na mankiecie koszuli czy swetrze), to, na której ręce powinno się nosić zegarek czy też dopasowanie modelu do stylizacji. Można więc zadawać sobie pytanie: zegarek - na którym ręku go nosić? Na której ręce nosi się zegarek damski, na której ręce nosi się zegarek mężczyzna? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Na jakiej ręce nosi się zegarek?

Podstawowa zasada mówiąca o tym, na którą rękę zakłada się zegarek jest taka, iż powinien on znajdować się na ręce mniej używanej. Dlatego też przyjęło się, że osoby praworęczne zakładają zegarek na lewą rękę, leworęczne - na prawą. Kolejne pytanie to jak się nosi zegarek, na wewnętrznej czy zewnętrznej stronie nadgarstka? Są osoby, którym wygodniej jest mieć tarczę po wewnętrznej stronie nadgarstka, trzeba jednak przyznać, że takie rozwiązanie nie jest eleganckie i pozbawia gadżet biżuteryjnego charakteru. Oficjalny sklep z zegarkami: https://www.zegarek.net/

Na której ręce nosi się zegarek damski?

Na której ręce nosić zegarek damski? Nie ma specjalnej zasady odnoszącej się do dodatków kobiecych. To, na której ręce kobieta nosi zegarek podyktowane jest ogólnymi zasadami. Znaczenie może mieć również specyficzny krój kreacji, który wymusza odsłonięcie jednego z nadgarstków.

Na której ręce nosi się zegarek męski?

Na której ręce nosi się zegarek męski? Podobnie jak w przypadku pań, to na której ręce mężczyzna nosi zegarek zależne jest od względów praktycznych. Jeżeli na przykład przy uprawianiu sportów wyczynowych jedna ręka jest bardziej narażona na urazy, zrezygnujmy z noszenia na niej opasek czy zegarków. Modele mierzące tętno powinny być zakładane na lewą rękę - dzięki temu pomiar będzie dokładny.

Jeśli więc zastanawia nas jak nosić zegarek męski - to, na której ręce się znajdzie zależy wyłącznie od nas.

Na której ręce powinno się nosić zegarek?

Warto wiedzieć, że to, dlaczego zegarek na lewej ręce uważa się za założony poprawnie, ma historyczne tło. Dopiero w czasie pierwszej wojny światowej dostrzeżono jak bardzo przydatny może być to gadżet - żołnierze zaczęli nosić go więc na ręce, której mniej używali, a zatem, która mniej narażała zegarek na uszkodzenia. Wybór ręki, na której nosi się zegarek zapoczątkowały więc względy czysto praktyczne.

Jeżeli więc z jakichś powodów jest nam wygodniej założyć zegarek na prawą rękę - zróbmy to. To dodatek, który ma nam służyć - nie tylko w formie biżuterii.

Czy można nosić zegarek na prawej ręce?

Noszenie zegarka na prawej ręce nie jest niedopuszczalne. Kto nosi zegarek na prawej ręce? Przede wszystkim osoby leworęczne, ale również wszystkie osoby, które z różnych względów takie rozwiązanie uważają za bardziej praktyczne. Są też modele, których projekt jest dosyć niesztampowy - koronki umieszcza się w nich po lewej stronie koperty, co niejako wymusza zegarek na prawej ręce.

Zegarek na prawej ręce - co oznacza? Nie ma on ukrytego znaczenia, może być jednak odczytywany przez niektóre osoby jako nieznajomość zasad savoir-vivre'u. Przyjęło się bowiem, iż nie wypada dodatkowo dociążać ręki, którą się witamy, a ponadto - jeśli mamy naprawdę ekskluzywny model, może to być zrozumiane jako przechwałki. Dlatego też bierzmy to pod uwagę przed oficjalnymi lub biznesowymi spotkaniami.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl