Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Randki online: 4 ważne zasady

Dodano: 2021-09-29 15:50:58
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

W czasach pandemii randki online są właściwie jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla singli, którzy mimo niesprzyjających warunków nadal szukają miłości. Portale i aplikacje randkowe dają realną możliwość poznawania nowych osób. Warto jednak podejść do sprawy refleksyjnie, jeśli zależy ci na zbudowaniu trwałej i satysfakcjonującej relacji.


W tym artykule prezentujemy garść wskazówek, które – mamy nadzieję – zwiększą twoje szanse na powodzenie.

Internet przeniknął już do tylu sfer naszego życia, że należałoby się dziwić, gdyby nie miał wpływu na współczesne wzorce randkowania. Liczba osób korzystających aktywnie z portali i aplikacji randkowych wciąż wzrasta – i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał ulec zmianie. Swojej drugiej połówki szukają przez internet ludzie wywodzący się z różnych grup społecznych czy wiekowych. Poznawanie nowych osób w sieci jest łatwe, wygodne i nie wymaga zbyt wiele zachodu.

Poza tym ma tę wyższość nad realem, że daje o wiele większy wybór, sprzyja nawiązywaniu znajomości z osobami mającymi te same zainteresowania, poglądy czy cele życiowe. Długo można by wymieniać zalety serwisów randkowych, nie tego jednak będzie dotyczył niniejszy artykuł. Poniżej skupimy się na kilku fundamentalnych zasadach, które każdy, kto traktuje internetowe poszukiwania na poważnie, powinien wziąć sobie do serca, by uniknąć rozczarowań i maksymalnie wykorzystać potencjał tego typu portali.

1. Wybierz odpowiedni portal randkowy

Pierwszym krokiem na drodze do miłosnego sukcesu jest wybór odpowiedniego portalu. Randki online mogą zaowocować trwałym związkiem w realnym życiu tylko pod warunkiem, że będziesz spotykać się z właściwymi osobami. Dlatego warto zainteresować się przede wszystkim miejscami, które dają realną szansę na poznanie ludzi o podobnych zainteresowaniach czy poglądach.

Jeśli np. jesteś wierząca/y i zależy ci na tym, by poznać kogoś, kto będzie podzielał twój światopogląd, wybierz portal przeznaczony dla katolików. Jeśli duże znaczenie ma dla ciebie dopasowanie seksualne, skorzystaj z oferty serwisów, które dobierają użytkowników na podstawie wspólnych upodobań łóżkowych.

Są też portale, które wymagają wypełnienia zaawansowanych testów psychologicznych – ma to pomóc w parowaniu profili. Mechanizm ten został ciekawie opisany na portalu MyDwoje. Tak więc wybór odpowiedniego serwisu to podstawa.

2. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania

Nie ujawniaj nikomu swojego adresu zamieszkania czy danych osobowych – przynajmniej do czasu, aż poznacie się lepiej. Nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie monitora. Nie wiesz, jakie tak naprawdę ma zamiary. Wymiana adresów czy numerów telefonicznych nie jest dobrym pomysłem na samym początku znajomości. Lepiej nie podawać linków do swoich profili na portalach społecznościowych, ponieważ nie wiadomo, jak znajomość się rozwinie. Nie wysyłaj też zdjęć, które mogłyby cię skompromitować, ośmieszyć czy poniżyć, gdyby wyciekły do sieci.

3. Stwórz atrakcyjny profil

Randki online to przede wszystkim interakcje między profilami. Puste czy niepełne profile nie cieszą się zbytnim powodzeniem. Raczej nie masz co liczyć na sukces, jeśli nie zamieścisz zdjęcia. Oczywiście powinno cię ono ukazywać w sposób korzystny, zachęcić potencjalnych partnerów czy potencjalne partnerki do wysłania wiadomości. Nie retuszuj jednak nadmiernie własnego wizerunku – prawda i tak wyjdzie na jaw, gdy dojdzie do spotkania w realu.

Zadbaj też o atrakcyjny i zwięzły opis. Wygląd to nie wszystko, a osoby, które szukają w internecie głębszej relacji miłosnej, z pewnością zwrócą uwagę na to, co o sobie napisałeś/aś. Ważna jest równowaga: z jednej strony nie należy pisać sążnistych wypracowań, przez które nikt nie będzie chciał przebrnąć, a z drugiej powinno się unikać opisów zdawkowych, które niewiele o człowieku mówią. Skup się na tym, co najbardziej istotne. Pomyśl, jakie swoje cechy chcesz uwypuklić, co może się okazać wartościowym tropem dla osoby przeglądającej twój profil.

4. Zachowaj rezerwę

W internecie łatwo zrobić dobre wrażenie. Wiadomość można przemyśleć, jest czas na dobranie odpowiednich słów, głupi tekst da się wyciąć, jeśli się go jeszcze nie wysłało. W realu łatwiej o wpadkę. Randki online nie pozwalają w pełni kogoś poznać. Nawet jeśli prowadzisz z kimś bogatą korespondencję, nie oznacza to, że się dobrze znacie. W korespondencji ujawniają się tylko niektóre aspekty czyjejś osobowości. Dlatego nie ulegaj pierwszemu wrażeniu, nie twórz wygórowanych oczekiwań na podstawie skąpych bądź co bądź informacji. Oddzielaj to, co wiesz, od tego, co stanowi tylko twoją projekcję. Ustrzeżesz się w ten sposób bolesnych rozczarowań, a kto wie, czy i nie dasz szansy komuś, kto rzeczywiście na nią zasługuje, choć nieco odbiega od wizerunku, który sobie wytworzyła/eś.

Podsumowanie

Stosując te cztery zasady, z pewnością zwiększysz swoje szanse na znalezienie kogoś wartościowego. Portale randkowe mają to do siebie, że łatwo na nich przepaść, dać się wciągnąć w kompulsywne przeglądanie kolejnych profili. A chyba nie o to w tym chodzi, prawda? Jasno sprecyzowane oczekiwania wiele ułatwiają.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl