Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Soczewki miesięczne

Dodano: 2021-10-05 11:51:02
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Soczewki – zwane popularnie „szkłami kontaktowymi” – to ciekawa alternatywa okularów korekcyjnych dla osób mających problemy ze wzrokiem. Jeśli badania okulistyczne wykażą, że można ich używać, warto to rozważyć, ponieważ mają one wiele zalet.


Jakich? Czym różnią się soczewki miesięczne od dziennych i dwutygodniowych? Wyjaśniamy – przeczytaj i dowiedz się tego!

Soczewki – jakie mają zalety?

Soczewki kontaktowe to niewielkie , sferyczne krążki, które nakłada się na gałkę oczną. Pełnią taką samą rolę, jak okulary, jednak są pozbawione wszystkich ich wad. Okulary korekcyjne można zabrudzić, rozbić, różne wypadki mogą przytrafić się także samym oprawkom. Dla soczewki oprawką jest… sama gałka oczna. Dlatego w trakcie użytkowania nie osadza się na nich para, a także istnieje niezwykle niewielkie ryzyko, że wypadną podczas biegania, uprawiania sportu oraz wykonywania innych czynności.

Ponadto soczewki są nie tylko niewidoczne dla innych osób, ale mogą również zmienić barwę oka. Wymagają niewielkich czynności konserwacyjnych – zdejmuje się je na czas snu i umieszcza w pojemniku wypełnionym specjalnym płynem. Zmywa on z każdej soczewki zanieczyszczenia, jakie osiadają na niej w trakcie codziennego użytkowania – kurz, pył i drobnoustroje. Co jest oczywiste - zatrzymywanie się na nich tych czynników równocześnie chroni przed nimi oko.

Czy soczewki mają jakieś wady? Główna to konieczność zdejmowania ich na noc i zakładania zaraz po wstaniu – obie te czynności zajmują kilka minut i wymagają solidnej praktyki. Ponadto nie posłużą one przez 24 godziny na dobę – okuliści zalecają używanie ich przez 14-16 godzin. Pod tym względem soczewki miesięczne, dzienne i dwutygodniowe niczym się od siebie nie różnią. Ostatnią wadą, o jakiej można wspomnieć, to brak możliwości noszenia soczewek podczas chorób oczu oraz chorób na nie wpływających – na przykład kataru powiązanego z silnym łzawieniem oczu.

A co je odróżnia? Oczywiście czas użytkowania, który zawarty jest już w nazwie poszczególnych rodzajów. Po tym okresie należy wymienić je na nowe. Tak więc soczewki miesięczne można nosić przez cały miesiąc, dwutygodniowe – przez dwa tygodnie, a dzienne – przez jeden dzień. Te ostatnie są wygodnym

rozwiązaniem dla osób noszących okulary, potrzebujących dobrze widzieć w sytuacji, w której okularów korekcyjnych nie można nosić – na przykład w trakcie nurkowania.

Jakie soczewki wybrać?

Soczewki miesięczne są najczęstszym wyborem osób, które zamieniają na nie okulary korekcyjne. Jednak niezależnie od czasu użytkowania wszystkie dzielą się na kilka rodzajów, dopasowanych do konkretnych wad wzroku. Mamy zatem soczewki progresywne dla osób starszych, soczewki dla osób z prezbiopią, toryczne dla astygmatyków, a wśród soczewek kolorowych spotyka się także „zerówki” – nie mają żadnych właściwości korekcyjnych, a pozwalają jedynie na zmianę barwy oczu.

Gdzie nabyć dobre soczewki miesięczne?

Jeśli interesują Cię soczewki miesięczne, dzienne lub dwutygodniowe, duży wybór soczewek różnego rodzaju w każdej kategorii znajdziesz w salonie optycznym online Vision Express. Do zakupu tam skłaniają bardzo przystępne ceny. Zobacz i zamów soczewki dla siebie już dzisiaj!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl