Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Polak wygrywa $3.6 mln w turnieju pokerowym

Dodano: 2021-10-05 15:03:38
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Wiktor Malinowski będzie gwiazdą piłki ręcznej. W wieku 17 lat trenował z pierwszym zespołem VIVE Kielce i prezentował się znakomicie. Niestety kontuzja zaprzepaściła jego plany na karierę szczypiornisty, a Wiktor znalazł nową pasję… pokera.


Polak mieszkający dziś za granicą w nowej profesji odnalazł się znakomicie, a kilkanaście dni temu ustanowił nowy rekord w historii polskiego pokera – W turnieju rozgrywanym na Cyprze wygrał $3.6 mln!

Wiktor Malinowski – Król Polskiego Pokera

Wiktor Malinowski znany wśród pokerowej społeczności pod nickiem „Limitless” nie jest nową postacią na scenie pokera. Od kilku lat, regularnie bierze udział w grach pokerowych na wysokie stawki w Makau, gdzie rywalizuje z azjatyckimi biznesmenami i innymi profesjonalistami, a ostatnio zasłynął z pojedynku Heads-UP (format gry 1vs1) rozgrywanym na platformie GGPoker, gdzie jego przeciwnikiem był Fedor Holz (niemiecki pokerzystą, który w karierze wygrał ponad $32 mln w turniejach pokerowych).

Wiktor od lat jest zaliczany do ścisłej czołówki światowej i udowadnia to na każdym kroku, prezentując niezwykłe umiejętności zarówno podczas gry na żywo, jak i w sieci. W Internecie rozpoczęła się zresztą jego przygoda, gdzie od najniższych stawek przebył całą drogę do najwyższych dostępnych gier, czym zyskał szacunek i uznanie pokerowej społeczności.

Wygrana $3.6 mln w turnieju Super High Roller Bowl Europe

Pod koniec sierpnia, Wiktor wziął udział w turnieju Super High Roller Bowl, rozgrywanym na Cyprze. Jest to prestiżowe wydarzenie, które co roku elektryzuje pokera na całym świecie. Aby zagrać w tym wydarzeniu trzeba należeć albo do ścisłej czołówki pokera, aby posiadać bardzo duże zasoby finansowe, ponieważ wpisowe do tego turnieju wynosi aż $250,000! Wiktor opłacił wpisowe wraz z 40 innymi graczami i po 3 dniach rozgrywki okazał się najlepszy.

Cały turniej dostarczył widzom wielkich emocji, co najlepiej oddaje fakt, że pojedynek heads-up (faza kiedy w turnieju pozostaje już tylko dwóch graczy), trwała aż 5 godzin! Ostatecznie to właśnie Polak wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, pokonując w finałowym starciu reprezentanta Malezji Ivana Leowa i zainkasował $3,6 mln. Jest to najwyższa pojedyncza wygrana w historii pokera, którą z pewnością trudno będzie pobić. Do tej pory miejsce zajmował to Dzmitry Urbanovich, który reprezentował Polskę na wielu innych prestiżowych wydarzeniach.

Polacy coraz lepiej radzą sobie nie tylko w sieci, gdzie od wielu nasi rodacy zaliczają się do światowej czołówki, ale również w grze na żywo, która jest zdecydowanie bardziej medialna. Kilka dni po tym sukcesie, Wiktor został również ambasadorem GGPoker, platformy internetowej do pokera online i jego celem jest m.in. zmiana wizerunku pokera w naszym kraju.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl