Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jaka farba do włosów? Blond zawsze w modzie

Dodano: 2021-10-07 09:23:20
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Farbowanie włosów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich i nic w tym dziwnego, ponieważ kolor włosów odgrywa bardzo ważną rolę w wyglądzie człowieka. Kolorami farby chętnie wybieranymi szczególnie przez kobiety są wszelkie odcienie jasnego blondu - od perłowego po naturalny. Jaką farbę wybrać, aby uzyskać zadowalający efekt zabiegu? Który odcień blondu będzie najlepszy?


Dlaczego warto farbować się na blond?

Farba do włosów blond jest częstym wyborem wśród pań w różnych kategoriach wiekowych. Blond to kolor ponadczasowy, który jest modny praktycznie w każdym sezonie. Blond włosy kojarzą się z delikatnością i powabem, w wielu przypadkach skutecznie odejmują lat oraz łagodzą rysy twarzy. Inną zaletą blondu jest optyczne wrażenie większej objętości włosów oraz większe pole do popisu podczas wyboru barwy ubrań niż u osób np. z brązowymi czy rudymi włosami. Farba do włosów blond jest doskonałym wyborem w przypadku siwienia, ponieważ na jasnych włosach jest ono mało widoczne.

Blond włosy – czy na pewno każdemu pasują?

Na pewno każdy z nas spotkał się z opinią, że nie wszystkim pasują blond włosy. Czy tak jest? Nie do końca. To, czy blond będzie dobrze współgrał z urodą, wynika przede wszystkim z dopasowania jego odcienia do karnacji. Zanim zdecydujemy się na zmianę koloru włosów na blond, warto określić swój typ urody. Popularną klasyfikacją kolorystycznych typów urody jest podział na wiosnę, lato, jesień i zimę.

Blond dla urody typu lato

Lato, na przekór swojej nazwy, to zimny typ urody, dla którego charakterystyczna jest porcelanowa skóra i szarawy odcień oczu i włosów. Osoby w typie lata powinny wystrzegać się farb zachowanych w ciepłej tonacji, w szczególności słonecznego lub złotego blondu. Lato świetnie prezentuje się natomiast w platynowym oraz siwym blondzie, które świetnie podkreślają zimny i przygaszony typ urody.

Blond dla urody typu jesień

Cechą charakterystyczną jesiennej urody są naturalnie rude włosy oraz jasna cera z piegami, choć zdarzają też osoby o złocistej i pozbawionej piegów skórze. Jesień to typ ciepły, ale także stonowany, dlatego najbardziej pasują do niego beżowe blondy, a także złoty blond. W przypadku jesieni zdecydowanie nie sprawdzą się zimne kolory, ponieważ będą wyglądać bardzo nienaturalnie.

Blond dla urody typu zima

Zima to najbardziej wyrazisty typ urody odznaczający się nasyconym kolorem oczu oraz bardzo jasną lub śniadą karnacją. Dla zim charakterystyczne są naturalnie ciemne włosy, stąd rzadko decydują się na farbowanie na blond. Jeśli jednak zima chce zostać blondynką, powinna postawić na chłodne i jasne odcienie, takie jak np. perłowy, srebrny i biały blond. Wszelkie ciepłe kolory w przypadku zimy wypadają wyjątkowo niekorzystnie i nie dotyczy to tylko odcieni blondu.

Farba do włosów blond – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając farbę do włosów blond, należy wziąć uwagę, do jakich wejściowych kolorów włosów jest przeznaczona. W sytuacji, gdy nasze włosy są znacznie ciemniejsze niż wybrany kolor, niezbędne będzie użycie rozjaśniacza lub wykonanie zabiegu dekoloryzacji. Istotną kwestią również jest marka producenta, która często jest adekwatna do jakości wyrobu. Podczas wybierania farby warto także zapoznać się z tej składem i sprawdzić, czy nie znajdują się w niej substancje, na które jesteśmy uczuleni. Ponadto ważne jest, czy zawiera ona składniki pielęgnacyjne i ochronne, takie jak np. filtr UV, witaminy lub olejki.

Oczywiście tuż po wykonanym farbowaniu należy pamiętać o stosowaniu regenerującej pielęgnacji, by wzmocnić osłabione koloryzacją włosy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl