Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Drukarnia offsetowa – jak działa?

Dodano: 2021-10-07 15:34:01
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Co oznacza termin „drukarnia offsetowa”? Jest to określenie drukarni, która oferuje druk metodą offsetową. Jeśli nie wiesz, na czym on polega oraz w jakich sytuacjach jest najlepszym rozwiązaniem, przeczytaj i dowiedz się więcej.


Czym jest druk offsetowy?

Druk offsetowy to technika druku umożliwiająca uzyskanie dużych liczby odbitek w ekonomicznej cenie. Zalecana jest do poligrafii wysokonakładowej, jak np. ulotki, gazety czy plakaty. W tym celu niezbędne jest przygotowanie matrycy, która za pomocą specjalnych cylindrów będzie przenosić farbę na zadrukowywany nośnik. Co istotne – każdy cylinder to inny kolor z palety barw. Konieczność jego przygotowania ma kluczowy wpływ na cenę druku tego rodzaju.

Drukarnia offsetowa (taka jak JKB Print) posługuje się zazwyczaj drukiem zwojowym lub arkuszowym. W pierwszym przypadku polega on na korzystaniu z farb o małej lepkości, w drugim – o dużej lepkości. Przy druku zwojowym stosowane są dwie metody polimeryzacji (utrwalania) farby – zimna i gorąca. Zimna, czyli „coldset”, to po prostu pozwolenie na jej wsiąknięcie w papier. Metoda „na gorąco”, czyli „heatset”, to z kolei odparowywanie farby w wysokiej temperaturze, dzięki czemu mają one znacznie żywsze kolory.

Dobra drukarnia offsetowa – jak JKB Print – oferuje bardzo atrakcyjne ceny przy druku tego typu, jednak pod warunkiem dużego nakładu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać w offsecie mniejszy nakład, jednak nie jest to ekonomiczne rozwiązanie. W takim przypadku lepiej postawić na druk cyfrowy. Jeśli jednak myślisz o tysiącach kopii, np. ulotki czy gazetki reklamowej, offset jest najlepszym rozwiązaniem. Druk offsetowy możliwy jest na różnych rodzajach papieru, o zróżnicowanych gramaturach oraz wielkościach.

Drukarnia offsetowa – co potrafi?

Praktycznie rzecz ujmując, drukarnia offsetowa może drukować wszystkie rodzaje materiałów poligraficznych – od wspomnianych ulotek zaczynając, na druku banerów oraz katalogów reklamowych kończąc. Taką właśnie szeroką ofertę posiada dla swoich klientów JKB Print. A dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu może zrealizować każde zlecenie szybko i sprawnie.

W obecnych czasach nie musisz osobiście odwiedzać drukarni, aby zlecić druk offsetowy. Zamówienie możesz złożyć przez internet, korzystając z wygodnych formularzy zamówienia, jakie drukarnie online zamieszczają na swoich stronach. To bardzo wygodny sposób, aby skorzystać z możliwości, jakie daje drukarnia offsetowa i zapewnić sobie materiały poligraficzne wykonane w takich sposób, który najbardziej ci odpowiada.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl