Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jakie ergonomiczne i aktywne wyposażenie biura wybrać?

Dodano: 2021-10-20 16:14:20
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Jakie ergonomiczne i aktywne wyposażenie biura wybrać? Chcesz wymienić stare meble na biurka z regulacją wysokości czy aktywne krzesła? A może zastanawiasz się, czy w ogóle takie rozwiązania mają sens? Dziś wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w aktywne wyposażenie biura.


1. Jakie meble biurowe kupić?

2. Jak dbać o postawę przy siedzącym trybie pracy?

3. Zagwarantuj odpowiednią akustykę swoim pracownikom

4. Akcesoria biurowe do ćwiczeń - nietypowe wyposażenie biura

Zanim jednak odpowiemy na wyżej postawione pytania, przypomnijmy, dlaczego zmiana pozycji przy siedzącym trybie pracy jest taka ważna. Zadbaj o swoich pracowników już teraz i wymień stare meble na aktywne rozwiązania! W niniejszym artykule przedstawiamy rozwiązania, na które warto zwrócić uwagę. Zapraszamy do lektury!

Jakie meble biurowe kupić?

Jeśli szukasz dobrej jakości mebli biurowych, koniecznie sprawdź ofertę sklepu Aj Produkty, gdzie znajdziesz między innymi biurka z regulacją wysokości, rozwiązania z zakresu aktywnego siedzenia czy odpowiednie dla prawidłowego siedzenia biurowe fotele. Kategoria aktywne siedzenie obejmuje przede wszystkim stołki i siedziska, ale w asortymencie dostępne są także rowerki treningowe, z których możesz korzystać, pracując. To doskonała opcja, która skutecznie pobudzi krążenie. W ofercie znajdziesz także piłki balansujące, które gwarantują prawidłową postawę i pomagają skutecznie dbać o nasz kręgosłup. Z balansujących rozwiązań dostępne są także stołki tego rodzaju.

Coraz większą popularnością cieszą się wspomniane biurka z regulacją wysokości. Możliwość częstej zmiany postawy przede wszystkim odciąża plecy. Praca na stojąco dodatkowo zwiększa krążenie krwi, czy pozwala stracić nam więcej tkanki tłuszczowej. Gwarantujemy, że gdy wprowadzisz biurka z regulacją wysokości do swojego biura i będą one aktywnie wykorzystywane, zarówno zdrowie, jak i samopoczucie Twoich pracowników ulegnie znaczącej poprawie.

Pełną listę różnorodnych produktów z zakresu aktywnego biura znajdziesz na stronie wspomnianego sklepu. Nie zwlekaj i już teraz sprawdź asortyment, wybierz interesujące Cię rozwiązania i wymień swoje stare meble na nowe!

Jak dbać o postawę przy siedzącym trybie pracy?

Przy siedzącym trybie pracy ważne jest to, by pamiętać o ruchu. Dlatego zaleca się, by po określonym czasie robić sobie przerwę, odejść od biurka, pospacerować i nieco się porozciągać. Natłok obowiązków nie pozwala Ci na częstszy ruch? W tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem będą aktywne meble! Zamiast siedzieć przez całe osiem godzin, możesz podnieść swoje biurko i pracować na stojąco. Taką możliwość dają biurka wyposażone w regulację wysokości. Gwarantujemy, że wprowadzenie biurka z regulacją wysokości i zmiana pozycji z siedzącą na stojącą w trakcie pracy, pomoże Ci pozbyć się między innymi bólu pleców. Dodatkowo praca na stojąco zapewnia także zdrowszą i lepszą postawę. Chociażby dlatego, że nacisk na nasze plecy jest dużo mniejszy, niż gdy siedzimy, a ramiona automatycznie się cofają.

O dobrą postawę przy siedzącym trybie pracy możesz zadbać również, wykorzystując odpowiednie siedzenie. Mamy na myśli aktywne meble w postaci piłek balansujących czy stołków balansujących. Aby wprowadzić więcej ruchu, warto umieścić w miejscu pracy odpowiednie meble do ćwiczeń. Na rynku znajdziesz między innymi specjalną bieżnię biurową czy rowek. Umiarkowany trening w trakcie pracy korzystnie wpłynie nie tylko na Twoje zdrowie, ale i samopoczucie.

Zagwarantuj odpowiednią akustykę swoim pracownikom

Nie tylko ruch przy siedzącym trybie pracy jest ważny. Jeśli planujesz wymianę mebli na aktywne rozwiązania, zagwarantuj swoim pracownikom także odpowiednią akustykę. Sposobów na jej poprawienie jest wiele. Możesz wykorzystać zarówno ścianki działowe, jak i biurowe. Odpowiednio dobrane rozwiązanie skutecznie pochłania wszystkie dźwięki, w tym głośne rozmowy, dźwięki wydobywające się z klawiatur czy innych urządzeń biurowych. Do zalet ścianek podłogowych i biurkowych zalicza się także fakt, że tworząc odpowiednie sekcje, możemy dać naszym pracownikom nieco prywatności.

W przypadku akustyki ciekawym rozwiązaniem są również tablice dźwiękochłonne. Te miękkie powierzchnie nie tylko tłumią dźwięki, ale mogą być wykorzystywane również jako tablica informacyjna. Wybierz rozwiązania wyróżniające się fantazyjnym kolorem, który nie tylko stworzy w Twoim biurze doskonałe dźwiękowe środowisko, ale i poprawi samopoczucie wszystkim pracownikom.

Akcesoria biurowe do ćwiczeń - nietypowe wyposażenie biura

Udowodniono, że ciało jest stworzone do ruchu. Dlatego aktywność jest tak bardzo ważna, szczególnie przy siedzącym trybie pracy. Jeśli zastanawiasz się, jak wprowadzić trochę ruchu w swoim biurze, sprawdź między innymi krzesła siodłowe. W ofercie wspomnianego sklepu AJ Produkty znajdziesz zarówno ergonomiczne stołki siodłowe, jak i stołki balansujące, piłki balansujące pilates czy rowerki treningowe.

W przypadku ruchu, sporą popularnością zaczyna się cieszyć bieżnia biurowa. Według naukowców dziennie powinniśmy robić aż 10 000 kroków. Dzięki bieżni biurowej Twoi pracownicy mogą bez problemu osiągać ten cel. Jak widać nie można oszczędzać na wyposażeniu biura, a jeżeli chce się stworzyć odpowiednią przestrzeń roboczą, to nie można ograniczać się wyłącznie do takich produktów jak szafy biurowe czy standardowe akcesoria komputerowe do wyposażenia biura. Inwestując w dobre urządzenie biura pozwolisz pracownikom dostosować je do ich preferencji, co docenią podczas codziennej pracy. Pozwoli to odpowiednio ustawić sprzęt komputerowy i urządzenie wielofunkcyjne, które jest potrzebne w każdym biurze. Warto pomyśleć o takich sprzętach, szczególnie że można je kupić w sklepie internetowym, podobnie jak artykuły biurowe.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/585/jakie-ergonomiczne-i-aktywne-wyposazenie-biura-wybrac [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 585 [title] => jakie-ergonomiczne-i-aktywne-wyposazenie-biura-wybrac [uri] => polecamy/r/585/jakie-ergonomiczne-i-aktywne-wyposazenie-biura-wybrac [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1695695119 ) ) </div> </body> </html>