Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Wirtualne biura z ofertą dla przedsiębiorców

Dodano: 2021-11-02 12:07:19
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Jako przedsiębiorca zakładasz wielokrotnie w swoim życiu spółki, prowadzisz działalność a czasami nawet stowarzyszenie czy fundację. Wirtualne biura to świetna opcja wpisania adresu na siedzibę firmy do KRS.


Adres siedziby firmy

Czy jest rzeczą ważną gdzie ulokowana będzie siedziba firmy a w szczególności najbardziej popularnej spółki z o.o. ? Czy nie ma żadnej różnicy czy podatek od spółki zapłacisz w małej miejscowości czy w Warszawie ? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.
Zacznijmy od tego, iż adresem spółki z o.o. może być po prostu adres mieszkania lub domu. Wiąże się z tym trochę problemów. Pod adres ten może przyjść kontrahent lub urzędnik, lokalny urząd miasta może żądać wyższego podatku od nieruchomości a także będą występowały komplikacje jeśli spółka będzie zadłużona lub będziesz chciał zmienić mieszkanie z mniejszego na większe.
Adres spółki w KRS to także adres korespondencyjny. Czy tego chcesz lub nie, istnieje artykuł 17 - domniemanie prawdziwości danych wpisanych do Rejestru KRS i nawet jak gdzieś na stronie internetowej swojej spółki podasz inny adres do korespondencji to i tak każdy kontrahent, który będzie chciał skutecznie pozwać spółkę i uda się do jakiegokolwiek radcy prawnego czy adwokata nie będzie zwracać uwagi na inne adresy oprócz tego wpisanego do KRS.
Jednym słowem spod adresu wpisanego w KRS jako siedziba spółki należy skrupulatnie odbierać wszelką korespondencję i w przypadku listów urzędowych, pozwów, wezwań do zapłaty podejmować odpowiednie reakcje.

Wirtualne biura – rozwiązanie problemu siedziby

Wirtualne biura to rozwiązanie problemu zarówno z ustanowieniem siedziby spółki jak i jej obsługą. Warto bowiem zauważyć, iż w siedzibie spółki ktoś powinien na stałe przebywać w typowych godzinach pracy biur. Jest to konieczne, gdyż trzeba przyjąć z jednej strony urzędnika, który ma obowiązek sprawdzać poprawność danych rejestru VAT a z drugiej strony należy odbierać wpływającą do siedziby firmy korespondencję lub paczki kurierskie.
Gdyby dana spółka miała popaść w tarapaty finansowe to warto, by jej adres nie tylko nie pokrywał się z adresem zamieszkania, ale był od niego jak najdalej. W przypadku ustanowienia siedziby spółki w domu, nigdy nie będzie do końca wiadomo czy jakaś ruchomość należy do spółki czy do osoby fizycznej. Dochodzimy w tym miejscu do pytania jak w dzisiejszych czasach prowadzić firmę. Więcej o wirtualnych biurach z centrum Warszawy na stronie biurowirtualnewarszawa.pl

Jak prowadzić firmę?

Dużo osób zgodzi się z tezą, iż dzisiejsze czasy są niepewne. W związku z tym firmą powinna być spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będąca jedynie opakowaniem oddzielającym życie zarobkowe od majątku prywatnego. Ryzyko prowadzenia biznesu czy ryzyko regulacji i ciągle zmieniających się przepisów powinna brać na siebie spółka nieposiadająca żadnego majątku, spółka z której wypłaca się co roku wszystkie środki w postaci dywidendy. Spółka taka powinna mieć siedzibę nie tylko, że nie w domu, mieszkaniu jej właściciela, ale im dalej tym lepiej. Najlepiej spółkę zarejestrować w ścisłym centrum Warszawy, tam gdzie takich spółek jest setki czy tysiące a nie pod lupą urzędnika z małego miasteczka, który w dodatku może być naszym sąsiadem. Do ustanowienia takiej siedziby nadają się wirtualne biura z centrum Warszawy, z bliskich okolic Pałacu Kultury. Biura te obsługują korespondencję, wykonują jej skany i wysyłają je w PDF na adres email. Dzięki temu nie musimy zbyt często do siedziby spółki przychodzić, co jest pozytywne w czasach koronawirusa, aczkolwiek biura wirtualne posiadają sale do spotkań z kontrahentami lub urzędnikami.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/591/wirtualne-biura-z-oferta-dla-przedsiebiorcow [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 591 [title] => wirtualne-biura-z-oferta-dla-przedsiebiorcow [uri] => polecamy/r/591/wirtualne-biura-z-oferta-dla-przedsiebiorcow [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696267992 ) ) </div> </body> </html>