Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Suknia ślubna - gotowa czy uszyta na miarę?

Dodano: 2021-11-10 11:15:44
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Zakup sukni ślubnej często ma miejsce nawet na kilkanaście miesięcy przed planowaną datą uroczystości. Są jednak i panny młode, które z różnych powodów decydują się kupić wymarzoną kreację na ostatnią chwilę. Pozostaje pytanie, czy lepiej postawić na gotową suknię z salonu, czy może uszyć suknię ślubną na miarę?


Gotowa, czyli tańsza?

Nie ulega wątpliwości, że zorganizowanie uroczystości zaślubin, a także przyjęcia weselnego wiąże się z dużymi wydatkami. Nic więc dziwnego, że niektóre panny młode starają się je możliwie ograniczać, na przykład poprzez zakup tańszej sukni ślubnej. Warto jednak mieć na uwadze, że żadna kobieta nie chce pójść do ślubu w sukni używanej, której zakup byłby najtańszym rozwiązaniem. Panny młode często decydują się więc na zakup gotowej sukni ślubnej z salonu. Najczęściej są to modele powystawowe, które zostały przecenione nawet o połowę. Perspektywa zakupu takiej sukni wydaje się być kusząca - nawet, jeśli pochodzi ona z poprzedniej kolekcji, to trendy ślubne nie zmieniają się aż tak szybko, żeby można ją było uznać za niemodną. Z drugiej jednak strony warto zastanowić się, czy zakup gotowej sukni ślubnej rzeczywiście pozwala znacznie ograniczyć koszty? Przede wszystkim przed panną młodą stoi ogromne wyzwanie, jakim jest znalezienie kreacji, które będzie na nią pasować. Pamiętajmy, że w gotowych sukniach ślubnych nie może wprowadzać żadnych poprawek, które nieodpłatnie wykona salon. Jeśli zaś chcemy suknię skrócić, zwęzić, podszyć dekolt czy naszyć jakieś dodatkowe ozdoby, będziemy musieli udać się do krawcowej, która usługę wykona za odpowiednią opłatą. Jej wysokość jest różna, w zależności od zakresu prac, jakie trzeba wykonać. Za pomoc krawcowej zapłacimy jednak nie mniej, niż kilkaset złotych. Pamiętajmy bowiem, że praca z delikatną suknią ślubną wymaga niezwykłej precyzji, a więc krawcowa musi poświęcić sporo czasu, aby poprawić kreację. Jeśli powierzymy jej wykonanie większych poprawek, to może okazać się, że gotowa suknia będzie kosztować podobnie, co uszyta na miarę, zatem niewiele dzięki niej zaoszczędzimy.

Suknia od krawcowej

Alternatywnym rozwiązaniem wydaje się być uszycie sukni ślubnej w pracowni krawieckiej. Problemem może być jednak znalezienie dobrej krawcowej, która podejmie się tego zadania. Warto pamiętać, że suknia ślubna ma specyficzną budowę, zatem aby uszyć kreację dobrej jakości, trzeba specjalizować się właśnie w sukniach ślubnych. Co ważne, krawcowa nie zawsze jest nam w stanie doradzić w kwestii wyboru odpowiedniego kroju czy dodatków, zwłaszcza jeśli nie ma zbyt dużego doświadczenia. Wynagrodzenie krawcowej wcale nie musi okazać się niskie, wszak doświadczeni specjaliści proponują swoim klientom stosunkowo wysokie ceny usług. Dlatego też coraz mniej panien młodych decyduje się na uszycie sukni ślubnej w pracowni krawieckiej. Kiedyś, gdy salony z modą ślubną nie były tak powszechne, wiele kobiet szyło wymarzoną suknię u krawcowej. Dziś jednak okazuje się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Suknia boho na miarę, lecz z salonu

Doskonałym rozwiązaniem jest więc zakup sukni ślubnej w salonie, który może uszyć ją dla nas od podstaw. Współpraca z salonem przebiega na bardzo prostych zasadach, bowiem głównym zadaniem panny młodej jest po prostu wybór idealnej sukni ślubnej. Pomagają jej w tym oczywiście bliscy, a także styliści pracujący w salonie mody ślubnej. Panna młoda, choć decyduje się na konkretny model sukni, może wprowadzić zmiany w projekcie. Warto wybierać salony, w których możemy do woli zmieniać gotowy projekt sukni ślubnej - skracać, pogłębiać czy zawężać dekolt, dodawać nowe ozdoby. Ostatecznie to suknia ślubna ma być dla panny młodej, a nie na odwrót. Następnie zatrudnione w salonie krawcowe zabierają się do tworzenia sukni ślubnej. Panna młoda zazwyczaj musi stawić się na kilku przymiarkach - ich ilość zależy w głównej mierze od indywidualnych ustaleń, potrzeb i możliwości. Współpracę wieńczy odebranie sukni z salonu na krótko przed terminem uroczystości zaślubin, bowiem wiele punktów oferuje bezpłatne przechowywanie sukni niemalże do dnia ślubu. Co więcej, do gotowej sukni możemy także zakupić w salonie dodatki - welon, okrycie wierzchni, buty, dodatkowe ozdoby. Wielu osobom wydaje się, że szycie sukni w salonie jest rozwiązaniem jedynie dla tych panien młodych, którym do dnia ślubu pozostało jeszcze sporo czasu. Ostatecznie sam proces szycia sukni zwykle trwa od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Tymczasem z pomocą przychodzi salon sukien ślubnych, który oferuje uszycie kreacji w jeden dzień. Jest to usługa przede wszystkim dla kobiet, które chcą jak najszybciej zabrać suknię do domu bądź tych, które potrzebują pomocy na przysłowiowy ostatni moment. Tego rodzaju usługę oferuje salon, którego oferta jest dostępna na stronie internetowej SuknieBoho.pl. Dzięki temu każda przyszła panna młoda może cieszyć się wymarzoną kreacją, bez względu na to, kiedy zdecyduje się na jej zakup. Duży wybór sukien sprawia, że trafiają one w absolutnie każdy gust.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/596/suknia-slubna-gotowa-czy-uszyta-na-miare [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 596 [title] => suknia-slubna-gotowa-czy-uszyta-na-miare [uri] => polecamy/r/596/suknia-slubna-gotowa-czy-uszyta-na-miare [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1675907933 ) ) </div> </body> </html>