Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jak wybrać operatora sieci komórkowej?

Dodano: 2021-11-15 14:02:35
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Telefonia komórkowa otacza nas na każdym kroku – dlatego też nie zapominajmy o wyborze operatora sieci komórkowej. Jak to zrobić i czym się sugerować?


Telefonia komórkowa w XXI wieku

Telefonia komórkowa jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynkowych w ostatnich dekadach. Jednocześnie telefonia komórkowa przynosi producentom i dostawcom usług ogromne zyski, użytkownicy natomiast nie mogą sobie wyobrazić choć jednego dnia bez korzystania ze swoich smartfonów. W dzisiejszych czasach zasoby dostarczane przez szeroko rozumianą telefonię komórkową stały się bardzo potrzebne, co wynika przede wszystkim z ich funkcjonalności oraz walorów praktycznych. Aby cieszyć się pełnią możliwości dzisiejszej telefonii komórkowej, oprócz odpowiedniego smartfona musisz zdecydować się na operatora sieci komórkowej. Wbrew pozorom na tym rynku widoczna jest duża konkurencja, co jest korzystne dla użytkowników. Jak zatem wybrać operatora sieci komórkowej? Na jakie elementy zwrócić uwagę, zanim podejmiesz ostateczną decyzję?

Wybieramy operatora sieci komórkowej

Bardzo często zdarza się, że większą uwagę przywiązujemy do wybieranego telefonu niż do operatora sieci. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż o ile to z telefonu będziemy korzystać, to jednak całą masę usług dostarczy wybrany operator. Pod pewnymi względami dostępna oferta operatorów komórkowych jest do siebie dosyć zbliżona. Wynika to m.in. z faktu, iż niemal cały teren naszego kraju znajduje się w zasięgu sieci komórkowych. Szczegółowe mapy zasięgów u wybranych operatorów możesz sprawdzić np. na ich stronach internetowych, co z pewnością będzie pomocne w dokonaniu ostatecznego wyboru. O zasięg w tzw. terenie możesz zapytać znajomych, którzy korzystają z usług wybranego operatora, lub poszukać opinii użytkowników w sieci. Pamiętaj też, że niektórzy dostawcy są popularni w danym regionie, co nie zawsze wynika z faktycznie wysokiej jakości świadczonych usług.

Znaczna część operatorów komórkowych oferuje swoim potencjalnym klientom przede wszystkim pakiety, w ramach których zawierają się niemal wszystkie usługi – chodzi tu o nielimitowane minuty na połączenia i SMS-y/MMS-y, a także określony pakiet internetowy do wykorzystania. Wybór jest oczywiście bardzo duży, dlatego z pewnością nie należy ulegać i decydować się na pierwszą ofertę typu „wszystko w cenie”. Koniecznie przyjrzyj się bliżej warunkom dotyczącym korzystania z internetu. Zwykle operatorzy oferują określony limit transferu danych w pełnej prędkości, wynoszący np. kilka lub kilkanaście GB. Po jego wyczerpaniu dalej możesz korzystać z zasobów sieci, prędkość transmisji danych znacząco jednak spada, a w praktyce powoduje, że użytkowanie internetu jest co najmniej bardzo uciążliwe. Z pełną prędkością możesz natomiast bez trudu oglądać filmy online czy korzystać z serwisów społecznościowych.

Często operatorzy zachęcają użytkowników do podpisania umowy w inny sposób. Popularnym sposobem są różnego rodzaju dodatkowe benefity, jak choćby możliwość bezpłatnego korzystania z serwisów streamingowych przez określony czas lub zniżka na płatności – również przez określony czas.

Co może wydać się nieco zaskakujące, zwykle jednym z mniej istotnych czynników decydujących o wyborze operatora jest cena usług. Dlaczego? Otóż stawki proponowane przed dostawców telefonii komórkowej z reguły są do siebie bardzo zbliżone. Wynika to ze wspomnianej wcześniej konkurencji i walki o klienta. Oczywiście cena jest istotna i jeśli chcesz zaoszczędzić kilka złotych, możesz to zrobić w ten sposób, a dodatkowo ostrzegamy przed przeszacowanymi ofertami. Nie czekaj zatem ani chwili dłużej i już teraz sprawdź, jakie warunki zapewniają Ci operatorzy komórkowi!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl