Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Udekoruj okno za pomocą rolety rzymskiej

Dodano: 2021-11-15 16:46:35
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Wyposażenie u urządzanie wnętrza potrafi być niekiedy sporym wyzwaniem, dlatego tak często spędzamy nad nim wiele czasu, dobierając odpowiednie wzory, kolory i materiały, które razem z meblami będą tworzyć spójną całość.


Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrane dodatki potrafią zmienić charakter każdego pomieszczenia, dodając mu nieco elegancji, przytulności, a niekiedy wręcz odwrotnie chłodnego i formalnego charakteru. Szukając odpowiednich rozwiązań, warto zwrócić uwagę na rolety rzymskie, które doskonale się prezentują zarówno przy dużych oknach, jak i mniejszych o pojedynczych skrzydłach.

· Rolety rzymskie szyte na wymiar

· Rolety rzymskie woalowe

· Rzymskie rolety dopasowane do ramy okiennej

· Uniwersalność rolet rzymskich

Rolety rzymskie szyte na wymiar

Na wstępie należy zwrócić uwagę, czym jest roleta rzymska i jak wzbogaca wizualnie ramę okna. Można powiedzieć, że zastosowanie rolety rzymskiej, jest czymś pomiędzy klasycznymi roletami i żaluzjami a tradycyjnymi firanami i zasłonami, które wymagały zastosowania dodatkowo karnisza umocowanego nad ramą okienną. Rolety rzymskie szyte są na zamówienie, dlatego dobór materiałów odbywa się indywidualnie, dzięki temu możemy stworzyć niebanalną i wyjątkową kompozycję, ukierunkowaną na konkretne wnętrze.

Stworzone z jednej płachty, po odsłonięciu za dnia tworzą ciekawe falbany, delikatnie układając się na zakładkę, zaś wieczorem po rozwinięciu, tworzą jednolitą zasłonę, która sprawia, że nikt nie zajrzy nam do naszego przytulnego wnętrza. Materiały dobierane i szyte są w taki sposób, aby po zasłonięciu nie przepuszczały światła, co za tym idzie, nie prześwitywały.

Rolety rzymskie woalowe

Wykorzystanie rolet rzymskich woalowych, nie spełni kryterium odgrodzenia się całkowicie od świata zewnętrznego. Tego typu zasłony sprawdzą się bardziej w charakterze firanki dekoracyjnej, mającej na celu nadanie wnętrzu niepowtarzalnego i przytulnego charakteru. Doskonale sprawdzą się jako wyposażenie okien kuchennych lub zasłaniając moskitiery okienne.

Dostępne w sklepach są również gotowe rolety rzymskie dopasowane do standardowych wymiarów okien, które możemy zamontować samodzielnie, bez konieczności wzywania fachowca.

Rzymskie rolety dopasowane do ramy okiennej

Rolety rzymskie szyte na wymiar dostępne na https://alena-firany.pl/rolety-rzymskie.html cechuje mnogość wzorów i kolorów. W zależności od naszych potrzeb i gustów możemy dobrać jedną z najmodniejszych w ostatnim czasie butelkowych zieleni lub morskich, głębokich granatów, które doskonale komponują się z odcieniami szarości lub beżowego piasku. Dla zwolenników nieco romantycznych odsłon przygotowane zostały pastelowe propozycje, które w nienachalny sposób nadadzą pomieszczeniu lekkości.

Nie zawsze musimy uciekać się do klasyki i kwiatowych kombinacji, dla zwolenników nieco ciekawszego podejścia do designu przygotowane zostały opcje z wykorzystaniem motywu żarówek na jasnym lub ciemnym tle, kwadratów o różnych odcieniach lub trójkątów. Takie rozwiązanie zdecydowanie będzie pasować do gabinetów i pomieszczeń biurowych oraz pokoi młodzieżowych.

Uniwersalność rolet rzymskich

Rolety rzymskie na wymiar zostały wykonane tak, aby w żaden sposób nie utrudniać otwierania ramy okiennej, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w wysokich, jak i niskich pomieszczeniach. Przy podciągnięciu rolety możemy zastosować mechanizm sznurkowy lub koralikowy, dopasowany do wzoru oraz koloru wybranego materiału. Aby uniknąć ingerencji w ścianę, roletę rzymską można zamontować bezpośrednio na ramie okiennej, umożliwiając jej wymianę w dogodnym dla nas momencie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl