Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Czy Błachowicz ma szansę na odzyskanie pasa?

Dodano: 2021-11-18 16:13:55
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Niestety pasa Mistrza Wagi Półciężkiej UFC nie udało się obronić dwukrotnie. Po imponującej wygranej z Nigeryjczykiem - Israelem Adesanyą w marcu, nadzieje na ponowne zwycięstwo Błachowicza były naprawdę duże.


Niestety musiał uznać wyższość rywala - Glovera Teixeiry. To jeszcze jednak nie koniec. Kiedy Janek będzie mógł odzyskać pas? Co musi zrobić, aby móc o niego zawalczyć?

Teixeira vs Błachowicz - co poszło nie tak?

Jak sam Polak wspomina - na tej walce był cieniem samego siebie. Od początku wszystko szło nie tak, jak trzeba. Brazylijczyk już na samym początku pokazał swoją przewagę w tej walce. Teixeira sprowadził "Cieszyńskiego Księcia" do parteru, co było niestety początkiem końca, gdyż to właśnie Glover czuje się tam jak ryba w wodzie.

Druga runda to kolejne obalenie przez Brazylijczyka, niedługo po tym jak trafił Polaka naprawdę mocnym ciosem. Po krótkiej walce w parterze, 42-letni Brazylijczyk doprowadził do duszenia zza pleców. Błachowicz długo nie wytrzymał i odklepał, gdyż wiedział, że z tej sytuacji zdecydowanie nie ma wyjścia.

Była to pierwsza przegrana Polaka od dwóch lat (ostatnia porażka w lutym 2019 z Thiago Santosem przez TKO). Przez te dwa lata udało mu się pokonać topowych zawodników wagi półciężkiej - Luke’a Rockholda, Ronaldo Souzę, Corey’ego Andersona, Dominicka Reyesa czy wspomnianego wyżej Israela Adesanyę. Droga po rewanż, może być teraz bardzo podobna.

Kiedy Polak może spodziewać się rewanżu?

O rewanż w najbliższym czasie może być naprawdę ciężko. Z racji tego, że UFC jest bardzo pokazową i medialną galą, tu oprócz umiejętności sportowych liczy się także umiejętność robienia show. Między innymi dlatego Israel Adesanya miał szansę zawalczyć z Janem Błachowiczem jeszcze parę miesięcy temu.

Polak, jak sam twierdzi, musi trochę poczekać. Choć bardzo pragnie rewanżu, musi najpierw zwyciężyć w paru walkach i pokazać ponownie, jak dużą ma wartość. Póki co, z Brazylijczykiem będzie się mierzył rezerwowy zawodnik z pojedynku Teixeira-Błachowicz - Jiri Prochazka, który nieraz pokazał, jak silnym jest zawodnikiem.

Trudno powiedzieć czy Polak dostanie szansę w najbliższym czasie. Według bukmacherów, zdecydowanie nie dostanie walki o pas do końca 2022 roku, a tym bardziej nie uda się mu go zdobyć. Kurs na to, że do końca przyszłego roku go zdobędzie to aż 3,25, że nie uda mu się z niego cieszyć - 1.28. Wykorzystaj kod promocyjny BETFAN, odbierz dedykowane bonusy i obstawiaj czy Janek ma szansę odzyskać pas.

Przyszła walka Cieszyńskiego Księcia już w marcu?

Jan Błachowicz wspomina, że jego przyszły przeciwnik, będzie rywalem z najwyższej półki. Przegrał walkę mistrzowską, więc kolejna osoba z którą zawalczy, nie może być jakąś nieznaną personą. Najgłośniej mówi się, że przyszłym rywalem Jana miałby być Austriak - Aleksandar Rakić (14-2). Wcześniej wspominano, że "Cieszyński Książe" może się zmierzyć z m.in. Anthonym Smithem, jednak Polak zdecydowanie zaprzeczył jakoby jego kolejna walka miałaby być właśnie z Amerykaninem.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl