Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Okap kuchenny - jak wybrać ten najlepszy?

Dodano: 2021-12-03 13:19:07
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Białe, czarne, złote, srebrne, pastelowe, w kształcie tuby, odwróconej litery „T”, nowoczesne i klasyczne, wykończone szkłem artystycznym, spiekami kwarcowymi albo ręcznie tworzoną ceramiką.


Listę dodatkowo uzupełniają rodzaje: kominowe, wyspowe, sufitowe, na linkach, do zabudowy, blatowe. Wybór okapów kuchennych, nie tylko w Warszawie, może przyprawić o niemały zawrót głowy. Warto poznać kryteria, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję i cieszyć się idealnym urządzeniem do pochłaniania.

Okapy kuchenne – techniczne ABC

Urządzenie do pochłaniania dba o czyste i świeże powietrze w kuchni. Oprócz tego, że skutecznie wciąga opary w czasie gotowania, wraz z nimi zasysa również cząstki tłuszczu. Dzięki temu, malowanie ścian czy wymiana zabudowy kuchennej nie są podyktowaną koniecznością, a raczej potrzebą zmian i podążania za trendami. Równie ważna jest prawidłowa cyrkulacja powietrza w kuchni, która zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Ta z kolei sprzyja rozwojowi grzybów, pleśni oraz bakterii.

Pierwszy krok przy wyborze okapu kuchennego polega na sprawdzeniu sposobu podłączenia do wentylacji. Jeśli urządzenie można podłączyć do kanału wentylacyjnego warto zdecydować się na wyciąg, który odprowadza powietrze na zewnątrz. Jeśli nie ma takiej możliwości, szukamy pochłaniacza, który wciągnięte opary przepuszcza przez specjalne filtry węglowe.

Drugim istotnym wskaźnikiem pozostaje wydajność turbiny – od jej mocy zależy jak skutecznie pochłaniacz pracuje. Dziś, najlepsze dostępne na rynku modele posiadają moc turbiny 850 m³/h – gwarantują doskonałe pochłanianie zapachów i oparów nawet w dużych, przestronnych kuchniach otwartych na salon lub jadalnię, jak też w domach open space.

Trzecim istotnym elementem jest głośność urządzenia. Nikt z nas nie lubi „zagłuszaczy”. Gotując lubimy słuchać ulubionej muzyki, rozmawiać z domownikami albo oglądać telewizję, dlatego im cichszy okap, tym lepiej. Głośność różni się w zależności od biegu, na którym pracuje urządzenie. By maksymalnie ograniczyć hałas, powstały dwa unikatowe rozwiązania: Silent Kitchen z odpinaną turbiną zamontowaną np. na poddaszu lub Silent Home z silnikiem na dachu. Obie wersje posiada w ofercie marka Nortberg (www.nortberg.pl/okapy-kuchenne-warszawa.html)

Pochłaniacz kuchenny jaki jest…

nie każdy widzi! Gdy szukamy właściwego modelu w ramach określonej już kategorii i parametrów technicznych, czeka nas jeszcze jedno zaskoczenie. Bogactwo wzorów, kolorów, użytych materiałów ponownie nie ułatwia zadania. Najłatwiej dobrać wyciąg kuchenny do stylu kuchni. W aranżacjach skandynawskich, w których dominuje połączenie bieli i drewna, świetnie sprawdzą się eleganckie modele kominowe, dyskretne sufitowe czy wykończone szkłem hartowanym podszafkowe.

Gdy dom nawiązuje do stylu angielskiego, bazującego na surowości drewna z wyrazistymi akcentami w postaci antyków i rodzinnych pamiątek, w kuchni sprawdzi się okap T-Line lub taki z obudową wykonaną ze spieków kwarcowych włoskiej marki Laminam.

Styl modern, loft, soft-loft z pewnością sięgnie po duże pochłaniacze wyspowe z industrialnym sznytem np. w postaci surowych relingów. Miłośnicy personalizowanych przestrzeni zdecydują się na coś zupełnie pionierskiego np. okapy z frontową płytą wykończoną zjawiskowym szkłem artystycznym w kolorze złota, nasyconego antracytu lub głębokiej czerni.

Czas na spacer online

Warszawa z pewnością należy do tych miast, w których nie brakuje sklepów i salonów ze sprzętami AGD. Nie każdy ma jednak czas, by odwiedzić je wszystkie, dlatego dobrą opcją może okazać się wirtualna wycieczka po jedynym w Europie showroomie online z okapami kuchennymi. Nie wychodząc z domu, można przyjrzeć się wzornictwu, rzeczywistym kolorom i poznać dane techniczne. Każde urządzenie pokazane jest dokładnie tak, jak prezentuje się na żywo. W krótkim filmie na YouTube można dostrzec sposób łączenia elementów, rodzaj oświetlenia oraz dbałość o detale. Showroom umożliwia także szybkie, bezpieczne i bezproblemowe zakupy.

By czuć się prawdziwie u siebie, warto otoczyć się meblami i sprzętami, które czujemy, że są nam bliskie poprzez charakterystyczny design i dopracowaną funkcjonalność. Wybierz okap kuchenny tak, by spełniał oba warunki.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/617/okap-kuchenny-jak-wybrac-ten-najlepszy [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 617 [title] => okap-kuchenny-jak-wybrac-ten-najlepszy [uri] => polecamy/r/617/okap-kuchenny-jak-wybrac-ten-najlepszy [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1695855082 ) ) </div> </body> </html>