Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Zdrowy styl życia w pigułce

Dodano: 2021-12-07 16:26:28
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Utrzymanie ciała w dobrej kondycji i zdrowiu to jeden z tych tematów, o których wiemy dużo, ale z praktyką bywa różnie. Podpowiadamy, jak stopniowo wprowadzić zasady zdrowego stylu życia.


Chcemy być sprawni, zdrowi i dobrze wyglądać. Mitem jest, że wymaga to dużego zaangażowania i wywrócenia życia do góry nogami. Nie musisz stosować drakońskich diet czy codziennie biegać na siłownię. Możesz zadbać o siebie metodą małych kroczków.

Ogranicz stres

Łatwo powiedzieć… W dzisiejszych czasach przywykliśmy do szybkiego tempa i życia w napięciu. Co więcej, okazuje się, że nie potrafimy cieszyć się urlopem i wykorzystać go na regenerację organizmu. Jak działa chroniczny stres? Niszczy organizm i powoduje, że nawet osoby, które zdrowo się odżywiają i regularnie uprawiają sport, są narażone na choroby cywilizacyjne.

Co możesz zrobić? Wybierz te dziedziny życia, które możesz w pełni kontrolować.

Zabezpiecz siebie i bliskich na wszelki wypadek. Solidna polisa na życie to sposób, by przyszłość Twojej rodziny nie spędzała Ci snu z powiek. Jeśli obawiasz się, że zapadniesz na poważną chorobę, ubezpiecz również zdrowie. Przecież ubezpieczasz samochód i dom? Wykupienie polisy na życie nie jest objawem czarnowidztwa, to praktyczny sposób na wyeliminowanie przynajmniej części codziennych trosk.

Nie przechodź na dietę – zmień nawyki żywieniowe

Codziennie dokonujemy wielu wyborów, część z nich dotyczy właśnie kwestii zdrowia. Chodzi o to, aby z pełnym przekonaniem i bez przymusu dokonywać tych właściwych. Nawet jeśli cierpisz na nadwagę i masz za sobą dziesiątki nieskutecznych diet, nie możesz się poddawać. Zwróć uwagę na to, by mając wybór w sklepie czy restauracji, wybrać to, co zdrowsze.

Nie chodzi o to, aby przechodzić na dietę, ale wprowadzić drobne zmiany. Zamiast słodyczy – owoce, zamiast białego pieczywa – pełnoziarniste. To drobiazgi, ale Twój organizm Ci podziękuje. Żeby jeść zdrowo, nie trzeba się wysilać, nie musisz iść po poradę do dietetyka. Wystarczy kierować się wskazaniami piramidy żywieniowej – więcej świeżych produktów, mniej cukru, soli i niezdrowego tłuszczu.

Naucz się odpoczywać

Najlepszą formą relaksu jest aktywność fizyczna. Oczywiście, jeśli lubisz oglądać seriale i zajmować się bardziej stacjonarnym hobby, możesz nadal to robić. Jednak zmienić tryb życia na zdrowy, potrzebujesz odrobiny sportu. Może to być codzienny spacer – wystarczy wysiąść jeden przystanek wcześniej, wracając do pracy i przejść pozostały odcinek pieszo. Nie musisz uprawiać wyczynowo sportu, karnet na siłownię również nie jest obowiązkowy.

Naukowcy udowodnili, że aby utrzymać szczupłą sylwetkę, wystarczy tzw. aktywność niewymuszona. Sprzątanie mieszkania, spacer z psem, prasowanie podczas oglądania seriali zamiast leżenia na kanapie. Hasło „zdrowy tryb życia” jawi nam się jak wielka, życiowa rewolucja. Nic bardziej mylnego – wystarczy prowadzić higieniczny tryb życia i sobie nie szkodzić, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/621/zdrowy-styl-zycia-w-pigulce [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 621 [title] => zdrowy-styl-zycia-w-pigulce [uri] => polecamy/r/621/zdrowy-styl-zycia-w-pigulce [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1679443544 ) ) </div> </body> </html>