Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jakie filmy dla mężczyzn są warte uwagi?

Dodano: 2021-12-10 13:22:25
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Następnym razem, gdy ty i twoi przyjaciele będziecie potrzebować idealnego filmu do obejrzenia, wybierz jeden z tych najlepszych filmów dla mężczyzn. Przedstawimy Ci dzisiaj kilka filmów o wikingach, samurajach oraz łodziach podwodnych, które z pewnością urozmaicą twoją znajomość kinematografii. 


Najlepsze filmy o wikingach

Przeczytaj o innych filmach o wikingach: https://filmi.pl/filmy-i-seriale-o-wikingach

Pathfinder

Młody chłopiec-wiking zostaje pozostawiony podczas ekspedycji i wychowany przez rdzennych Amerykanów, pomimo przepowiedni, że śmierć i zniszczenie będą towarzyszyć mu przez całe życie. Dorasta, by stać się potężnym wojownikiem i broni swojego plemienia przed powracającymi najeźdźcami wikingami – własnymi rodakami. Pathfinder to cudowny film przyciągający uwagę wszystkich fanów filmów akcji. Zdecydowanie zalicza się on do najlepszych propozycji filmów dla mężczyzn.

Outlander

Statek kosmiczny ląduje na Ziemi w epoce żelaza, przewożąc dwóch pasażerów: obcego żołnierza imieniem Kainan i ohydną istotę o imieniu Moorwen. Moorwen szaleje w świecie Wikingów, próbując po drodze zniszczyć Ziemię. Kainan łączy siły z wojownikami Wikingów, aby wytropić „smoka” i go zabić. W filmie znajdują się Wikingowie, ale tak naprawdę to film science fiction ze skórą Wikingów. Biorąc to pod uwagę, i pomimo swoich wad, ten film jest niesamowity. Łączy on ze sobą wiele aspektów kina co daje nam niewiarygodny efekt. To bez wątpienia dzieło mieszczące się w kategorii najlepszych filmów o wikingach.

Thor

Chociaż ten film i jego kontynuacje mogą daleko odbiegać od oryginalnego materiału źródłowego (choć nie od komiksów, na których są oparte), nadal są jednymi z najbardziej wpływowych filmów o Wikingach naszych czasów. Kochamy Chrisa Hemswortha jako Thora, Anthony'ego Hopkinsa jako Odina, a zwłaszcza Toma Hiddlestona jako Lokiego. Przygody wikingów w obecnych czasach nieco odbiegają od tych rdzennych i klasycznych. Według wielu to bardzo dobrze. W końcu potrzebujemy trochę świeżości, która dostarczy nam nowych i niesamowitych emocji.

Najlepsze filmy o samurajach

Zobacz: https://filmi.pl/filmy-o-samurajach

Shogun zabójca

Jeden z bardziej brutalnych filmów o samurajach, Shogun Assassin opowiada o Lone Wolf, gdy on i jego syn wyruszają w podróż przez japońską wieś nie dla lepszego życia, odkupienia lub czegoś w tym rodzaju, ale zamiast tego, aby zabić odpowiedzialnych za morderstwo jego żony, bez względu na to, jak potężni lub dobrze uzbrojeni są jego wrogowie. Film w cudowny sposób utrzymuje klimat przygód samurajów, przy czym jest on urozmaicony lekką nowością, jak na jego czasy, czyli główną rolą odegraną przez kobietę co trzeba zobaczyć na własne oczy.

Krwawa Pani Śniegu

Adaptowana od dawna manga o tym samym tytule, epos samurajski Lady Snowblood Toshiyi Fujity z 1973 roku podąża za Yuki Kashimą (Meiko Kaji), gdy wyrusza na ścieżkę zemsty, aby znaleźć i zabić mężczyzn odpowiedzialnych za brutalny gwałt na jej matce i morderstwo jej ojca i brata przed jej narodzinami wiele lat temu. Lady Snowblood, równie brutalna, jak piękna, nie cofnie się przed niczym, dopóki każdy z bandytów, który ukradł jej rodzinie pokój i przyzwoitość, nie zginie.

Najlepsze filmy o łodziach podwodnych

Przeczytaj: https://filmi.pl/filmy-o-lodziach-podwodnych

Dramat w głębinach

Luźna adaptacja książki o tym samym tytule, ten film z 1958 roku przedstawia fikcyjny rozdział amerykańsko-japońskiego konfliktu podczas II wojny światowej. Film podkreśla różne aspekty, jakich oczekuje się od wojskowego i zaangażowanie głównego bohatera w ich osiągnięcie, nawet w obliczu śmierci. Można śmiało powiedzieć, że klimat został odwzorowany wręcz idealnie.

Incydent w Bedford

Ten film przedstawia fikcyjną relację z amerykańskiego okrętu wojennego, USS Bedford. Wątek fabularny obejmuje stanowisko dowódcy Bedford wobec nadciągającego sowieckiego okrętu podwodnego oraz jego relacje z podległymi mu oficerami. Film został wydany w 1965 roku i był pewnego rodzaju odzewem i głosem sztuki wobec wielu incydentów morskich w czasie rzeczywistym. Bardzo dobry film trafiający w sedno tematu o najlepszych filmach o łodziach podwodnych.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/623/jakie-filmy-dla-mezczyzn-sa-warte-uwagi [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 623 [title] => jakie-filmy-dla-mezczyzn-sa-warte-uwagi [uri] => polecamy/r/623/jakie-filmy-dla-mezczyzn-sa-warte-uwagi [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1679442077 ) ) </div> </body> </html>