Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Kredyt gotówkowy bez BIK

Dodano: 2021-12-21 14:53:43
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Chociaż polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, to jednak coraz częściej korzystamy z ofert instytucji bankowych. Zaciągamy kredyty, by realizować własne potrzeby, a same zobowiązania muszą być elastyczne, dosłownie "szyte na miarę".


Współczesny klient bank ma wygórowane oczekiwania, chce brać kredyty szybko i bez zbędnych formalności. To dlatego tak ogromną popularnością cieszy się kredyt gotówkowy bez BIK. Dla kogo jest to najlepsza opcja na finansowe wsparcie? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Kredyt gotówkowy bez BIK - dla kogo to dobre zobowiązanie?

Praktycznie każdy bank weryfikuje swojego klienta. Sprawdza dochody, stałe koszty, historię kredytową, wpływy na konto. Wszystko po to, by minimalizować ryzyko kredytowe, a więc ryzyko ewentualnej niewypłacalności kredytobiorcy. Osoby niepracujące, zarabiające zbyt mało albo te posiadające zadłużenie raczej nie mają szans na współpracę. Tak dzieje się w większości przypadków, natomiast warto dostrzec, że na rynku usług finansowych coraz częściej pojawia się kredyt gotówkowy bez BIK.

Pamiętajmy, że w tej branży panuje ogromna konkurencja, a potencjalni klienci chętniej wybierają tzw. chwilówki, które zaciąga się w 15 minut i to bez wychodzenia z domu. Instytucje pozabankowe nie żądają zaświadczeń o dochodach, nie generują raportów BIK, dzięki czemu o finansowe wsparcie może ubiegać się nawet osoba, na której ciąży egzekucja komornicza.

Banki muszą oferować produkty, które są równie łatwo dostępne. Dzisiaj kredyt gotówkowy bez BIK online, to powszechna propozycja.

Dla kogo to dobre rozwiązanie? Na pewno dla osób, które wymagają środków finansowych szybko, jeszcze tego samego dnia. To też zobowiązania brane wygodnie, w pełnym bezpieczeństwie i przy zachowaniu optymalnego komfortu. Cały proces wnioskowania odbywa się przecież bez konieczności wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu.

Szybki kredyt gotówkowy bez BIK nie jest jednak zobowiązaniem o znacznej wartości. Z reguły to niewielkie kredyty, a czas ich spłaty przebiega w kilku, kilkunastu ratach. Warto jednocześnie wiedzieć, iż fakt, że instytucja bankowa nie generuje raportu BIK, wcale nie oznacza, że kredyt gotówkowy bez BIK w banku może otrzymać każdy. Bank sprawdza swojego potencjalnego klienta. Na kredyt gotówkowy bez BIK i KRD mogą liczyć klienci, którzy już posiadają jakiś produkt w wybranym banku, a ten może poprzez prowadzone konto sprawdzić chociażby comiesięczne wpływy. Nie ma możliwości, by zobowiązanie kredytowe zostało udzielone tylko na dane z dowodu osobistego, jak dzieje się w przypadku chwilówek.

Kredyt gotówkowy online bez BIK - jak znaleźć?

Najpierw określ własne cele i potrzeby oraz warunki preferencyjne, jakie chcesz uzyskać ze strony banku. Większość potencjalnych kredytobiorców stawia na najtańszy kredyt gotówkowy bez BIK, ale pod uwagę bierze zbyt mało czynników. Zwracamy uwagę na oprocentowanie, liczbę i wysokość comiesięcznych rat, zaś rzadko uwzględniamy na przykład wskaźnik RRSO, czyli ten, który mówi o całkowitych kosztach. Zresztą, nie zawsze najważniejszym parametrem są koszty. Coraz częściej priorytetem jest czas na wydanie decyzji kredytowej i wypłaty środków, forma zaciągania zobowiązania danego rodzaju albo jakość obsługi klienta.

Ponieważ nie ma dwóch identycznych kredytów, a każdy bank ustala warunki współpracy indywidualnie, zgodnie z prowadzoną polityką kredytową, to przyszły kredytobiorca powinien najpierw porównać co najmniej kilka różnych ofert danego rodzaju.

Z pomocą przychodzi ranking kredytowy, który ujmuje najważniejsze czynniki, którymi charakteryzuje się podstawowy kredyt gotówkowy bez BIK. Takie zestawienia uwzględniają nie tylko czynniki kosztowe, ale i jakościowe. Aby jednak ranking kredytowy był rzeczywiście pomocny, musi być aktualny i obiektywny. Najlepiej patrzeć na ten publikowany na niezależnych portalach o tematyce finansowej.

Kolejne narzędzie, które pozwoli wybrać najlepszy kredyt bez weryfikacji raportu BIK, to kalkulator kredytowy. Ten z kolei wyliczy koszty zobowiązania i potwierdzi opłacalność współpracy z danym bankiem.

Pamiętajmy jednak, że narzędzia do sprawdzania i porównywania ofert banków, jakie dostępne są w sieci, wspierają w podjęciu decyzji, zaś nigdy nie dadzą konkretnego obrazu wybranego kredytu. Dane w nich zawarte są raczej szacowane, ogólne, poglądowe, a te ostateczne kredytobiorca poznaje dopiero po wydaniu przez bank decyzji o udzieleniu finansowego wsparcia. Wpływ na to ma nie tylko bieżąca sytuacja na rynku kredytowym czy polityka, jaką prowadzi dana instytucja bankowa, ale także indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości spłaty kredytu przyszłego klienta.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/631/kredyt-gotowkowy-bez-bik [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 631 [title] => kredyt-gotowkowy-bez-bik [uri] => polecamy/r/631/kredyt-gotowkowy-bez-bik [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1664349769 ) ) </div> </body> </html>