Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Kurs dla opiekunki w Niemczech: czy warto?

Dodano: 2021-12-22 13:37:28
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Praca w Niemczech w opiece nie jest prosta. Od opiekunek wymaga się nie tylko określonych cech charakteru (na przykład empatii i cierpliwości), ale też wiedzy z zakresu opieki nad osobami starszymi. Dlatego wiele z nich decyduje się na udział w kursie dla opiekunek seniorów. Sprawdź, czy warto wybrać się na tego typu szkolenie i na co zwracać uwagę przy jego wyborze.


Po szkoleniu łatwiej znaleźć pracę w niemieckiej opiece

Kurs dla opiekunów osób starszych pozwala na zdobycie kwalifikacji, które są konieczne w pracy w opiece. Zgodnie z rozporządzeniem MEN z 2014 roku osoby po przebytym szkoleniu mogą legalnie podjąć pracę np. w domu opieki społecznej, hospicjum, miejscach opieki paliatywnej czy w domach samopomocy. Dokument potwierdzający ukończenie takiego kursu przydaje się też, kiedy szukamy pracy za granicą, w domach prywatnych. Tego typu szkolenie jest ważne też w Niemczech – zawsze jednak warto dopytać o tłumaczenie dokumentu na język niemiecki. Jeśli dołączysz do tego szlifowanie umiejętności językowych na kursie niemieckiego dla opiekunek, będzie Ci dużo łatwiej znaleźć dobrze płatne stanowisko. Wszelkie tego typu „papierki” to dowód, że chcesz poszerzać swoje kompetencje i dążysz do tego, żeby pracować coraz lepiej.

Czego dowiesz się na szkoleniu dla opiekunek w Niemczech?

Niezależnie od formy i organizatora kursu, istnieje kilka podstawowych bloków wiedzy, które muszą się w nim znaleźć. Przede wszystkim są to informacje o biologii, fizjologii i psychologii człowieka, szczególnie osoby starszej. Nie obejdzie się też bez wiedzy na temat typowych schorzeń wieku starczego. Najważniejsze są tutaj: choroby Alzheimera i Parkinsona, schorzenia układu krążenia, cukrzyca i choroby stawów. Kurs powinien też obejmować porady dotyczące opieki nad osobą cierpiącą na wymieniane choroby. Podczas szkolenia powinieneś też nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także dowiedzieć się, jak wygląda opieka nad seniorem leżącym czy poruszającym się na wózku. Więcej ciekawych informacji na temat opieki znajdziesz tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/aktualnosci/.

Na to zwróć uwagę, wybierając kurs dla opiekunek

Wiele agencji, w tym także wrocławski Veritas, oferują tematyczne szkolenia dla opiekunek. Zanim zdecydujesz się na jedno z nich, przeanalizuj poszczególne elementy kursu. Sprawdź, czy trzeba za niego dodatkowo płacić, a także, czy na koniec czeka Cię egzamin. Dopiero jego zdanie uprawnia do otrzymania certyfikatu (oraz kwalifikacji zawodowych). Dobre szkolenie dla osób pracujących w opiece w Niemczech pozwala też na interakcję. Organizatorzy powinni zachęcać do zadawania pytań i wyczerpująco na nie odpowiadać. I wreszcie najważniejsze: kurs musi być ciekawy i jednocześnie zawierać wszystkie informacje, które mogą Ci się przydać podczas pracy opiekunki w Niemczech. Oferty pracy dla opiekunki w Niemczech: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/634/kurs-dla-opiekunki-w-niemczech-czy-warto [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 634 [title] => kurs-dla-opiekunki-w-niemczech-czy-warto [uri] => polecamy/r/634/kurs-dla-opiekunki-w-niemczech-czy-warto [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1659997167 ) ) </div> </body> </html>