Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Plecionka wiedeńska - gorący trend w aranżacji wnętrz

Dodano: 2021-12-30 13:41:32
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Aranżacja wnętrz z pewnością nie jest najprostszym zadaniem. Często w tym celu zasięgamy porady wielu ekspertów lub samodzielnie przeglądamy strony z inspiracjami. Okazuje się, że trendy wnętrzarskie co roku się zmieniają. Co więcej należy uwzględnić również rodzaj przestrzeni jakim się dysponuje, a w szczególności jej wymiary. Małe i ciasne wnętrza można optycznie powiększyć, zaś duże i przestronne zaaranżować tak, by sprawiały wrażenie harmonijnego porządku. Jednym z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz, który przez wiele lat utrzymuje się na topie jest plecionka wiedeńska. Co warto o niej wiedzieć?


Podstawowe informacje o plecionce wiedeńskiej

Plecionka wiedeńska od zawsze była synonimem komfortu i pewnego rodzaju elegancji, która jest jednocześnie niesamowicie przytulna. Tak naprawdę plecionka ta zdobyła popularność jako materiał wykorzystywany do pokrycia siedzisk na krzesłach lub fotelach. Jeśli cofniemy się kilka lat wstecz, to można powiedzieć, że plecionka wiedeńska ówcześnie była kojarzona z prestiżowymi, francuskimi kawiarniami. Niemniej jednak wraz z biegiem czasu, plecionka ta zyskała całkiem nowe zastosowanie. Obecnie można podziwiać ją we wnętrzach w wielu innych odsłonach. Niezwykle popularne stało się wykorzystanie jej jako fronty w szafkach, komodach czy szafkach nocnych. Co więcej z powodzeniem znajdzie ona również zastosowanie jako element dekoracyjny, który dodatkowo ozdobi różnorodne akcesoria domowe jak np. lampy czy parawany. Bez wątpienia plecionka wiedeńska jest niezwykle funkcjonalnym dodatkiem aranżacyjnym, który zdążył już zachwycić wielu stylistów. Warto więc wiedzieć, czym plecionka wiedeńska się charakteryzuje, zanim zdecydujemy się zaprosić ją do naszego salonu bądź sypialni. Otóż w pierwszej kolejności należy wskazać na typowy, tradycyjny ośmiokątny wzór, który jest niezwykle charakterystyczny dla splotu wiedeńskiego. Można powiedzieć, że przypomina on plaster miodu. Jest on niezwykle stabilny i posiada bardzo wytrzymały kształt. Mimo delikatnego wyglądu plecionce wiedeńskiej nie jest straszne rozciąganie czy nawet rozrywanie. Splot jest wstanie więc wiele wytrzymać. Jeśli plecionka wiedeńska ma służyć za materiał oplotowy np. na krzesła i różnego rodzaju siedziska, to najczęściej do jej produkcji wykorzystuje się specjalny rodzaj rattanowego splotu, który charakteryzuje się również dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak wspomnieć również o tym, że wiklinowe meble wyprodukowane z wiedeńskiej plecionki są wykonywane z polirattanu. Jest to charakterystyczne, syntetyczne włókno, która ma za zadanie imitować rattan. Jak widać więc plecionka wiedeńska może znaleźć sporo zastosowań, a do jej produkcji mogą być wykorzystywane różnorodne materiały. Co ciekawe, do dziś można spotkać się z niewielkimi warsztatami, które plecionkę wiedeńska produkują ręcznie.

Plecionka wiedeńska jako element aranżacji wnętrza- z czym warto ją zestawić?

Plecionka wiedeńska tak naprawdę będzie stanowiła świetne uzupełnienie większości wnętrz. Najlepiej wprowadzić ją do wnętrz klasycznych, eleganckich, tradycyjnych czy boho. Okazuje się, że obecnie wiklinowe krzesła z plecionką wiedeńską nie są przeznaczone tylko i wyłącznie do staromodnej kawiarni czy cukierni. Dzięki odpowiedniemu połączeniu różnorodnych mebli, będziemy mogli bez wątpienia cieszyć się prawdziwym wiedeńskim szykiem w naszym wnętrzu. Co więcej, dzięki zastosowaniu plecionki wiedeńskiej, aranżacja będzie o wiele bardziej przytulna, a samo wnętrze zostanie ocieplone. Z czym więc warto zestawić meble lub inne akcesoria domowe ze splotem wiedeńskim? Otóż najlepiej będą się one prezentować z innymi meblami rattanowymi. Takie połączenie wprowadzi do wnętrza atmosferę relaksu. Niemniej jednak proste i dość minimalistyczne wnętrza również mogą wiele skorzystać na wykorzystaniu plecionki wiedeńskiej, a przy tym nic nie stracić ze swojego minimalizmu. Czyste i proste linie, w towarzystwie drewnianych dodatków pozwoli na wykreowanie magicznego wnętrza, tak by każdy mógł się czuć w nim komfortowo i przytulnie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/640/plecionka-wiedenska-goracy-trend-w-aranzacji-wnetrz [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 640 [title] => plecionka-wiedenska-goracy-trend-w-aranzacji-wnetrz [uri] => polecamy/r/640/plecionka-wiedenska-goracy-trend-w-aranzacji-wnetrz [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1660001260 ) ) </div> </body> </html>