Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jaka uszczelka do kabiny prysznicowej będzie najlepsza?

Dodano: 2022-05-12 12:58:10
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Gdy po wyjściu spod prysznica zauważysz kałużę, to znak, że czas zainwestować w nowe uszczelki. Może się wydawać, że zakup tych elementów to proste zadanie, jednak na rynku dostępnych jest wiele uszczelek w różnorodnych wariantach. Jak zatem wybrać najlepszą? Jak odpowiednio dobrać uszczelkę do kabiny prysznicowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.


Jaka uszczelka do kabiny prysznicowej będzie najlepsza?

Uszczelki do kabin prysznicowych różnią się między sobą rozmiarami, estetyką oraz zastosowaniem. Podczas wyboru tych elementów trzeba wziąć pod uwagę trzy aspekty: grubość szkła, do jakiego są dobierane, gdzie będą montowane oraz do jakiego typu kabiny prysznicowej będą mocowane.

Jeśli szukasz uszczelki do dolnej szczeliny między drzwiami kabiny a brodzikiem, dokładnie zmierz wielkość wgłębienia. Dzięki precyzyjnym pomiarom będziesz miał szansę znaleźć idealnie dopasowany element, który skutecznie zabezpieczy kabinę przed przeciekaniem.

Jeśli szukasz uszczelki do kabiny półokrągłej, sięgnij po odpowiednio wyprofilowane, półokrągłe modele. Elementy tego typu są perfekcyjnie dostosowane do kabiny pod kątem zaokrąglenia. Dzięki temu stanowią świetną ochronę przed przeciekaniem.

Jeśli jednak poszukujesz uszczelki do kabiny prysznicowej kwadratowej lub prostokątnej, sięgnij po model klasyczny prosty. Jest on bardzo łatwy w montażu, niedrogi i jednocześnie skuteczny. Ponadto uszczelki proste są łatwo dostępne.

Jaka uszczelka do kabiny prysznicowej - zwykła czy z magnesem?

Uszczelki do kabin prysznicowych różnią się między sobą nie tylko wymiarami i kształtem. Na rynku dostępne są modele zwykłe oraz z magnesem. Pierwsze z nich służą do uszczelniania przestrzeni pomiędzy ściankami. Stosowane są one w poziomych i pionowych częściach kabin prysznicowych. Doskonale sprawdzają się do uszczelniania dolnych krawędzi drzwi oraz bocznych elementów ścianek.

Uszczelki do kabin prysznicowych z magnesem różnią się od modeli klasycznych właśnie tym, że są wyposażone w magnesy. Elementy te łączą się ze sobą np. gdy zamyka się drzwi kabiny. Ten typ uszczelek doskonale chroni przed przeciekaniem i gwarantuje najlepsze uszczelnienie. Najczęściej montuje się go na elementach ruchomych - zwykle na drzwiach, które dzięki magnesom doskonale do siebie przylegają.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu uszczelki do kabiny prysznicowej?

Kupując uszczelki do kabiny prysznicowej, należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Najlepsze modele są produkowane z materiałów o wysokim standardzie, które dobrze znoszą kontakt z wodą i zmiany temperatury. Uszczelki wykonane z porządnego PCV nie odbarwiają się, nie pękają i nie zmieniają swojej formy. Ponadto gwarantują skuteczne uszczelnienie. Służą one przez długi czas i doskonale spełniają swoje funkcje.

Uszczelki do kabin prysznicowych najlepiej kupować w zaufanych sklepach, cieszących się dobrymi opiniami. Dzięki temu ma się pewność, iż będą one stanowiły skuteczne zabezpieczenie przed przeciekaniem i jednocześnie będą świetnie się prezentować.

Dlaczego warto regularnie wymieniać uszczelki w kabinach prysznicowych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest regularna wymiana uszczelek w kabinach prysznicowych, a to przecież właśnie dzięki tym elementom można uniknąć zalania. Należy pamiętać, że systematycznie wylewająca się woda z kabiny może nawet przeniknąć przez strop. W efekcie z przegniłego stropu będzie wydobywać się nieprzyjemny, uciążliwy zapach.

Ponadto dzięki regularnej wymianie uszczelek prysznicowych nie trzeba martwić się wyciekaniem wody poza kabinę, a co za tym idzie czasochłonnym sprzątaniem. Z nieszczelnych kabin wycieka woda z resztkami kosmetyków oraz brudem, który następnie osadza się na podłodze. Przez to trzeba poświęcić dodatkowy czas na mycie kafelek. Ponadto na mokrych płytkach można się poślizgnąć i poważnie uszkodzić swoje zdrowie. Z tego względu regularna wymiana uszkodzonych uszczelek kabinowych jest niezwykle istotna.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/707/jaka-uszczelka-do-kabiny-prysznicowej-bedzie-najlepsza [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 707 [title] => jaka-uszczelka-do-kabiny-prysznicowej-bedzie-najlepsza [uri] => polecamy/r/707/jaka-uszczelka-do-kabiny-prysznicowej-bedzie-najlepsza [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1653393093 ) ) </div> </body> </html>