Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Najstraszniejsze horrory, które musisz obejrzeć

Dodano: 2022-05-12 16:09:16
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Lubicie się bać? Jeśli tak, to doskonale trafiliście. Bo wybraliśmy kilka najstraszniejszych filmów, jakie warto obejrzeć. Te horrory od lat pozostają najlepszymi. Nawet, jeśli nie wzdrygniecie się przy ich oglądaniu, nic nie wyskoczy na ekranie w trakcie oglądania, to z pewnością będziecie oglądać je z pewną nutą poważnego niepokoju. Wybraliśmy je, ponieważ warto oglądać dobre filmy, a w ostatnich latach powstało sporo produkcji w tej kategorii, które są po prostu słabe. Dlatego zobaczcie, jakie filmy z dreszczykiem warto obejrzeć.


Lśnienie

Klasyk nad klasykami. Oto przerażający obraz obłędu. Jack Torrance pracuje jako dozorca hotelu Panorama w górach stanu Kolorado. Pensjonat na czas zimy jest zamknięty, dlatego Jack i jego rodzina są tutaj całkowicie sami. Kiedy burza śnieżna na dobre blokuje ich w hotelu, wtedy właśnie Danny, syn Jacka, który ma nadprzyrodzone zdolności, orientuje się, że pensjonat jest nawiedzony, a duchy chcą doprowadzić jego ojca do kompletnego obłędu. Kiedy Jack spotyka zjawę w postaci byłego dozorcy hotelu, sprawa zaczyna robić się jeszcze groźniejsza... W głównej roli znakomity Jack Nicholson. Zagrać obłęd w taki sposób... Klasa! 

Dziewiąte wrota

A oto Johnny Depp w jego najlepszych latach (chociaż wiadomo, że później też miał swoje momenty!). Boris Balkan to kolekcjoner starych książek. Wszystkie jego starodruki są poświęcone szatanowi. Ozdobą tej kolekcji jest jeden z trzech istniejących na świecie egzemplarzy "Dziewięć Wrót Królestwa Cieni". Mężczyzna jednak nie ma pewności, czy książka jest oryginalna. Dlatego zleca Deanowi Corso, specjaliście od poszukiwania starych ksiąg, aby odnalazł i dokładnie porównał ten egzemplarz z dwoma pozostałymi. Wokół książki zaczynają jednak dziać się dziwne rzeczy, więc Corso waha się, czy powinien zajmować się tą sprawą. Przekonują go jednak pieniądze Balkana... Tylko czy było warto?

Obecność 

Pierwsza część z serii o Warrenach. Lorraine i Ed to badacze zjawisk paranormalnych, którzy pewnego dnia zostają poproszeni o pomoc przez przerażoną rodzinę, która mieszka w domu na uboczu. Domownicy mówią o tym, że nawiedza ich jakaś straszna, tajemnicza zjawa, która ani myśli, aby dać im spokój. Para badaczy staje więc do walki z potężnym demonem, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia. Jeśli ktoś lubi paranormalne zjawiska - ten film zdecydowanie jest dla niego. Warto go zobaczyć. Jest to chyba najlepsza część z serii o Warrenach, chociaż inne były również dość przerażające. Ale także "Zakonnica" z 2018 roku, w której pojawia się ten duet, była mocno niepokojąca... 

To 

Jeśli ktoś nie przepada za przerażającymi klaunami, to ta produkcja jest zdecydowanie dla niego. No bo jak nie bać się faceta, który ma TAKĄ maskę? W dodatku często pojawia się znikąd. I jeszcze w dodatku karmi się dziecięcym strachem. Jest kilka naprawdę mocnych momentów, a w dodatku prezentuje mocno niepokojący klimat. W mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, dlatego właśnie grupa dzieciaków postanawia, że się tym zajmie. Na ich drodze jednak stanie wielki, nikczemny i niebezpieczny klaun o imieniu Pennywise, którego wielkim hobby jest zadawanie bólu i odwoływanie się do największych lęków. Czy dzieciaki będą w stanie to przetrwać? Film oparto oczywiście o genialną książkę Kinga o tym samym tytule, która od lat straszy czytelników. 

Ciche miejsce 

Nie mogło być inaczej, a to wszystko dlatego, że podczas seansu po prostu wstrzymywaliśmy oddech i razem z głównymi bohaterami uważaliśmy, aby nie wydać żadnego dźwięku. Tak bardzo się wkręciliśmy w tę produkcję. "Ciche miejsce" to opowieść o czteroosobowej rodzinie Abbotów, która musi porozumiewać się w kompletnej ciszy. Bez słów, bez dźwięków, nie wydając z siebie nawet najdrobniejszego jęku. Ich życie jest ciągłym napięciem. Każdy najmniejszy dźwięk może okazać się dla nich zabójczy. Wszystko przez tajemnicze istoty, które reagują na każdy, nawet najmniejszy szmer. A jeśli cię usłyszą - bardzo szybko cię wytropią. Kilka zabiegów w tym filmie mocno nas wystraszyło. Po prostu. Dlatego warto tę produkcję obejrzeć. 

Artykuł powstał we współpracy ze stroną spokeo.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/709/najstraszniejsze-horrory-ktore-musisz-obejrzec [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 709 [title] => najstraszniejsze-horrory-ktore-musisz-obejrzec [uri] => polecamy/r/709/najstraszniejsze-horrory-ktore-musisz-obejrzec [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1653398228 ) ) </div> </body> </html>