Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jak znaleźć czas dla siebie?

Dodano: 2022-06-07 13:14:00
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Żyjemy pod presją czasu. Nakładamy na siebie wiele obowiązków, które wypełniają nam dobę. Trudno w tej sytuacji znaleźć czas dla siebie. 30 minut czy godzina na własny rozwój albo relaks w dniu pełnym pracy zawodowej i obowiązków domowych to już sukces. Poznajcie nasze porady, jak znaleźć czas dla siebie.


Zrób zakupy online

Są osoby, które lubią zakupy spożywcze, gdyż jest to dla nich odskocznia od opieki nad dzieckiem (oczywiście pod warunkiem, że małego dziecka nie muszą brać ze sobą do sklepu). Dla niektórych jednak chodzenie pomiędzy półkami z warzywami, serem czy mrożonkami nie jest żadną rozrywką, a przykrym obowiązkiem, biorąc pod uwagę jeszcze kolejki, w których przychodzi im później czekać, by skasować produkty. Dlatego, by zaoszczędzić czas, można skorzystać z opcji zakupów online. Już wiele supermarketów i hipermarketów wprowadziło taką możliwość i późniejszy odbiór w sklepie czy nawet dowóz do domu. W ten sposób poświęcasz znacznie mniej czasu na zakupy. A zaoszczędzoną godzinę możesz poświęcić na czas dla siebie. Może być to gorąca kąpiel albo oglądanie ulubionego serialu na platformie streamingowej — coś, co sprawia Ci przyjemność.     

Zamiast gotować, wybierz catering dietetyczny 

Oczywiście gotowanie jest pasją wielu osób. Są jednak i takie, które szczerze nie cierpią tej czynności. Jeśli należysz do tej drugiej grupy albo po prostu chcesz zaoszczędzić czas i poświęcić go na własne przyjemności, wybierz catering dietetyczny z Warszawy. Jeśli jesteś pracującą matką, to szczególnie trudno znaleźć Ci czas na wszystko, a przecież Twoja doba nie jest z gumy. Zamiast nie dosypiać, czy gotować posiłki na cały tydzień w weekendy i mrozić je, a potem odmrażać, lepiej wybierz dietę pudełkową. Jest niezwykle różnorodna i sprawdzi się także wtedy, gdy ktoś z Twojej rodziny ma nietolerancję czy alergię pokarmową albo potrzebuje diety z niskim IG. Gdy dla każdego trzeba gotować coś innego, jest szczególnie trudno. Wtedy catering dietetyczny staje się prawdziwym wybawieniem. A trzeba zaznaczyć, że menu jest bardzo różnorodne i odpowiednio zbilansowane, a także indywidualnie dopasowane do potrzeb. Dania są wykonywane ze świeżych i najwyższej jakości produktów. Dieta pudełkowa jest też lekkostrawna i otrzymuje się odpowiednią porcję energii na cały dzień zarówno przy diecie klasycznej, medycznej, jak i redukcyjnej. Wszystko, co musisz zrobić, to podgrzać swój posiłek, zatem oszczędzasz czas, który możesz poświęcić na czytanie czy inne ulubione hobby.       

Znajdź zastępstwo w opiece nad dzieckiem

Jeśli szukasz odrobiny czasu dla siebie, a masz dzieci (zwłaszcza małe dzieci), to jest to z pewnością trudne. Ale od czasu do czasu, przynajmniej raz w tygodniu warto taki czas znaleźć. Można w końcu załatwić sobie opiekę nad dzieckiem na kilka godzin. Można skorzystać z usług wykwalifikowanej niani albo od czasu do czasu poprosić o pomoc w opiece kogoś z rodziny. W końcu każdy ma prawo do chwili dla siebie i relaksu, bo wtedy może być też lepszym rodzicem. Tak naprawdę macierzyństwo nie powinno wiązać się z ciągłymi wyrzeczeniami i trzeba tutaj umieć znaleźć choćby godzinę w ciągu dnia dla siebie, powierzając opiekę mężowi czy partnerowi. W końcu tacierzyństwo nie powinno być jedynie okazjonalne.     

Pracuj efektywnie, aby nie musieć siedzieć po godzinach  

Mamy jeszcze jedną radę, jak znaleźć czas dla siebie. Otóż warto efektywniej pracować. Bardzo często mamy tendencję do przekładania sobie pracy na później, jeśli nie goni nas deadline. Warto wprowadzić sobie pewien reżim w pracy, by nie zostawać po godzinach. Wtedy też będziesz mieć więcej czasu dla siebie po zakończeniu obowiązków służbowych.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

    

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/735/jak-znalezc-czas-dla-siebie [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 735 [title] => jak-znalezc-czas-dla-siebie [uri] => polecamy/r/735/jak-znalezc-czas-dla-siebie [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1679446745 ) ) </div> </body> </html>