Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jak wykończyć swój taras?

Dodano: 2022-06-21 16:35:41
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Gdy nadchodzi lato, to od razu na naszej twarzy pojawia się szeroki uśmiech. Kochamy tę porę roku. Na pewno już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Jest to oczywiste. Niestety możemy się nieco rozczarować, gdy zapoznamy się z niekorzystną prognozą pogody. Nie będzie tak źle, jeśli odpowiednio przygotujemy swój ogród. Nawet gdy pogoda nie rozpieszcza, to możemy w nim spędzać miło czas. Jak to wszystko zaprojektować oraz ogarnąć? Sprawdźmy to.


Przede wszystkim zadaszenie tarasu

Najgorsze co występuje w pogodzie w Polsce, to częste opady deszczu. Niestety deszcz pada nawet w lipcu czy też sierpniu. Czasami rzeczywiście taka pogoda może nas zdołować. Zamiast psuć sobie urlop, to powinniśmy zastanowić się nad wykończeniem własnego tarasu.

Na pewno konieczne będzie zadaszenie. Musimy wiedzieć, że zadaszenie tarasu nie tylko nas uchroni przed deszczem, ale także przed mocnym wiatrem czy też przed upałem.

Możemy postawić na zwykłe zadaszenie, które kosztuje niewiele, ale jednocześnie jest dosyć słabej jakości, albo na zadaszenia o wyższej jakości, na które rzeczywiście wydamy nieco więcej. Każde zadaszenie się sprawdzi, ale pytanie tylko – jak długo.

Tylko spójrzmy na ofertę https://tarasola.pl/zadaszenia-tarasu/. Wszystkie propozycje w niej ujęte kształtują się naprawdę fantastycznie. Musimy przyznać, że wszystko naprawdę wygląda świetnie. Oczywiście w ofercie znajdziemy zarówno droższe zadaszenia, jak i te znacznie tańsze.

Liczmy się z tym, że te tańsze są niestety słabszej jakości. Gdy zależy nam na wyższym standardzie, to powinniśmy postawić niejako automatycznie na zadaszenie o wyższej jakości. Zadaszenie może być do rozciągania automatycznego, czy też ręcznego. Może być także stałe. Wybór należy do nas.

Zabudowa stała tarasu

Na pewno bardzo popularna ostatnimi czasy jest stała zabudowa tarasu. Wówczas taras jest mocno odgrodzony od pozostałej części. Zabudowa może być wykonana z drewna, czy też z estetycznych paneli. Drewno w tym wypadku jest bardziej klasyczną wersję. Z kolei zabudowa tarasu wykonana z paneli jest już naprawdę czymś wyjątkowym. Możemy dzięki specjalnym zewnętrznym panelom odmienić swój ogród raz na dobre.

Na pewno zabudowa tarasu jest stała, a więc musimy się liczyć z tym, że w danym miejscu nie będziemy mieli dostępu słońca. Wówczas inne miejsce w naszym ogrodzie, może zaaranżować jako miejsce do opalania się, czy też wykonywania innych czynności na słońcu. Jest to bardzo ważny aspekt. Zdawanie sobie z tego sprawy jest bardzo ważne.

Z jednej strony możemy pokusić się jedynie o zadaszenie tarasu, a z drugiej strony zabudowę całkowitą tarasu. Jest to na pewno już kwestia gustu oraz poszczególnych wymagań. Nie może być inaczej. Jedni uważają, że taras powinien być otwarty na światło i na otaczającą nas naturę, a inni uważają, że praktyczniejszy taras to właśnie ten, który jest zasłonięty. Wówczas możemy na nim wypoczywać zarówno w samym słońcu, jak i także w deszczu. Jest to bardzo praktyczne.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/744/jak-wykonczyc-swoj-taras [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 744 [title] => jak-wykonczyc-swoj-taras [uri] => polecamy/r/744/jak-wykonczyc-swoj-taras [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1656873055 ) ) </div> </body> </html>