Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Lot paralotnią nad Górą Żar - poznaj Beskid Żywiecki z podniebnej perspektywy

Dodano: 2022-06-29 11:15:00
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Beskid Żywiecki swoimi atrakcjami i krajobrazem kusi nie tylko wielbicieli górskich wędrówek czy crossowych rowerzystów, ale także osoby, które marzą o lataniu i podziwianiu świata z podniebnej perspektywy. Od wielu lat na terenie urokliwej Góry Żar turyści odwiedzający południe Polski mogą skorzystać z nie byle jakiej atrakcji i umówić się na lot paralotnią.


Lot na paralotni — dla kogo taka forma aktywności?

To wprost idealna forma aktywności w sezonie wiosenno-letnim dla osób, które chcą przeżyć coś ekscytującego i jednocześnie bardzo przyjemnego. Dla wielu osób lot paralotnią to początek do dalszych ekstremalnych przeżyć, a jeszcze inni tak bardzo zakochują się w tej aktywności, że decydują się na kontynuowanie swoją przygodę z lataniem na kursie paralotniarstwa.

Lot na paralotni w tandemie to aktywność praktycznie dla każdego. Istnieją jednak przeciwwskazania takie jak nadwaga, problemy zdrowotne czy ruchowe. Osoba, która podejmuje decyzje o locie z instruktorem, powinna czuć się swobodnie na dużej wysokości, gdyż paraliżujący lęk przestrzeni może odebrać całą przyjemność z lotu.

Aktywności w Beskidach — paralotnie

Jeśli spędzasz weekend albo wakacje w Beskidach, być może będziesz szukał atrakcji, które pozostaną na długo w Twojej pamięci. Taką formą aktywności z pewnością będzie lot paralotnią na Górze Żar, który pozwoli Ci nie tylko zobaczyć Beskid Żywiecki z lotu ptaka, ale także rozkochać się w lataniu. Paralotnia to szansa na spojrzenie z góry na własne problemy, lęki i obawy, co nie oznacza, że lot pozbawiony jest frajdy i rozrywki! Wręcz przeciwnie, jeśli trafisz na sprzyjające warunki, masz szanse doznać niesamowitych wrażeń, a także poznać umiejętności instruktora podczas akrobacji w przestworzach. Cały lot może być nagrany, co sprawi, że żegnając się z Beskidami, zyskasz niesamowitą pamiątkę.

Jak zorganizować lot paralotnią na Górze Żar?

Lot paralotnią wymaga odpowiedniego zaplanowania, dlatego najlepiej skontaktować się z instruktorami lotów na Górze Żar z wyprzedzeniem. Od wielu lat osoby odwiedzające Beskid Żywiecki mogą korzystać z doświadczenia instruktorów paralotniarstwa z ekipy Albatros, którzy dzielą się swoją pasją, organizując loty w tandemie. 

Instruktorzy już na wstępie informują, że to, czy lot się odbędzie, zależy od warunków wietrznych, które sprawdzane i analizowane są każdego dnia przez doświadczoną ekipę. Jeśli wszystko pójdzie po Waszej myśli, zostaniecie zaproszeni na miejsce startu, gdzie po odpowiednim przeszkoleniu, poznaniu zasad bezpieczeństwa i wypełnieniu danych będziecie mogli rozpocząć swoją podniebną przygodę!

Podczas lotu możecie sami na chwilę przejąć stery lub skorzystać z dodatkowej opcji, która może naprawdę podnieść adrenalinę - podniebne akrobacje są całkowicie bezpieczne i dają niesamowitą porcję wrażeń! Jeśli nie będziesz na nie gotowy, możesz liczyć na spokojny lot, który z pewnością, nie będzie stresujący nawet dla osób, które niepewnie czują się w powietrzu.

Dlaczego Albatros?

Instruktorzy ekipy Albatros posiadają wszelkie uprawnienia, a także ogromne doświadczenie, które sprawia, że są nie tylko świetnymi pilotami lotów tandemowych, ale także z powodzeniem uczą paralotniarstwa na profesjonalnych kursach. Wielu nowych adeptów latania paralotnią rozpoczyna swoją przygodę z tą aktywnością, właśnie będąc uczestnikiem lotu w tandemie. Tak duża ilość nowych pasjonatów to z pewnością zasługa zaangażowania i pasji instruktorów Albatros, którzy w czasie lotu i powrotu na miejsce startu potrafią zarazić tą aktywnością, opowiadając mnóstwo anegdot i ciekawostek z dziedziny paralotniarstwa.

Jeśli chcesz na własnej skórze przekonać się, jak wyglądają Beskidy z lotu ptaka, skontaktuj się z ekipą Albatros. Voucher na lot paralotnią to świetny sposób na prezent dla bliskiej osoby, która z pewnością doceni, jak wyjątkowe wrażenia zostały dla niej zaplanowane.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/756/lot-paralotnia-nad-gora-zar-poznaj-beskid-zywiecki-z-podniebnej-perspektywy [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 756 [title] => lot-paralotnia-nad-gora-zar-poznaj-beskid-zywiecki-z-podniebnej-perspektywy [uri] => polecamy/r/756/lot-paralotnia-nad-gora-zar-poznaj-beskid-zywiecki-z-podniebnej-perspektywy [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1679443351 ) ) </div> </body> </html>