Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

5 pomysłów na sezonowy biznes, na którym można zarobić

Dodano: 2022-07-04 16:19:57
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Okres letni to czas, kiedy warto rozkręcić sezonowy biznes. Poniżej można znaleźć kilka pomysłów, które pozwolą nam zacząć z własną działalnością.


Budka z owocami

W sezonie wakacyjnym często ma się ochotę na orzeźwiającą, słodką przekąskę. W drodze na plażę czy na spacer po promenadzie turyści chętnie sięgają na przykład po świeże owoce. Dlatego też budka z owocami może być dobrym pomysłem na biznes. Wymagania dotyczące prowadzenia straganu są podobne do wymagań dotyczących prowadzenia sklepu, nie trzeba mieć konkretnych kwalifikacji czy wykształcenia.

Świeczki z wakacyjnym motywem

W dobie hygge i tak zwanego self-care, dużą popularnością cieszą się świeczki, które wprowadzają do domu szczególną atmosferę i aromat. Na rynku dostępne są najróżniejsze formy – chmury, popiersia, kwiaty, figury geometryczne, które pozwalają uzyskać ciekawe kształty świec. Żeby świeczka miała regionalny charakter, można postawić na zapachy i wzory charakterystyczne dla danego miejsca. Bez problemu można na przykład wyprodukować świeczki ozdobione muszelkami czy bursztynem.

Sprzedaż pamiątek

W miejscowościach turystycznych dobrym rozwiązaniem jest także sprzedaż pamiątek. Turyści lubią z wakacyjnych wojaży przywozić do domu drobiazgi, które przypominają im o urlopie. Magnesy, kule z figurkami w środku, pocztówki, drobne gadżety użytkowe (szklanki, otwieracze butelek, breloczki) to chętnie kupowane drobiazgi. Są nieduże i niedrogie, łatwo je więc przewieźć i na przykład podarować komuś w ramach pamiątki z wyjazdu. W przypadku pamiątek nie sprawdzi się sprzedaż internetowa, tego rodzaju przedmioty często kupowane są przy okazji spacerów, wycieczek. Dlatego też najlepszym i opłacalnym finansowo rozwiązaniem będzie inwestycja w pawilon handlowy. Szeroką ofertę znaleźć można pod linkiem - https://domki-sodas.pl/67-pawilon-handlowy.

Handel sprzętem turystycznym

W sezonie wakacyjnym zarobić można również na sprzęcie turystycznym. Są takie gadżety, które będą uniwersalne niezależnie od terytorium Polski, są też tego rodzaju przedmioty i sprzęty, które lepiej sprawdzą się w konkretnych rejonach. Co można sprzedawać? W rejonach górskich warto zainwestować na przykład w sprzęt pomagający w spinaczce, wędrówce, namioty, plecaki. W kurortach nadmorskich można śmiało postawić na torby plażowe, maty, kostiumy czy parawany lub parasole. Co istotne, żeby prowadzić tego rodzaju biznes nie ma konieczności wynajmowania lokalu czy zakładać specjalistycznego sklepu internetowego. Sprzedaż tego rodzaju można bez problemu prowadzić przez platformy ogłoszeniowe.

Kino pod chmurką

Świetnym pomysłem na własny biznes może być założenie kina pod chmurką. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się dużych miastach z potencjałem turystycznym. Mieszkańcy z chęcią odpoczną od miejskiego zgiełku przy projekcji, turyści z chęcią spędzą w ten sposób czas, zapewniając sobie dodatkową rozrywkę.

Kino pod chmurką nie wymaga wielkich nakładów. Potrzebne są projektor, nagłośnienie oraz ekran do projekcji filmów. Nie ma potrzeby inwestowania w miejsca do siedzenia – widzowie potrzebują tylko miejsca, żeby rozłożyć własny koc czy leżak. Jeśli chodzi o formalności, potrzebna będzie zgoda władz miasta i wynajęcie miejsca, w którym będą odbywać się projekcje. Nawet jednak ten warunek można złagodzić i nawiązać współpracę z miejscami takimi jak lokalne restauracje, puby, które dysponują ogródkami. Wiedzieć należy, że niezależnie od miejsca projekcji, konieczne jest zapłacenie tantiem na rzecz organizacji takiej jak na przykład ZAiKS.

Warto tu wziąć pod uwagę, że aby prowadzić działalność gospodarczą, nawet wyłącznie w sezonie, należy zarejestrować ją w CEiDG. Jest to szybki i prosty proces, nie wymagający wielu formalności. Co więcej, działalność można zawiesić na określony czas, na przykład do rozpoczęcia kolejnego sezonu sprzedaży.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/766/5-pomyslow-na-sezonowy-biznes-na-ktorym-mozna-zarobic [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 766 [title] => 5-pomyslow-na-sezonowy-biznes-na-ktorym-mozna-zarobic [uri] => polecamy/r/766/5-pomyslow-na-sezonowy-biznes-na-ktorym-mozna-zarobic [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1686116230 ) ) </div> </body> </html>