Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Ranking plaż nad polskim morzem

Dodano: 2022-07-05 10:32:01
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Plaże nad Bałtykiem zaskakują swoją różnorodnością: znajdziesz wśród nich dzikie i nieodkryte, zagubione wśród wydm, klifów i bogactwa dzikiej natury, oraz najpopularniejsze w kurortach, gdzie wypoczynek przypomina pobyt na zagranicznej riwierze.


Jak wynika z badania Holiday Barometer zrealizowanego przez IPSOS, aż 57% Polaków w tym roku spędzi wakacje w kraju, nad morzem. Sprawdź, które polskie plaże znalazły się w rankingu na 2022 rok!

Poniższe zestawienie zostało przygotowane przez redakcję portalu E-WCZASY.pl w którym znajdziesz ponad 5tys. sprawdzonych wakacyjnych noclegów nad morzem

Plaża w Świnoujściu – od lat uznawana za najpiękniejszą w Polsce

Za najpiękniejszą plażę w Polsce ponownie została uznana plaża w Świnoujściu. To najszersza naturalna plaża w naszym kraju – mierzy aż 200 metrów i co ciekawe, w tym miejscu morze cofa się, „oddając” ląd. Zachodzi proces odwrotny do tego, który możemy obserwować często w przypadku klifów. W przeciągu ostatnich 200 lat w ten sposób linia brzegowa przesunęła się o półtora kilometra na północ.

Plaża w Świnoujściu jest położona bardzo malowniczo – od centrum miasta oddzielają ją szerokie wydmy, wokół których latają mewy. Na teren kąpieliska prowadzi 12 wejść. Zaletą tej plaży jest nie tylko jej wyjątkowe położenie, ale i czystość – plaża w Świnoujściu regularnie od kilkunastu lat zdobywa wyróżnienie „Błękitnej Flagi” przyznawanej kąpieliskom, które są najbardziej ekologiczne i najlepiej zarządzane. Co ważne dla miłośników kąpieli w morzu – wody, które oblewają Świnoujście należą do najcieplejszych na polskim wybrzeżu. W sezonie letnim osiągają temperaturę nawet 26 stopni.

Plaża w Świnoujściu to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, par i sportowców. Bez wątpienia osoby lubiące aktywny wypoczynek nie będą się tu nudzić. Na plaży są bardzo dobre warunki do uprawiania siatkówki plażowej, windsurfingu i kitesurfingu. Jeżeli lubisz zwiedzanie, w okolicy znajdziesz także wiele atrakcji: m.in. Stawa Młyny i ruiny pruskiego fortu z XIX wieku.

Na podium: plaże na Półwyspie Helskim i plaża w Białogórze

Redakcja E-WCZASY.pl zwróciła uwagę również uwagę na plaże na Półwyspie Helskim oraz plażę w Białogórze które znalazły się na podium rankingu. Półwysep Helski został wyróżniony nie jako jedna konkretna plaża a całe pasmo wybrzeża ciągnące się na przeszło 30 km długości. Plaże Półwyspu Helskiego wyróżniają się pięknym, złotym piaskiem. Jeżeli preferujesz wypoczynek przy płytkim brzegu i spokojnej wodzie, rozłóż się od strony Zatoki Puckiej, jeżeli nie straszne Ci potężne fale – od strony Morza Bałtyckiego.

Plaża w Białogórze, która zajęła trzecie miejsce w naszym zestawieniu, to miejsce idealne dla poszukujących wypoczynku z dala od tłumów. Tu możesz naprawdę relaksować się wypoczynkiem w otoczeniu dzikiej natury. Znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, nabrzeże od zabudowań oddziela gęsty sosnowy las. Plaża jest szeroka i piaszczysta, a jednocześnie można tu cieszyć się spokojem i ciszą.

Poznaj wszystkie najpiękniejsze plaże na polskim wybrzeżu. Sprawdź ranking polskich plaż 2022r.

4. Plaża w Sopocie

Sopot nie bez powodu nazywany bywa wakacyjną stolicą Polski. Nie tylko słynie z festiwalu i najdłuższego molo w Europie o drewnianej konstrukcji, ale i przepięknej plaży, która oferuje dobrą infrastrukturę i wspaniały widok na Zatokę Gdańską.

5. Plaża we Władysławowie

Bez wątpienia warto również odwiedzić również jedną z najpopularniejszych i największych plaż w Polsce - plażę we Władysławowie, która w najszerszym miejscu mierzy około 100 metrów. Niektórzy narzekają, że w sezonie jest bardzo zatłoczona. Każdego roku w wakacje wypoczywają tu tysiące ludzi - nie brakuje atrakcji dla młodszych i starszych. Jeżeli nie lubisz tłumów, polecamy spacer na zachód, w kierunku Jastrzębiej Góry - w okolicy klifu jest spokojniej.

6. Plaża „Dubaj” w Jarosławcu

Plaża w Jarosławcu nazywana bywa „polskim Dubajem”. To sztuczna plaża utworzona w 2018 roku, która powstała, by zadbać o ochronę klifu i stworzyć atrakcyjne miejsce do wypoczynku. Jeżeli byłeś w Jarosławcu jeszcze kilka lat temu, możesz pamiętać, że trudno było znaleźć wówczas ciekawe miejsce do wypoczynku nad morzem. Obecnie miejsce to zmieniło się nie do poznania.

7. Plaża Centralna w Kołobrzegu

W Kołobrzegu znajdują się aż trzy plaże: „Kąpielisko Zachód”, „Kąpielisko Centralne” i „Kąpielisko Wschód”. Wszystkie z nich mają swoje atuty, jednak w szczególności polecamy wypoczynek na Plaży Centralnej. Jest ona bardzo czysta, a władze Kołobrzegu co roku podejmują działania, które mają na celu ochronę brzegu morskiego. Na plażowiczów w okolicy czeka molo, wyjście z portu i latarnia morska.

8. Plaża w Grzybowie

Plaża w okolicy Kołobrzegu, znacznie mniej zatłoczona i spokojniejsza od tych w mieście. W jej pobliżu znajdują się lasy, stadniny koni i wypożyczalnie rowerów. Przy zejściu na plażę znajduje się niewielka platforma widokowa z ławeczkami.

9. Plaża Wschodnia w Darłówku

Idealna dla rodzin z dziećmi. W tym miejscu morze oddzielone jest od wybrzeża kamieniami, co powoduje, że wody są spokojniejsze i całe rodziny mogą kąpać się bez obaw o bezpieczeństwo. Na plaży wiele atrakcji dla najmłodszych.

10. Plaża w Trzęsaczu

Trzęsacz słynie przede wszystkim z ruin gotyckiego kościoła zlokalizowanych na kilkunastometrowym klifie. Nie każdy ma świadomość, że z klifu można zejść na piękną, piaszczystą plażę. To miejsce bardzo atrakcyjne dla miłośników fotografii, bardzo popularne również wśród paralotniarzy i motolotniarzy.

Zobacz pełne zestawienie w artykule: Ranking plaż nad morzem

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/767/ranking-plaz-nad-polskim-morzem [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 767 [title] => ranking-plaz-nad-polskim-morzem [uri] => polecamy/r/767/ranking-plaz-nad-polskim-morzem [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1685706704 ) ) </div> </body> </html>