Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Kto dzwoni? Sprawdź dzięki aplikacji

Dodano: 2022-07-11 09:23:07
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Niemal codziennie wykonujemy lub odbieramy połączenia telefoniczne. Nic więc dziwnego, że regularnie na ekranie naszego wyświetlacza pojawiają się numery, które nie są skojarzone z żadnym z naszych kontaktów. Spora część z nas takie połączenia odrzuca i boi się potencjalnych konsekwencji czy nie chce rozmawiać z nachalnymi telemarketerami. Wydaje się więc, że idealnym rozwiązaniem są narzędzia, które pozwalają sprawdzić właściciela konkretnego numeru jeszcze przed podniesieniem słuchawki. Gdzie ich szukać?


Kto dzwoni? Dlaczego warto to sprawdzać?

Nieznane numery telefonu to prawdziwa plaga, która z pewnością dotknęła każdego z nas. Nie musi to jednak oznaczać niczego złego. Niepodpisany identyfikator wcale nie musi bowiem wiązać się z niemiłymi konsekwencjami. Dzwonić może do nas przecież znajoma nam osoba, która straciła dostęp do swojego numeru lub przedstawiciel firmy, z której usług aktualnie korzystamy. Warto jednak mieć się na baczności. Urządzenia sieci telefonicznej wykorzystywane są bowiem często także przez oszustów, którzy podszywają się pod pracowników banku czy nawet bliskie nam osoby i starają się wyłudzić pieniądze lub dane do bankowości internetowej. Częstym zjawiskiem są także telemarketerzy i przedstawiciele handlowi. Nie łamią oni prawa, często są jednak nachalni i nie działa na nich nasza asertywność. Wszystko to przekłada się na zainteresowanie narzędziami, które potrafią dać odpowiedź na pytanie, kto dzwonił? W sieci znajdziemy zarówno bezpłatne bazy danych, jak i komercyjne rozwiązania. Jak wybrać takie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania? 

Jakie narzędzie do weryfikacji numerów wybrać?

W niektórych przypadkach pomóc nam może wpisanie numeru telefonu w wyszukiwarkę internetową. Wówczas internet podpowie nam, czy dany numer związany jest z jakąś firmą lub osobą, która udostępniła go w sieci. Takie rozwiązanie nie zawsze jest jednak możliwe, zwłaszcza w przypadku identyfikatorów, które nie widnieją w żadnych rejestrach. Wówczas warto rozważyć skorzystanie z zewnętrznych rozwiązań i aplikacji, wśród których wyróżnia się https://infonumer.pl. Pozwala on zarówno na sprawdzenie numeru w bazie opinii innych użytkowników, jak i zainstalowanie aplikacji, która jeszcze przed odebraniem powie nam, jaką reputacją cieszy się numer, który próbuje się z nami skontaktować. Warto pamiętać, że takie rozwiązania często oferują różne formy rozwinięcia usługi, które są płatne (na przykład pozbycie się reklam czy nielimitowana możliwość sprawdzenia numeru). Przed skorzystaniem z nich warto więc zapoznać się z regulaminem i cennikiem konkretnego serwisu czy aplikacji. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/770/kto-dzwoni-sprawdz-dzieki-aplikacji [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 770 [title] => kto-dzwoni-sprawdz-dzieki-aplikacji [uri] => polecamy/r/770/kto-dzwoni-sprawdz-dzieki-aplikacji [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1670227250 ) ) </div> </body> </html>