Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Półkolonie 2022 w Planecie Robotów

Dodano: 2022-07-28 09:34:57
mat. prasowe
mat. prasowe

W tym roku Planeta Robotów prowadzi półkolonie aż w 33 miastach w Polsce! Budowanie i programowanie robotów to jedna z głównych atrakcji.


Na zajęciach z robotyki dzieci pracują w parach, w ostatnim tygodniu nauczyły się wykorzystywać czujnik koloru i podczerwieni. Jak zawsze uczestnicy mają szansę na wykazanie się kreatywnością przy zadaniach, które otrzymują. W ten sposób na jednym z bloków chłopcy stworzyli robo-pieska merdającego ogonem.

Instruktorzy Planety Robotów wspierają uczestników na każdym etapie budowy i programowania, aby Ci mogli wynieść z zajęć jak najwięcej. W ostatnim dniu wykorzystali zdobytą wiedzę z zajęć i stworzyli własne roboty, które zmierzyły się ze sobą w walce.

W trakcie półkolonii nie zabrakło również zajęć z Minecrafta! Wszystkie zajęcia odbywają się na przygotowanych przez instruktorów tematycznych mapach dostosowanych do wieku i umiejętności uczestników. Swoją przygodę dzieci zaczęły od nauki programowania i poruszania się Agentem. Na następnych blokach zajęć zrozumiały czym są pętle i warunki logiczne przy mapie o tematyce Kowboi! Środę spędziły podsumowując zdobytą wiedzę na mapie Redstone. Był to wstęp do realizacji własnego projektu. Najmłodsi stworzyli własne zoo, a starsi bardziej zaawansowani uczestnicy spędzili czas budując miasto. Tak jak w przypadku zajęć z robotyki, tutaj również nad podopiecznymi czuwają wykwalifikowani instruktorzy, którzy pomagają na każdym etapie i dbają o to by wynieść z zajęć jak najwięcej.

Priorytetem Planety Robotów jest dostosowanie każdych zajęć pod umiejętności i wiek uczestników. Nad dziećmi czuwa wykwalifikowana kadra, która zapewnia komfortowe i bezpieczne warunki. Każdy blok animacji składa się z gawędy, majsterki - czyli zadania pobudzającego kreatywność, eksperymentu i zabawy ruchowej. Czy wiedzieliście, że Nether w większości składa się z Lawy? Podopieczni Planety Robotów już wiedzą! Stworzyli swoje lampy lawy aby temperatura w netherze nie była im straszna. Wykonali również burzę w słoiku, własne slime i dowiedzieli się kim był Izaak Newton przy tworzeniu cieczy nienewtonowskiej.

Dobra pogoda wykorzystywana jest do zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, aby każdy miał okazję lepiej poznać swoje koleżanki i kolegów!

Każdy dzień jest wypełniony nauką poprzez zabawę. Zajęcia prowadzone są w wielu miastach, jedną z warszawskich lokalizacji jest Towarzystwie Edukacyjnym Vizja, to świetnie wyposażona nowoczesna placówka edukacyjna. Ulubioną częścią są oczywiście zjeżdżalnie znajdujące się na każdym piętrze. Uczestnicy półkolonii używają ich przy każdej okazji. Na przykład jadąc na animacje, obiad lub z rodzicami po skończonych zajęciach gdy wracają do domu.

My już nie możemy doczekać się kolejnych turnusów. Liczymy, że te podobały się Wam równie mocno, jak nam. A Ci którzy jeszcze się zastanawiają czy do nas dołączyć niech zrobią to jak najszybciej!

Więcej informacji o półkoloniach na stronie: https://www.planetarobotow.pl/polkolonie

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/788/polkolonie-2022-w-planecie-robotow [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 788 [title] => polkolonie-2022-w-planecie-robotow [uri] => polecamy/r/788/polkolonie-2022-w-planecie-robotow [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1660483254 ) ) </div> </body> </html>