Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

IT Recruitment Warszawa – jak zatrudniać ekspertów?

Dodano: 2022-09-22 15:15:21
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Poszukiwanie specjalisty w branży IT nie jest zadaniem łatwym. Szybka i skuteczna rekrutacja jest możliwa przy wykorzystaniu dobrodziejstw oferowanych przez nowoczesną technologię. To przecież logiczne. W końcu specjaliści IT znają się na niej jak nikt inny. Dlatego też warto poszukać odpowiedniej firmy, która specjalizuje się w usłudze, jaką jest IT Recruitment. Warszawa wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i oferuje bogactwo usług RPO (Recruitment Process Outsourcing).


IT Recruitment w Warszawie? Zasada jest prosta. Im więcej dostępnych specjalistów, tym większe szanse na powodzenie headhuntingu. Nie liczą się tu jednak wyłącznie specjaliści pozostający bierni zawodowo. Rekruterzy szukają przede wszystkim najlepszych ekspertów. A ci najczęściej nie czekają bezczynnie, aż praca sama po nich przyjdzie.

Specjalista IT poszukiwany!

Przedstawiciele firm najczęściej poszukują doświadczonych programistów. W ofertach pracy można doszukać się informacji, że powinni oni mieć oczywiście wyższe wykształcenie i kilkuletnie doświadczenie w pracy w branży IT. Nie są to zbyt wygórowane wymagania, jednak często trudno im samodzielnie znaleźć odpowiednich kandydatów. Z pomocą przychodzi usługa, jaką jest IT Recruitment. Warszawa oferuje wiele miejsc pracy. Co za tym idzie, niewielu fachowców nadal jej poszukuje. A to gratka dla rekruterów.

Wśród kompetencji i umiejętności, jakimi powinni wykazywać się specjaliści branży IT, wymienia się kompetencje twarde i miękkie. Pierwsze z nich to wykształcenie kierunkowe i doświadczenie w pracy w branży. Drugie natomiast to cechy osobowości kandydata i jego charakter. Mile widziana jest wysoka kultura osobista, punktualność, rzetelność, dotrzymywanie terminów i umiejętność pracy pod presją czasu. Odporność na stres jest dodatkowym atutem ze względu na specyfikę rozwiązywania trudności związanych z nowoczesną technologią i jej funkcjonowaniem. To na barkach programisty ciąży bowiem techniczna sprawność pozostałych działów firmy.

IT Recruitment Warszawa – skutecznie i solidnie

Headhunterzy pracujący w Sowelo Consulting dbają o każdy szczegół przygotowywanej i przeprowadzanej rekrutacji. Dzięki doświadczeniu i posiadanym kwalifikacjom wiedzą oni, jak w praktyce wykorzystać nowoczesne możliwości, jakie daje IT Recruitment. Więcej informacji o usłudze znajdziesz na stronie https://sowelo.com.pl/branze/it-telco/

Skuteczna i solidna rekrutacja nie opiera się wyłącznie na szybkim znalezieniu pracownika. Nad ilość przekłada się jakość. Lepiej znaleźć kilku programistów, ale niech to będą prawdziwe talenty. Takie „perełki” doceni każdy pracodawca.

Ponieważ rekrutacja to praca zespołowa, specjaliści pracujący w Sowelo Consulting zawsze stają się częścią przedsiębiorstwa. Tylko aktywnie działając, mają szansę dowiedzieć się, jakie są aktualne potrzeby pracodawcy i trendy w rozwoju jego firmy. Na tej podstawie dobierają najlepszych kandydatów. Branża IT jest na tyle dynamiczna, że stagnacja jest tu niedopuszczalna. Nowi kandydaci do pracy co prawda co rok zasilają rynek, jednak zwykle znajdują oni zatrudnienie od razu po ukończeniu szkół wyższych. Rekruter musi wykazać się zatem kreatywnością i pomysłowością, by sprostać wymaganiom nowych programistów oraz tych doświadczonych zawodowo.

System ATS

Budowa bazy danych kandydatów do pracy nie jest prostym zadaniem. Dotarcie do nich i pozyskanie informacji to jedno. Trzeba jeszcze umieścić te dane w systemie, który je uporządkuje i dopasuje do profilu kandydata. Tylko na tej podstawie można bowiem decydować o zatrudnieniu danego specjalisty. Jego dokumenty aplikacyjne muszą zawierać treści odpowiadające oczekiwaniom i preferencjom przyszłego pracodawcy.

Pomaga w tym system rekrutacyjny ATS. Jego wykorzystanie umożliwia pełną automatyzację i standaryzację przebiegu rekrutacji. Optymalizacja wszystkich procesów wpływa w znacznym stopniu na zwiększenie zainteresowania kandydatów rekrutacją i samą ofertą pracy. System umożliwia publikację ofert w wielu miejscach w sieci, również tych najczęściej odwiedzanych przez programistów. Ogłoszenia są zoptymalizowane w taki sposób, by poprawnie wyświetlać się na różnych ekranach i w aplikacji mobilnej. Dla specjalistów branży IT takie szczegóły są niezwykle istotne. Niepoprawnie działająca aplikacja, błędy w formularzu kontaktowym czy na stronie internetowej pracodawcy mogą skutecznie zniechęcić kandydata do przesłania swojej kandydatury.

System umożliwia szybką preselekcję kandydatów. Ocenia bowiem merytoryczną treść dokumentów aplikacyjnych i zestawia ją z przygotowanym wcześniej profilem kandydata. Kandydatury osób, które nie spełniają podstawowych wymogów, są na wstępie odrzucane. Dzięki temu pracodawca zyskuje czas, nie spędzając go na żmudnym przeglądaniu wszystkich CV. Podejmowanie szybkich decyzji zapewnia ogromną przewagę nad konkurencją. Ona bowiem nie śpi – czasem o jednego specjalistę ubiega się kilku rekruterów. Zwycięży ten, który ma największą wiedzę, doświadczenie i możliwości.

Nowoczesne drogi zatrudnienia

Obecnie specjalistów branży IT nie poszukuje się w Urzędach Pracy czy poprzez umieszczenie ogłoszenia w tradycyjnych mediach. Rosnącą popularnością cieszą się publikacje ofert na portalach pracowniczych (jak LinkedIn) oraz branżowych. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim Jobs For Geeks, Just Join IT, Bulldog Job, 4programmers, Crossweb czy Coders Base. To nie tylko portale do umieszczania ogłoszeń związanych z zatrudnieniem. W tych miejscach programiści często dzielą się własnym doświadczeniem i innowacyjnymi pomysłami. Dzięki aktywnemu śledzeniu profili headhunter może zapoznać się z oczekiwaniami i preferencjami każdego z nich.

Większość programistów nie oczekuje indywidualnego bezpośredniego kontaktu. Dlatego też rekruterzy podejmują z nimi rozmowę za pośrednictwem ich ulubionych kanałów. Z reguły jest to rozmowa wykorzystująca możliwości komunikatorów, portali społecznościowych czy poczty elektronicznej. Dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z ofertą i wyrażeniem zainteresowania (oraz niejednokrotnie po pierwszych negocjacjach) nadchodzi czas spotkania twarzą w twarz. Nawiązywanie kontaktu pośredniego również sprzyja budowaniu zaufania.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/837/it-recruitment-warszawa-jak-zatrudniac-ekspertow [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 837 [title] => it-recruitment-warszawa-jak-zatrudniac-ekspertow [uri] => polecamy/r/837/it-recruitment-warszawa-jak-zatrudniac-ekspertow [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1664738523 ) ) </div> </body> </html>