Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Artur Barciś - w jakich gra spektaklach?

Dodano: 2022-09-29 16:20:16
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Artur Barciś to wyjątkowo popularny i aktywny aktor, który słynie zarówno z ról filmowych, telewizyjnych, jak i teatralnych. Znany jest przede wszystkim z doskonałych kreacji komediowych. Potrafi rozbawić publiczność w kilka chwil. Na żywo można go zobaczyć w wielu warszawskich teatrach. W jakich spektaklach występuje?


Role teatralne Artura Barcisia

Miejscem, w którym Artur Barciś pojawia się niezwykle często jest Och-Teatr. Spektakle, w których występuje to zarówno głośne, światowe hity, jak i inscenizacje słynnych, polskich sztuk.

Jednak aktor współpracuje też z innymi placówkami, takimi jak Teatr Ateneum, Teatr Capitol i Teatr IMKA. W jakich przedstawieniach obecnie można zobaczyć Artura Barcisia?

Och-Teatr “Słoneczni chłopcy”

Wybranie się do teatru na “Słonecznych chłopców” to doskonała okazja, aby zobaczyć w akcji słynny duet aktorski - Artura Barcisia i Cezarego Żaka. Podczas sztuki publiczność zachwyci ich gra aktorska, humor oraz niesamowita energia i porozumienie między aktorami.

Ale na spektakl warto wybrać się też dla fantastycznej i uwielbianej na całym świecie fabuły. Bo sztuka jest zarówno wzruszająca, jak i niezwykle zabawna.

Komedia Neila Simona z 1972 roku wraz z biegiem czasu wcale nie traci na popularności. Głównymi bohaterami są dwaj starsi panowie i emerytowani aktorzy, którzy wiele lat temu wspólnie prowadzili popularne show.

Teraz znów mają spotkać się na scenie. Jednak wcale nie będzie to takie proste, bo obydwoje nawzajem się nienawidzą.

Och-Teatr “Mayday”

Komedia “Mayday” od lat wywołuje salwy śmiechu wśród publiczności. To ponadczasowa, brytyjska farsa, w której Artur Barciś gra przekomiczną rolę.

Głównym bohaterem jest taksówkarz, John Smith, mający dwie żony, które nic o sobie nie wiedzą. Mieszkają w różnych częściach miasta, a John ma nieregularny harmonogram pracy, dzięki czemu udaje mu się lawirować i oszukiwać kobiety.

Jednak pewnego dnia trafia do szpitala, gdzie oszołomiony gubi się w swoich kłamstwach. Akcja się komplikuje, tym bardziej, że w całym przedsięwzięciu pomaga mu nieporadny sąsiad, w którego rolę wciela się Artur Barciś.

Och-Teatr "Zemsta"

Na “Zemstę” Aleksandra Fredry warto wybrać się m.in. ze względu na znakomitą obsadę aktorską. Podczas spektaklu można podziwiać nie tylko Artura Barcisia w roli Papkina, ale też Cezarego Żaka w roli Cześnika oraz Wiktora Zborowskiego w roli Rejenta.

“Zemsta” to z pozoru niewinna komedia społeczna, której tematem jest konflikt o majątek. Sztuka posiada 4 akty, w których dzieją się niezwykle komiczne sytuacje. Wszystko dlatego, że w tym samym zamku mieszkają dwa zwaśnione rody, między którymi toczy się spór o dzielący ich mur graniczny.

A sąsiadują ze sobą często wybuchający gniewem Cześnik Raptusiewicz i jego siostrzenica Klara oraz cichy, choć zawzięty i sprytny Rejent Milczek, a także jego syn Wacław. W komedii pojawia się też znakomity wątek miłosny, bo Klara i Wacław potajemnie się spotykają.

Teatr Ateneum “Kasta la vista”

Barciś współpracuje z Teatrem Ateneum od 1984 roku. Na jego scenie zagrał już kilkadziesiąt ról. Można go zobaczyć m.in. w przezabawnej komedii “Kasta la vista”.

Podczas przedstawienia w Teatrze Ateneum wciela się w rolę pracownika banku, do którego przychodzi klient. Ten chce wypłacić pieniądze, jednak jego konto jest zablokowane. Dodatkowo nie może opuścić placówki, co niezmiernie go frustruje.

Okazuje się, że został oskarżony o złamanie prawa przez nowy zarząd banku, który od niedawna należy do Hindusów. Jego przewinieniem jest zmiana swojej klasy społecznej i sukces zawodowy, co w Indiach uważane jest za obrazę.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/845/artur-barcis-w-jakich-gra-spektaklach [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 845 [title] => artur-barcis-w-jakich-gra-spektaklach [uri] => polecamy/r/845/artur-barcis-w-jakich-gra-spektaklach [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1670230558 ) ) </div> </body> </html>