Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jak dodać kilka zdjęć na Instagramie w jednym poście?

Dodano: 2022-11-18 12:50:13
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Instagram daje nam nieograniczone możliwości komunikacji z obserwatorami poprzez zdjęcia, rolki czy też transmisje live. Każda z tych opcji może dobrze wpłynąć na wzrost zaangażowania followersów w treści, które publikujemy.


Możliwość dodania kilku zdjęć jest zjawiskiem bardzo pozytywnym oraz zdecydowania interesującym dla obserwatorów, a dla osób, które je publikują dają większą możliwość ekspresji i wyrażenia swoich emocji. Sprawdź, czy dodanie wielu zdjęć lub grafik będzie dla Ciebie, a jeśli tak, to w jaki sposób dodać kilka zdjęć do jednego postu.

Dlaczego warto dodać kilka zdjęć w jednym poście?

Dodanie kilku zdjęć w jednym poście jest zdecydowanie pozytywnym elementem komunikacji z twoimi obserwatorami. Po pierwsze możesz za jednym kliknięciem udostępnić do znajomych zdjęcia z wakacji. Będzie to dla Ciebie konkretna pamiątka lub album z wakacji, a twoi znajomi nie będą, czyli się zasypani wieloma zdjęciami o jednej tematyce. Kilka zdjęć w jednym poście zachęca też bardziej do zostawienia polubienia na Instagramie.

Jeśli natomiast prowadzisz firmę, to możesz przedstawić swój produkt z różnej perspektywy, a także przedstawić proces użytkowania. Dodawanie kilku zdjęć w jednym poście jest również ułatwieniem, dla osób, które prowadzą konta edukacyjne. Wtedy mogą udostępniać kilka postów o jednej tematyce w jednym czasie, a obserwujący profil uczniowie, nie muszą szukać rozwinięcia tematu w innych postach.

Kiedy nie warto dodawać wielu zdjęć?

Czasami zbyt dużo komunikacji może spowodować zniechęcenie obserwatorów do przeglądania kilkunastu zdjęć w jednym poście. Zdecydowanie odradza się publikację wielu podobnych zdjęć w jednym poście. Jeśli zdjęcia są bardzo podobne, jest ta sama lokalizacja to takich zdjęć nie warto publikować, chyba że chcesz pokazać jakąś wyraźną zmianę pomiędzy zdjęciami.

Drugim powodem, dla którego nie warto publikować tego typu postów, to gdy obserwatorzy nie są zainteresowani takimi treściami. Jeśli monitorujesz zaangażowanie obserwatorów w raportach i zauważasz spadek zainteresowania, to warto zapytać followersów jak oceniają tego typu relacje. Jeśli jest wyraźna negacja ze strony obserwatorów, to znaczy, że to nie jest ten czas na publikację wielu zdjęć jednoczenie.

Ostatnim powodem, dla którego nie powinieneś dodawać wielu zdjęć, to sytuacja, kiedy nie masz już więcej treści do publikacji. Musisz posiadać minimum grafik i zdjęć na kilka kolejnych postów, aby móc bezpiecznie opublikować kilka grafik jednocześnie.

Ile zdjęć może zostać dodanych w jednym poście?

Instagram zastosował tutaj limit do 10 zdjęć lub grafik, które możesz dodać w jednym poście. Dlatego rozważając dodanie kilku zdjęć lub grafik, musisz ograniczyć się do pewnej liczby. Jeśli twoi obserwatorzy nie są przyzwyczajeni do takiego contentu, to warto wprowadzać takie treści stopniowo.

Ważnym elementem jest weryfikacja zasięgów, jakie generuje pojedynczy post, a jaki seria zdjęć na twoim profilu. Zmiany w komunikacji z followersami wprowadzaj stopniowo, ale systematycznie, tak aby każdy mógł zapoznać się z twoimi treściami. Natomiast, monitorowanie aktywności obserwatorów oraz ich zdania powinno być dla Ciebie cenne. Dlatego, jeśli widzisz niewiele zaangażowania pod dłuższymi postami, warto zapytać followersów w ankiecie, czy takie treści są dla nich interesujące.

Jak dodać kilka zdjęć w jednym poście?

Biorąc pod uwagę publikacji kilku zdjęć lub grafik jednocześnie, zastanów się, czy będziesz mieć content do publikacji w kolejnych dniach. Podążanie za trendami, bez określonego planu nawet na najbliższy miesiąc może być dużym błędem. Na początku przygotuj zdjęcia o odpowiedniej jakości oraz zastanów się nad kolejnością publikacji. To samo dotyczy grafik, które możesz przygotować w popularnych i ogólnodostępnych narzędziach. Jeśli już decydujesz się na publikację wielu zdjęć jednocześnie to podążaj za konkretnymi krokami:

 1. Przejdź do aplikacji Instagram, a następnie do swojego profilu.
 2. Wybierz ikonę plusa do dodania postu.
 3. Z listy dostępnych opcji wybierz Utwórz post.
 4. Wybierz ikonę trzech poziomych kartek, które informuje o możliwości dodania wielu zdjęć.
 5. Wybierz do 10 zdjęć lub grafik, które chcesz opublikować.
 6. Następnie wybierz odpowiednie filtry, do każdego takie same lub przejdź do każdego zdjęcia indywidualnie i zastosuj wybrany filtr.
 7. Jeśli chcesz zmienić miejsce zdjęcia, wystarczy przytrzymać zdjęcie i przenieść je w odpowiednie miejsce.
 8. Aby usunąć zdjęcie, wystarczy, że przytrzymasz zdjęcie i przeniesiesz je do ikony kosza.
 9. Następnie czas na oznaczenie osób widocznych na zdjęciu lub nazw produktów.
 10. Przejdź dalej, gdzie możesz dodać hashtagi oraz opis całej galerii zdjęć.
 11. Wybierz przycisk Opublikuj.

Wypisane wyżej kroki pomogą Ci zapanować nad publikacją wielu zdjęć w jednym poście.

Podsumowanie

Podsumowując, aplikacja Instagram pozwala na publikację do 10 zdjęć w jednym poście. Sam proces jest bardzo prosty i nie wymaga dodatkowych nakładów czasowych oraz obróbki, ponieważ jeśli posiadasz już pulę zdjęć do publikacji to filtry możesz zastosować do wszystkich zdjęć jednocześnie. Oczywiście ważnym elementem będzie również dodanie odpowiedniego opisu i hasztagów, ponieważ algorytm Instagrama działa w każdym momencie. Zastanów się, czy masz przestrzeń na publikację wielu zdjęć jednocześnie, a także sprawdź jak na takie treści reagują twoi obserwatorzy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/886/jak-dodac-kilka-zdjec-na-instagramie-w-jednym-poscie [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 886 [title] => jak-dodac-kilka-zdjec-na-instagramie-w-jednym-poscie [uri] => polecamy/r/886/jak-dodac-kilka-zdjec-na-instagramie-w-jednym-poscie [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1701235402 ) ) </div> </body> </html>