Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jak ocieplić aranżację przedpokoju?

Dodano: 2022-12-27 10:15:35
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Przedpokój ze względu na swoje ukształtowanie i funkcję często ma minimalistyczną aranżację. Nie ma tam miejsca na dodatkowe ozdoby, komody czy ławki. Przez to wydaje się pusty i zimny. Przechodzenie zimnym korytarzem do drugiego pokoju wcale nie jest przyjemne. Jak sobie poradzić z tym problemem? Czy istnieją sposoby, aby ocieplić aranżację przedpokoju i jednocześnie nie zagracać tego najważniejszego ciągu komunikacyjnego w mieszkaniu?


Ciepły dywan na podłodze

Na aranżację przedpokoju bardzo duży wpływ ma ilość naturalnego światła wpadającego do niego i użyte kolory. Jeśli korytarz nie ma własnego dostępu do światła słonecznego w formie okna, koniecznie wybierz drzwi pokojowe z przeszkleniami. W ten sposób światło z pokojów trafi także na korytarz, który przestanie być ciemną jaskinią.

Kolejnym sposobem ocieplenia korytarza jest użycie odpowiednich kolorów. Jeśli do długiego i wąskiego przedpokoju użyjesz ciemnych i zimnych barw, nie dziw się, że jego aranżacja będzie chłodna i nieprzyjemna. Zamiast tego postaraj się skorzystać z kolorów albo neutralnych, albo ciepłych, które dodatkowo nieco powiększą optycznie przestrzeń np. biel, jasną żółć czy inne pastelowe kolory.

Duży wpływ na ocieplenie aranżacji korytarza ma materiał wykończeniowy podłogi. Ze względu na duże natężenie ruchu w tym miejscu, najczęściej wykańcza się ją gresem. Materiał ten jednak nie jest ani ciepły, ani przyjemny w dotyku. Aby ocieplić aranżację, wystarczy wykorzystać chodniki do przedpokoju. Produkty te mają odpowiednie rozmiary, dzięki czemu pokryjesz nimi całą podłogę w wąskich i długich korytarzach. Świetnie izolują od zimnego podłoża, a ich ciepłe kolory rozweselą wnętrze i podniosą wyraźnie temperaturę wykończenia.

Ciekawe aranżacje świetlne

Chodniki na przedpokój to nie jest jedyny sposób na ocieplenie wnętrza. Kolejnym aspektem, nad którym warto zastanowić się, jest oświetlenie. Sztuczne oświetlenie na korytarzu jest zawsze koniecznie, niezależnie od tego, czy ma on dostęp do światła słonecznego, czy nie. Dzięki niemu zapewniasz bezpieczeństwo domownikom, kiedy po zmroku przechodzą korytarzem do łazienki czy kuchni.

Na korytarzu najczęściej znajduje się także obszerna szafa i lustro. Wyposażenie to nie pozwala do końca użyć delikatnego i rozproszonego światła ciepłego, które najlepiej ociepliłoby całą aranżację. Na przedpokoju najlepiej sprawdza się światło białe zimne lub białe neutralne. Jeśli chcesz ocieplić wnętrze, na suficie zamontuj oprawy emitujące światło neutralne.

Oprócz tego w listwach przypodłogowych lub naściennych zamieść taśmy LED o bardzo delikatnym i ciepłym świetle. Oświetlenie to zapewni Ci bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez korytarz po zmroku. Taśmy LED możesz umieścić także nad dekoracjami świetlnymi.

Aranżacja przedpokoju nie musi być wcale zimna i nieprzyjemna. Z łatwością możesz zastosować kilka trików, które ocieplą to wnętrze i jednocześnie go nie zagracą. Wystarczy, że na podłodze położysz ciepły chodnik, ściany pomalujesz na jasne i ciepłe kolory, a całość aranżacji uzupełnisz odpowiednim oświetleniem. Wszystko to sprawi, że korytarz stanie znacznie przyjemniejszy i cieplejszy pomimo swoich niestandardowych wymiarów.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/920/jak-ocieplic-aranzacje-przedpokoju [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 920 [title] => jak-ocieplic-aranzacje-przedpokoju [uri] => polecamy/r/920/jak-ocieplic-aranzacje-przedpokoju [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1675689692 ) ) </div> </body> </html>