Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Czy istnieje optymalny abonament komórkowy? Sprawdzamy!

Dodano: 2023-01-03 09:19:44
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Mówi się, że nie ma czegoś, co by było dobre dla wszystkich. Sieć Otvarta postanowiła podjąć wyzwanie i stworzyła ofertę, która bardzo sprawnie przełamuje ten stereotyp, sprawdzając się zarówno jako abonament dla studenta, dziecka, jak i do zastosowań biznesowych oraz dla osób oszczędnych, czy… miłośników nowych technologii. Jak tego dokonali? Przyglądnijmy się szczegółom.


Przyjazne warunki na start

Zanim przejdziemy do omawiania poszczególnych atutów oferty O! Korzystna! 5G, wspomnijmy na starcie o czymś, co dla wielu osób może być szalenie istotne. Zazwyczaj jest tak, że im lepsze parametry usługi lub im niższa ich cena, tym dłuższy czas, na który trzeba podpisać umowę z operatorem. Właśnie z tego powodu część klientów pozostaje przy ofertach typu pre-paid, mimo że realnie często wiąże się to z uzyskiwaniem znacznie mniejszych możliwości po wyższej cenie.

Abonament telefoniczny O! Korzystna! 5G wywraca ten stan rzeczy do góry nogami, proponując zarówno abonament dla firm, jak i dla osób prywatnych, na zupełnie innych zasadach. Jakich? Otóż masz możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony, bez konieczności wiązania się na rok lub dwa lata. Otvarta po prostu jest pewna jakości swojej usługi i nie czuje potrzeby ograniczania swoich klientów.

Nawiasem mówiąc, również przejście do Otvartej z innej sieci jest proste. Cała operacja związana z tym, jak zarejestrować kartę SIM odbywa się szybko i sprawnie i bez niepotrzebnego przedłużania procedury.

Zasięg 5G – must have

Choć wiele osób uważa, że internet 4G w zupełności im wystarcza, wypróbowanie korzyści płynących z sieci 5G jest jak przejście w zupełnie nowy wymiar. Być może nie ma to znaczenia przy takich czynnościach, jak korzystanie z serwisów społecznościowych, czy sprawdzanie rozkładów pociągów, jednak nie tylko do tego służy internet.

Przekonać się może o tym każdy, komu jest potrzebny internet dla graczy – w końcu w wirtualnych światach rozrywki czasami o sukcesie lub porażce decydują dosłownie ułamki sekund, a chwilowe opóźnienie transferu danych może być kluczowe. Ale nie tylko dla gamingu ma to znaczenie. Również w zastosowaniach czysto biznesowych znacznie bardziej komfortowa jest sytuacja, w której w trakcie wideokonferencji nie ma obaw co do ewentualnego wystąpienia opóźnień na łączach – czy to powodujących zniekształcenia głosu, czy wręcz przerywanie rozmowy.

Warto zresztą zwrócić uwagę, że ma to znaczenie również wtedy, gdy chodzi o abonament dla studenta. W końcu jeśli zdarza mu się uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w trybie zdalnym lub sięgać po rozmaite wideokursy w celu podnoszenia swoich kompetencji, też będzie potrzebować stabilnego łącza. Internet 5G daje je z pewnością.

Dodajmy jeszcze, że szybkość i stabilność łącza to coś istotnego także i wtedy, gdy poszukiwany jest abonament dla dziecka. I to nie tylko jako internet mobilny dla gracza. W końcu dzieci chętnie oglądają różnego typu animacje, a i w przypadku filmów jakość połączenia ma znaczenie.

Dlaczego o tym wszystkim piszemy? Z tego względu, że nadal nie wszyscy operatorzy telefoniczni w Polsce w pełni korzystają z dobrodziejstw sieci nowej generacji. W ofercie O! Korzystna! 5G tego problemu nie ma – użytkownicy tej usługi są podpięci pod zasięg 5G i w pełni go sobie chwalą.

Otvarta wspiera miłośników technologii

Dla wielu osób najistotniejszą częścią oferty, gdy wybierają najlepszy i najtańszy abonament są tanie rozmowy telefoniczne i dobry pakiet internetowy. Te cechy są integralną częścią oferty O! Korzystna! 5G. Jednocześnie jednak nie ogranicza się ona tylko do nich, proponując parę ciekawych udogodnień dla wszystkich tych, którzy mają większe oczekiwania – w szczególności te związane z nowymi technologiami.

Przykładem może być uznanie za standard możliwości wyrobienia karty e-SIM. Co kryje się pod tym pojęciem? W największym skrócie przeniesienie danych z karty bezpośrednio do chmury. O ile do tej pory ewolucja kart SIM polegała głównie na jej stopniowym zmniejszaniu, o tyle w tym przypadku mówimy o czymś, co daje ogromne możliwości wszystkim tym osobom, które lubią korzystać z wielu urządzeń. Dzięki eSIM możliwe jest połączenie ich bezpośrednio z kartą.

Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że choć obecnie to nadal tylko nowinka, czołowi producenci telefonów interesują się tym tematem dość mocno. A ponieważ jest wśród nich i Apple - firma znana z wytyczania trendów – można się spodziewać, ze karty e-SIM wkrótce się upowszechnią. Tym bardziej, że firma z nadgryzionym jabłkiem w logo już teraz zapowiada, iż przyszłe modele iPhone’ów będą bazować tylko na tym rozwiązaniu, porzucając karty fizyczne.

Gdy już poznasz jakość usług, jaką gwarantuje abonament w sieci Otvarta, może Cię zainteresować także i inna usługa, a mianowicie internet mobilny. W końcu zawsze wygodniej mieć wszystko u jednego dostawcy. Dlaczego jednak warto i tę usługę zamówić właśnie tutaj? Otóż ma ona możliwość przydzielenia stałego adresu IP. Większość ofert dostępnych na rynku daje opcję korzystania wyłącznie z numeru dynamicznego. Jednak numer stały może być bardzo istotny dla osób, które pracują zdalnie i ze względu na charakter swojej pracy muszą zachowywać jak najwyższe standardy bezpieczeństwa (może to dotyczyć na przykład informatyków, ale też na przykład księgowych). Dlaczego? Ponieważ niektóre systemy informatyczne pozwalają dla ograniczenia ryzyka włamań po prostu ograniczyć dostęp do połączeń wyłącznie ze wskazanych numerów IP.

Dla kogo jest oferta O! Korzystna! 5G?

Podsumowując, oferta Otvarta O! Korzystna! 5G idealnie sprawdza się dla szerokiego grona odbiorców:

  • studentów,
  • graczy,
  • użytkowników biznesowych,
  • dzieci,
  • miłośników nowych technologii.

Innymi słowy O! Korzystna 5G, dzięki swojej uniwersalności i niskim kosztom, sprawdza się dla absolutnie wszystkich.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/922/czy-istnieje-optymalny-abonament-komorkowy-sprawdzamy [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 922 [title] => czy-istnieje-optymalny-abonament-komorkowy-sprawdzamy [uri] => polecamy/r/922/czy-istnieje-optymalny-abonament-komorkowy-sprawdzamy [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1675687841 ) ) </div> </body> </html>