Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Kiedy warto wybrać wegański szampon?

Dodano: 2023-03-22 14:07:38
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Z uwagi na to, że naturalne produkty do pielęgnacji włosów stają się coraz bardziej popularne, na rynku pojawiło się mnóstwo kosmetyków wegańskich – także szamponów. Czy są to produkty, z których korzystać mogą wyłącznie osoby wyznające filozofię weganizmu? Oczywiście że nie! Szampony wegańskie to doskonały wybór dla każdego, kto stawia na świadomą troskę o włosy. Czy warto je kupować?


Czy szampon wegański zawsze jest naturalny?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że kosmetyki naturalne to wyłącznie te produkty, które zawierają w swoim składzie składniki pochodzenia naturalnego. Mowa tutaj nie tylko o składnikach roślinnych, ale także zwierzęcych, takich jak mleko, jogurt, wosk pszczeli oraz pyłki – a tymczasem takie komponenty nie mogą pojawiać się w składzie produktów wegańskich.

Wcale nie oznacza to, że wegańskie szampony z dobrym składem nie mogą być naturalne. Jeśli zawierają wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego, tak właśnie jest. Jeśli jednak w ich składzie występują także składniki syntetyczne, nie można mówić o kosmetykach naturalnych. Osoby, które poszukują szamponów nie tylko wegańskich, ale także naturalnych, powinny szczególną uwagę zwracać na ich skład.

Szampony wegańskie – czy warto po nie sięgać?

Różnica pomiędzy szamponami wegańskimi, a tradycyjnymi kosmetykami, to brak substancji pochodzenia zwierzęcego. Na szczęście, wybór składników naturalnych jest tak ogromny, że te pochodzące od zwierząt wcale nie muszą być wykorzystywane w produkcji szamponów. Trzeba podkreślić, że wegańskie szampony wykazują taką samą skuteczność – czyli bardzo wysoką – jak te niewegańskie. Występują w nich nie tylko składniki oczyszczające, ale także pielęgnujące włosy – ekstrakty roślinne lub oleje.

Dobry szampon wegański powinien nie tylko oczyszczać włosy, ale także chronić je i wspomagać ich zdrowy wzrost i rozwój. Kosmetyk wegański może zapobiegać utracie nawodnienia włosów, utrzymując ich nawilżenie na właściwym poziomie.

Jak wybrać odpowiedni szampon wegański?

Przy wyborze szamponu wegańskiego, tak samo jak w przypadku każdego innego szamponu, trzeba sięgnąć po produkt przeznaczony do danego rodzaju włosów. Mowa tutaj nie tylko o włosach farbowanych, przetłuszczających się czy zniszczonych. Aby znaleźć idealny szampon wegański, należy dokładnie przyjrzeć się swojej fryzurze i określić jej porowatość. Dzięki temu można ocenić, jakich składników najbardziej potrzebują włosy. Stosowanie szamponu powinno być zgodne z metodą równowagi PEH, która określa odpowiednie proporcje pomiędzy dostarczonymi do włosów proteinami, emolientami i humektantami.

Nawet te kobiety, które nie są wegankami, mogą sięgać po szampony wegańskie. Zazwyczaj są to kosmetyki wyróżniające się bardzo dobrym składem, który dobroczynnie wpływa na wygląd i kondycję włosów. Nic więc dziwnego, że z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością. Kosmetyki wegańskie są idealne nie tylko dla wegan, ale także dla wszystkich pań, które na równi cenią piękno swoich włosów i troskę o planetę.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/972/kiedy-warto-wybrac-weganski-szampon [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 972 [title] => kiedy-warto-wybrac-weganski-szampon [uri] => polecamy/r/972/kiedy-warto-wybrac-weganski-szampon [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1685680871 ) ) </div> </body> </html>