Kto może ubiegać się o przeniesienie na inną uczelnię?
Zastanawiasz się, czy przeniesienie na inną uczelnię jest rozwiązaniem dla ciebie? W praktyce możliwość ta jest dostępna tylko dla osób posiadających status aktywnego studenta. Jeżeli zostałeś skreślony z listy studentów lub przerwałeś kształcenie i nie masz obecnie statusu aktywnego studenta, nie możesz ubiegać się o przeniesienie. Możesz jednak skorzystać z możliwości ubiegania się o przepisania ocen.
Kiedy przeniesienie z innej uczelni jest dobrym rozwiązaniem?
Wiesz już, kto może zdecydować się na przeniesienie z innej uczelni. A kiedy warto je rozważyć? Tak naprawdę w każdej sytuacji i zazwyczaj jest to kwestią dość indywidualną. Być może jest to napięty grafik w pracy, której potrzebujesz, aby utrzymać się samodzielnie na studiach – połączenie go z planem zajęć, który jest narzucony odgórnie przez uczelnię, często stanowi nie lada wyzwanie. Oczywiście, w przypadku kierunków stacjonarnych możliwe jest ubieganie się o IOS, czyli indywidualną organizację studiów, jednak nie zawsze jest ona przyznawana. Innym powodem do przeniesienia się z innej uczelni jest np. zbyt duży nacisk na przestarzałą teorię, co często odbywa się kosztem tak ważnej w wielu zawodach praktyki.
Jak wygląda przeniesienie na inną uczelnię?
Jak się okazuje, przeniesienie z innej uczelni nie wiąże się z wieloma formalnościami. Zamiast tego jest dość prostym procesem, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się zmienić aktualne studia na te prowadzone przez internet, np. przez WSKZ. Podstawą jest wypełnienie formularza, w którym wybierasz między innymi kierunek i stopień interesujących cię studiów – licencjacki lub magisterski, np. pedagogikę czy administrację. Niezbędne jest również podanie informacji o dotychczasowym przebiegu nauki. Mowa przede wszystkim o trybie realizowanych studiów, ich kierunku i ostatnim zaliczonym semestrze. Oczywiście, niezbędne są też podstawowe dane – imię i nazwisko, adres e-mail oraz telefon. Po uzupełnieniu i wysłaniu formularza należy poczekać na kontakt z wybranej placówki, a następnie dopełnić formalności zgodnie z przekazanymi instrukcjami.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY