Znamy decyzję dwóch pierwszych dzielnic, które debatowały ws. nocnej prohibicji na terenie całej Warszawy. Radni z Targówka i Bemowa jednomyślnie zagłosowali za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu nocą. Zgodni są także co do zmniejszenia limitu zezwoleń na sprzedaż napojów wyskokowych.
Jeszcze w sierpniu 2025 roku radni KO z Bemowa i Targówka nie byli chętni wprowadzeniu pilotażowego ograniczenia na terenie Śródmieścia i Pragi-Północ. Teraz dzięki statystykom, które wypłynęły po pierwszych miesiącach pilotażu w obu dzielnicach, radni podjęli jednomyślną decyzję – 24 głosy za na Targówku i 22 głosy za na Bemowie.
Podczas wczorajszych spotkań debatowano również za zmniejszeniem limitu zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Projekt zakłada redukcję zezwoleń w sklepach o 310 i jednocześnie zwiększa limit w gastronomii o 20. W sumie daje to zmniejszenie łącznego limitu o 20. W tym temacie radni z Targówka ponownie byli jednomyślni – na Bemowie trzy osoby wstrzymały się od głosu, a 18 było za.
Nocna prohibicja na terenie Warszawy zakłada zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i stacjach paliw od 22 do 6 rano. Zakaz ten nie obejmowałby strefy bezcłowej na lotnisku Chopina.
W listopadzie 2025 roku pilotażowo wprowadzono prohibicję na terenie Śródmieścia i Pragi-Północ. Statystyki policyjne ujawniły, że liczba interwencji na terenie Śródmieścia po wprowadzeniu zakazu spadła o 25 proc.




