Rafał Trzaskowski podpisał Kartę Różnorodności. Ten gest jest równoznaczny z zobowiązaniem się do działania na rzecz promocji różnorodności w miejscu pracy, a także przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi. Karta Różnorodności jest międzynarodową inicjatywą, której patronuje Komisja Europejska. Projekt ten jest prowadzony w 26 krajach Unii Europejskiej, a pod kartą swój podpis złożyło już ponad 12000 pracodawców. W Polsce Kartę Różnorodności podpisało już ponad 250 podmiotów w tym wiele placówek państwowych. Ta inicjatywa działa w naszym kraju od 2012 roku.
„Nie tylko podpisujemy Kartę Różnorodności, ale chcemy być jej ambasadorem. Podkreślamy w ten sposób, że Warszawa jest dla wszystkich. Warszawianki i warszawiacy są nie tylko równi, ale także różni” — mówił prezydent Rafał Trzaskowski po podpisaniu dokumentu — „Chodzi nie o sam symbol, ale o konkretne działania, które będziemy podejmować” — powiedział.
Warszawa chce być miastem otwartym i tolerancyjnym
„Cieszymy się, że przystępujemy do Karty Różnorodności miesiąc po tym, jak Rada m.st. Warszawy przyjęła Politykę różnorodności społecznej. To kolejny krok, by miasto kierowało się standardami równego traktowania. Karta wyznacza nam kierunek działań. Warszawa pokazuje po raz kolejny, że jest miastem otwartym, że stawia na dialog i komunikację” – wyjaśniała dyrektorka koordynatorka ds. dialogu społecznego i przedsiębiorczości Karolina Zdrodowska.