W 10. edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy mają do dyspozycji 101 mln złotych, a dokładniej 101 427 129 zł. W poprzednich latach miastu udało się zrealizować wiele projektów.
Przez te dziewięć lat mieszkańcy zgłosili blisko 21 tysięcy pomysłów na rozwój Warszawy. Co roku ponad 900 osób poświęca swój czas, rozmawia z sąsiadami o potrzebach, zbiera podpisy, żeby zgłosić projekty, które zmienią ich okolicę i zmienią miasto. Zaś blisko 100 tysięcy warszawiaków i warszawianek wybiera te najbardziej potrzebne. Bardzo cieszą nas te liczby i mam nadzieję, że w tym roku aktywność mieszkańców i mieszkanek będzie podobna, a nawet większa – powiedziała Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim Ratuszu.
W poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego warszawiacy zgłosili 1943 propozycje. Ostatecznie do głosowania dopuszczono 1327 pomysłów, w tym 1189 dzielnicowych i 138 ogólnomiejskich. Do realizacji wybrano 326 projektów.
Właśnie rozpoczęła 10. edycja budżetu obywatelskiego. Od dziś mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać swoje do niego swoje pomysły. Będzie to możliwe do 25 stycznia. 15 grudnia odbędzie się warsztat dla nowych projektodawców, a 21 stycznia Maraton Pisania Projektów. Szczegóły można sprawdzić tutaj. Z kolei formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.
Chcę zachęcić mieszkańców do zgłoszenia swoich pomysłów. Oprócz projektów dzielnicowych, dotyczących najbliższej okolicy, można zgłaszać także projekty, które swoim zasięgiem obejmują całą Warszawę – dodała Karolina Zdrodowska.
Jeszcze dziś o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie otwarcia, na którym mieszkańcy stolicy będą mogli dokładnie poznać harmonogram i zasady nowej edycji budżetu obywatelskiego. Więcej informacji tutaj.