Rusza projektowanie pływalni przy Ostródzkiej

Rusza projektowanie pływalni przy Ostródzkiej

Nowy kompleks będzie prawdziwą perełką wśród obiektów sportowo-rekreacyjnych. W jego wschodniej części zaplanowano hale z ośmioma torami pływackimi oraz widownią. Dopełnieniem tej części będzie basen rekreacyjny i strefa saun. Zachodnia część obiektu przewiduje hol wejściowy, restaurację, szatnie i pomieszczenia dla trenerów oraz ratowników. Dodatkową atrakcją będzie wieża z punktem widokowym, skąd będzie można podziwiać okolicę z wysokości 6,5 m i 15 m.

Ekologia na pierwszym planie

Budynek zostanie wyposażony w proekologiczne rozwiązania, takie jak: system gromadzenia deszczówki, panele fotowoltaiczne oraz pompę ciepła. Dzięki tym innowacjom możliwe będzie odzyskiwanie do 75% ciepła i wilgoci, co przekłada się na znaczne oszczędności w eksploatacji.

Uznanie dla BDR Architekci

Chociaż spółka BDR Architekci zajęła drugie miejsce w konkursie architektonicznym na najlepszą koncepcję pływalni, to właśnie z nią podpisano umowę. Sąd konkursowy docenił bryłę budynku, tworzącą miastotwórczy charakter oraz perfekcyjne połączenie z otaczającą zielenią i Parkiem Miejskim.

Dlaczego nie z pierwszym zwycięzcą?

Negocjacje z pracownią, która zdobyła pierwszą nagrodę, nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. W związku z tym, zdecydowano się na kontynuację rozmów z BDR Architekci, co przyniosło oczekiwany skutek w postaci podpisanej umowy.

Kolejne etapy realizacji

BDR Architekci w ciągu 10 miesięcy za kwotę 2,9 mln zł przygotuje projekt oraz uzyska pozwolenie na budowę. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę prac budowlanych. Dla tej inwestycji zarezerwowano w budżecie 14 mln zł.

Wartość historyczna miejsca

Przed przystąpieniem do realizacji inwestycji, teren został poddany badaniom archeologicznym. Odkryto pozostałości osady łużyckiej liczącej 3 000 lat. Znalezione artefakty zostaną wyeksponowane na terenie pływalni, aby przypominać o bogatej historii tego miejsca.

Pływalnia na Białołęce stanie się nie tylko miejscem sportu i rekreacji, ale też przypomnieniem o historii i ważnym punktem na mapie Warszawy.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.