Spotkania filmowe Fundacji Avalon i Muzeum Historii Żydów POLIN

mat. prasowe

Podczas pierwszego, zaplanowanego na 26 marca 2022 roku, wyemitowany zostanie film „Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Aby wziąć udział w trybie stacjonarnym wymagane jest zgłoszenie przez formularz zapisów dostępny pod linkiem https://bit.ly/pokaz_filmowy_obóz_godności

Premierowy pokaz filmów

Pierwszy pokaz filmowy rozpocznie się już 26 marca 2022 roku o godzinie 15:00. Podczas spotkania będzie można obejrzeć cieszący się wieloma nagrodami dokument „Obóz godności”, który podejmuje temat powstania amerykańskiego ruchu praw osób z niepełnosprawnościami. Co ciekawe część uczestników obozu stała się aktywistami, założyli ruch praw osób z niepełnosprawnościami, który wywalczył jeden z najważniejszych dokumentów dla osób z niepełnosprawnościami w Stanach Zjednoczonych – ustawę o niepełnosprawności. Film otrzymał m.in. nagrodę Audience Award na Sundance Film Festival czy Best Feature podczas International Documentary Association. Po pokazie odbędzie się dyskusja z zaproszonymi gośćmi.

– Poprzez wybór filmów o tematyce seksualności, niepełnosprawności, praw człowieka, chcemy działać w obszarze edukacji równościowej. Po każdym seansie filmowym planujemy organizować także dyskusje i debaty, jednocząc wokół tematyki środowiska filmowe, organizacji pozarządowych, aktywistyczne, osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i bliskich. Głęboko wierzymy, że stworzenie takiej platformy wspólnej rozmowy, wymiany poglądów posłuży budowaniu rzeczywistości otwartej na różnorodność i dostępnej dla wszystkich – mówi Żaneta Krysiak, organizatorka cyklu i specjalistka projektu Sekson.

Rozpoczęcie debaty

Pokazy odbywać się będą co 2 miesiące. Dla uczestników spotkania są bezpłatne. Po każdej projekcji odbywać się będzie panel dyskusyjny, który będzie także streamingowany w mediach społecznościowych projektu Sekson. Celem realizowanych przez Fundację Avalon spotkań filmowych jest rozpoczęcie szerokiej debaty wokół tematyki niepełnosprawności, seksualności i rodzicielstwa, a także przełamywanie barier i stereotypów społecznych.

Patronami merytorycznymi spotkań filmowych są: Koło Naukowe Synergia SWSP, Koło Naukowe Psychologii Klinicznej SWPS, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Koło Naukowe Disability Studies APS, Stowarzyszenie Mudita.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.