Tramwaje na Rakowieckiej – prace ruszą już w czerwcu

fot. um.warszawa.pl

Warszawa przygotowuje się na nową trasę tramwajową na ulicy Rakowieckiej. Już w czerwcu ruszają pierwsze prace, które mają na celu połączenie torów tramwajowych z ulicą Puławską. Jak zapewnia rzecznik Tramwajów Warszawskich, Maciej Dutkiewicz, początkowe działania nie powinny powodować znaczących utrudnień dla mieszkańców.

Mówi Maciej Dutkiewicz – rzecznik Tramwajów Warszawskich ⬎

Usuwanie Kolizji z Podziemną Infrastrukturą

Prace rozpoczną się od usuwania kolizji z podziemną infrastrukturą. W praktyce oznacza to punktowe zajmowanie jezdni, co będzie wiązało się z jej zwężeniem na krótkich odcinkach. Na tych fragmentach będą pracować ekipy robocze, zajmujące się przebudową rur i innych instalacji podziemnych. Dzięki takiemu podejściu, utrudnienia w ruchu mają być minimalne i ograniczone tylko do miejsc, gdzie faktycznie będą prowadzone roboty.

Skrzyżowanie Puławskiej i Rakowieckiej: Kluczowy Punkt Inwestycji

W czerwcu wprowadzone zostaną także zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Puławskiej i Rakowieckiej. Jak tłumaczy Maciej Dutkiewicz, jest to niezbędny krok, by móc zbudować połączenie torowe między tymi ulicami.

Mówi Maciej Dutkiewicz – rzecznik Tramwajów Warszawskich ⬎

„To zadanie będzie zrobione dość szybko, ponieważ część infrastruktury potrzebnej, by tramwaje mogły skręcać z Puławskiej w Rakowiecką, jest już gotowa” – dodaje Dutkiewicz. Dzięki temu, prace na tym odcinku będą mogły przebiegać sprawnie i zgodnie z planem.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.