W Wawrze powstanie pawilon dla bezdomnych kotów. Konkurs architektoniczny rozstrzygnięty

fot. um.warszawa.pl

Nowy obiekt w Wawrze będzie filią Schroniska na Paluchu. Będą tam jednak rezydowały tylko koty. Te zwierzęta będą miały dla siebie 4 razy więcej przestrzeni niż w dotychczas w schronisku. W nowym obiekcie pomieścii się aż 300 dorosłych osobników. Koty bedą miała zapewnioną opiekę i leczenie, a także bardzo komfortowe warunki. Dla zdrowych zwierząt zbudowany zostanie wybieg, a dla chorych m.in. sale do kwarantanny, sale operacyjne, szpital czy laboratorium.

Warszawa bardzo dba o zwierzęta. Ale chcemy robić to jeszcze lepiej. Dlatego postanowiliśmy zorganizować konkurs architektoniczny na pawilon dla kotów w Wawrze. Nowa inwestycja poprawi standard opieki nad bezdomnymi zwierzętami zarówno w Schronisku na Paluchu, jak i w nowej jego filii w Wawrze, przeznaczonej tylko dla kotów – mówi Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy.

Nowy obiekt dla bezdomnych kotów będzie dwupiętrowym budynkiem na granicy leśnych działek. Umowa z wykonawcą ma być podpisana do końca 2022 roku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest w 2025 roku. Wizualizacja prezentuje się tak: 

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.