Wejście do domu jest równie ważne jak reszta mieszkania. Jakie powinno być?

fot. artykuł sponsorowany

Twoje wejście musi (nie tylko świetnie wyglądać), ale przede wszystkim musi dobrze funkcjonować zgodnie z jego przeznaczeniem. Pomyśl o nim równie uważnie i długo, jak myślisz o kuchni i salonie. To właśnie w tym miejscu Twój dom robi “pierwsze wrażenie”.

Sprawdź, ile wejść jest potrzebnych

Większość domów ma wejście z przodu i z tyłu, dlatego musisz zaprojektować dwa osobne wejścia do domu. Te wejścia nazywamy wejściem frontowym i pokojem błotnym. Musisz zastanowić się, w jaki sposób korzystasz z obecnych wejść do domu. Wejście frontowe musi mieć: miejsce do przechowywania butów, torebek, płaszczy, tornistrów i siedzisko do zakładania butów. Pokój błotny (wejście od tyłu) powinno mieć: WC (toaletę), prysznic, miejsce na buty ogrodowe, schowek na lekkie rzeczy ogrodowe i rzeczy do prania oraz miejsce do siedzenia. Najnowsze projekty wnętrz znajdziesz w ogloszenia24m.pl, najnowsze ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości.

Narysuj plan w odpowiedniej skali

Ważne jest, abyś narysował swój plan w odpowiedniej skali, żeby omówić wymagania dotyczące wejścia z ekipą budowlaną. Przeanalizuj kilka planów wejścia (poszukaj „planów” w Internecie lub w dużych salonach meblowych) w połączeniu ze swoją specyfikacją wykonania. Ustal, ile miejsca będziesz potrzebował w zależności od dostępności przestrzeni, liczebności rodziny (np. 5 osób x 1m²) i mebli, które planujesz tam wstawić. Najłatwiejszym sposobem rysowania w skali jest użycie papieru w kratkę, standardowej linijki i ołówka, możesz też wypróbować aplikację na telefon lub zrobić to w programie komputerowym.

Pomysły na zaoszczędzenie miejsca

Wykorzystaj skrzynię sklepową jako siedzisko oraz miejsce do przechowywania butów. Umieść siedzisko na zewnątrz wejścia, a nie w środku. Zawsze uwzględniaj w swoim projekcie miejsce na buty i torby, jeśli nie chcesz aby szybko tworzył się tam bałagan. Upewnij się, że z wejścia nie widać innych pomieszczeń.

Nigdy nie projektuj wejścia tak, by otwierało się na prywatną przestrzeń życiową. Nie zawsze chcemy, aby osoby którym tylko otwieramy drzwi widziały z tego miejsca resztę domu. Upewnij się, że wejście nie ma dostępu do zewnętrznych pomieszczeń mieszkalnych (np. werandy).

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.