Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Trwa Noc Muzeów w Radiu Kolor i w całej Warszawie! (relacja na żywo)

Dodano: 2022-05-14 19:00:46
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Rozpoczęła się pierwsza Noc Muzeów w Radiu Kolor! Już dziś słuchacze i czytelnicy Radia Kolor mogą poznać tajniki naszej pracy, spotkać ulubionych prezenterów, a także dowiedzieć się, jak wyglądała historia radia. Zapraszamy do naszej siedziby przy ulicy Narbutta 41/43 dziś od godziny 19:00 do 2:00! Ze szczegółowym programem wydarzenia można zapoznać się tutaj. Osoby, które nie mogą uczestniczyć osobiście w Nocy Muzeów w Radiu Kolor i w innych miejscach w Warszawie, zapraszamy do śledzenia relacji na żywo! 

19:00 - W siedzibie Radia Kolor pojawili się pierwsi zwiedzający. Długa kolejka ustawiona pod wejściem, w końcu rozpoczęła wycieczkę. Przewodnicy pokazują chętnym tajniki naszej pracy, a prezenterzy prowadzą specjalną audycję, a dla miłośników historii przygotowaliśmy coś specjalnego! Na wszystkich gości czekają przekąski!

Brak opisu.

19:24 - Noc Muzeów w Radiu Kolor na dobre się rozpoczęła! Przez korytarze naszej siedziby przewijają się tłumy! Tymczasem nasi reporterzy relacjonują wydarzenia z innych miejsc, uczestniczących w Nocy Muzeów w Warszawie! 

19:30 - Nasz reporter zapytał o wrażenia osoby, które podczas Nocy Muzeów zdecydowały się odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Reporter Radia Kolor podkreśla, że kolejki do wejścia są ogromne, warto więc się zarezerwować miejsce wcześniej. Wstęp bezpłatny.

"Urzekło mnie swoją historią, ja uwielbiam klimaty  Powstania Warszawskiego i uważam, że to jest jedno z fajniejszych muzeów w Warszawie, które warto odwiedzić" - powiedziała zwiedzająca.

19:34 - Pierwsi słuchacze pojawili się już na antenie Radia Kolor, podczas programu prowadzonego przez Martynę i Łukasza możecie pozdrowić swoich bliskich i cały świat! 

Brak opisu.

19:44 - Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokazującej historię Radia Kolor. Nie zabrakło na niej archiwalnych zdjęć! 

Brak opisu.

19:52 -  Reporter Radia Kolor donosi, że o 18 parada niezwykłych zabytkowych pojazdów wyjechała z zajezdni tramwajowej na Kawęczyńskiej w akompaniamencie tramwajowej orkiestry dętej. Celem jest plac Narutowicza.

20:07 - Nasz reporter był w Mennicy Polskiej, gdzie przewodnik tłumaczył mu, jak wygląda wybijanie monet. Każdy może zrobić to sam! Wystarczy udać się do Muzeum Łazienek Królewskich. takie atrakcje tylko podczas Nocy Muzeów w Warszawie! Więcej już wkrótce na antenie Radia Kolor.

20:21 - Reporter Radia Kolor odwiedził Polskich Zegarów przy Wileńskiej 9, powstałe w 2019 roku. Warto odwiedzić to miejsce, które będzie otwarte dziś aż do północy. Czas tyka! Więcej informacji wkrótce na antenie. 

"Specjalnie na Noc Muzeów przygotowujemy gabloty z mniejszymi czasomierzami i ścianę z zegarami specjalnymi. Będzie można zobaczyć m.in. zegary, które wskazywały czas na dworcach i w fabrykach" - powiedział właściciel Jacek Rykiel. 

20:45 - W Radiu Kolor Noc Muzeów nadal trwa. Zapraszamy dziś do godziny 2:00 na Narbutta 41/43. W tej chwili pod naszą siedzibą ustawiła się długa kolejka. Na gości czekają nie tylko wyjątkowe atrakcje, ale również przekąski! 

21:00 - Nasz reporter odwiedził warszawskie Zoo pod osłoną nocy. Na miejscu przewodnik odkryje przed zwiedzającymi tajemnice Willi pod Zwariowaną Gwiazdą, a także pokaże im wilię Jana i Antoniny Żabińskich, którzy w czasie wojny na terenie zoo udzielili schronienia kilkuset osobom i uratowali im życie. Panią Żabińską niedawno w hollywoodzkim filmie zagrała znana aktorka Jessica Chastain. W tym wydarzeniu mogą uczestniczyć jedynie osoby, która wcześniej zapisały się na zwiedzanie. Więcej informacji już wkrótce na antenie Radia Kolor.

21:20 - "Muzeum Narodowe o tej porze wygląda świetnie, a jednym minusem może być czas oczekiwania na wejście, bo kolejka wychodzi prawie na ulicę" - mówi reporter Radia Kolor, który jest na miejscu. 

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób

 

21:45 - Noc Muzeów trwa również nieopodal Radia Kolor w kinie Iluzjon. Jeśli wybieracie się w odwiedziny do naszej siedziby, możecie przy okazji zahaczyć o naszych sąsiadów. Na miejscu był reporter Radia Kolor. Wydarzenie potrwa do 23:00. Więcej informacji wkrótce na antenie! 

"Zwykle kino w późniejszych godzinach wieczornych nie funkcjonuje, ale dzisiaj można zobaczyć nie tylko jako kino, ale zajrzeć również za jego kulisy. Wprawdzie nie na żywo, gdyż zaplecze kina to dość małe i ciasne pomieszczenia, więc nie ma fizycznej możliwości zaproszenia tam dużej ilości osób, ale przed każdym pokazem zaprezentujemy krótki reportaż pokazujący drogę taśmy z naszych magazynów, poprzez pracownie konserwacji, aż do kabiny operatorskiej. Będziecie mogli zobaczyć, jak długą drogę musi ona pokonać, zanim zostanie dla państwa wyświetlona w kinie — powiedział pracownik Kina Iluzjon 

22:11 - Na antenie Radia Kolor wciąż trwa audycja Łukasza i Martyny,  podczas której słuchacze mogą zabrać głos na antenie! Jeśli marzyliście o radiowym debiucie, to idealna okazja dla was! A już niedługo zmiana warty. Od 22:30 specjalną audycję poprowadzi debiutująca w tej roli Julia wraz z Konradem.

Brak opisu.

 

22:33 - "Ze wszystkich miejsc, z których dzisiaj byłem, Zamek Królewski prezentuje się najlepiej. Polecam wybrać się na nocny spacer, od palmy aż po Plac Zamkowy. Co prawda w tej chwili kolejka do wejścia wychodzi aż za Kolumnę Zygmuntę, ale myślę, że na taką atrakcję warto poczekać" — donosi reporter Radia Kolor. Więcej informacji wkrótce na antenie Radia Kolor. 

22:41 - Na antenie zameldowali się już Julia i Konrad, którzy poprowadzą audycję do godziny 2:00. Tymczasem zapraszamy wszystkich do Radia Kolor. Na zwiedzających czeka m.in. wystawa przygotowana na 30. urodziny naszego radia. Tylko dziś możecie zobaczyć ją przedpremierowo! 

23:00 - Tymczasem reporter Radia Kolor relacjonuje Noc Muzeów z zajezdni autobusowej Stalowa. W programie tego wydarzenia m.in. zwiedzanie stanowiska obsługi codziennej oraz stacji kontroli pojazdów i przejazd przez halę obsługi technicznej, myjnię, a także przez stację paliw. To właśnie myjnia była największą atrakcją tej nocy. Co więcej, przez cały ten czas zajezdnia działała, by zwiedzający mogli dotrzeć do wybranych miejsc podczas Nocy Muzeów. Można tam również poznać tajniki pracy warszawskiej komunikacji miejskiej. Zajezdnia jest dziś czynna do 24:00.

23:30 - W tegorocznej edycji Nocy Muzeów uczestniczy ponad 200 różnych instytucji. Jeśli wciąż zastanawiacie się, gdzie się wybrać, z pełnym programem wydarzenia możecie zapoznać się tutaj. Tymczasem zapraszamy na Noc Muzeów do Radia Kolor! 

Zdjęcie

00:27 - Noc Muzeów powoli dobiega końca, chociaż w wielu miejscach nadal można zobaczyć interesujące wystawy. Centrum Warszawy nadal jest niezwykle zatłoczone. Na Placu Defilad nasz reporter pytał mieszkańców Warszawy o wrażenia z dzisiejszej nocy. Jak podaje nasz reporter, obecnie wielu warszawiaków kieruje się do domów, ale niektórzy po drodze zatrzymują się jeszcze w restauracjach. Tegoroczna edycja Nocy Muzeów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Więcej będzie można usłyszeć wkrótce na antenie! Zapraszamy do Radia Kolor do 2:00. 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10222/trwa-noc-muzeow-w-radiu-kolor-i-w-calej-warszawie-relacja-na-zywo [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10222 [title] => trwa-noc-muzeow-w-radiu-kolor-i-w-calej-warszawie-relacja-na-zywo [uri] => wiadomosci/n/10222/trwa-noc-muzeow-w-radiu-kolor-i-w-calej-warszawie-relacja-na-zywo [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1679580696 ) ) </div> </body> </html>