Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Nie daj szansy złodziejowi! Zabezpiecz rower przed kradzieżą

Dodano: 2017-03-13 19:00:55
pixabay
pixabay

Oznacz swój rower i nie daj się okraść, rusza kolejna akcja znakowania rowerów. Policyjny „stempel” pomoże odnaleźć zgubę.

Ruszył sezon rowerowy, a to oznacza, że na łowy ruszyli złodzieje jednośladów. Żeby uniknąć nieprzyjemności należy się odpowiednio zabezpieczyć. W razie kradzieży warto aby rower posiadał znak szczególny po którym będzie łatwiej go zidentyfikować. Tutaj pomocą dłoń cyklistom wyciąga Warszawska Policja.

Rower można oznaczyć w jednej z warszawskich jednostek policji. Każdy oznakowany jednoślad zostanie wprowadzony do elektronicznej bazy danych. W przypadku kontroli rowerzysty będzie można porównać dane i ewentualnie potwierdzić czy cyklista jest prawowitym właścicielem, czy też nie.

- Procedura polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem „engraver” oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru – Mówi mł. asp. Marta Bejer

Policja znakuje ramę roweru oraz widelec. W przypadku droższych jednośladów można dodatkowo oznaczyć drobniejsze elementy.

Aby oznaczyć swój rower należy okazać dokument tożsamości właściciela i dowód zakupu (paragon lub faktura, umowa kupna sprzedaży).

mt

Podziel się:

netgraf.pl