Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Weekendowy deptak na Trakcie Królewskim przedłużony. Do Krakowskiego Przedmieścia dołączył Nowy Świat

Dodano: 2022-06-02 07:00:00
fot. um.warszawa.pl
fot. um.warszawa.pl

Od 4 czerwca deptak na Trakcie Królewskim będzie dłuższy. Tym samym podobnie, jak Krakowskie Przedmieście odcinek Nowego Świata — od ronda de Gaulle'a do ul. Świętokrzyskiej będzie zamykany w weekendy. W związku z tym pasażerowie komunikacji miejskiej powinny przygotować się na utrudnienia, a piesi na weekendowy spacer. 

Od 16 kwietnia ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Miodowej do Świętokrzyskiej jest zamykana w każdy weekend dla samochodów i przekształca się w deptak, po którym swobodnie mogą poruszać się rowerzyści i piesi. Od 4 czerwca to samo spotka również fragment ul. Nowy Świat. W każdą sobotę i niedzielę warszawiacy będą mogli bez przeszkód przejść od "palmy" aż do kolumny Zygmunta. 

W związku z tymi zmianami kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na utrudnienia. Cały czas utrzymany zostanie przejazd Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem, nie będzie tam możliwości zakrętu. Na wszystkich wlotach do Traktu Królewskiego staną betonowe bariery, uniemożliwiające wjazd. Te wyłączenia w ruchu będą wprowadzane w każdą noc z piątku na sobotę, a kończyć się będą w poniedziałek przed świtem. Weekendowy deptak będzie działał do 23 października. 

Utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej — objazdy

"W weekendy autobusy kursujące Traktem Królewskim będą kierowane na objazdy (linie nocne od nocy z 3 na 4 czerwca do nocy z 23 na 24 października). Zmiany dotyczą linii: 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44.

Objazd deptaka w kierunku północnym, dla linii 116, 180, 222, 503, 518 i nocnej N44 został wytyczony ulicami przez Al. Jerozolimskie, Marszałkowską, Królewską, pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha do Moliera i Senatorskiej. W drugą stronę autobusy tych linii pojadą przez Wierzbową, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską, Al. Jerozolimskie, Bracką do pl. Trzech Krzyży (linii N44 skręcą z Marszałkowskiej w Świętokrzyską) i dalej podstawowymi trasami. W analogiczny sposób objazdem kursować będzie linia 111, która na swoją trasę wróci na pl. marsz. J. Piłsudskiego.

Autobusy 128 i 175 do pętli pl. Piłsudskiego od ronda Dmowskiego pojadą ulicami Marszałkowską i Królewską, a w przeciwnym kierunku Senatorską, Wierzbową, przez pl. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

Linie 106 w drodze do pętli Młynów będzie jeździła Świętokrzyską, Mazowiecką przez pl. S. Małachowskiego do Królewskiej. W drodze powrotnej z ul. Królewskiej skręci na pl. S. Małachowskiego i do Mariensztatu dojedzie przez Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. Podobnie jeździć będą autobusy linii 178, które w kierunku Konwiktorskiej pojadą od Królewskiej przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, ul. marsz. F. Focha do Moliera, Senatorskiej i Miodowej. W przeciwną stronę linia kursować będzie przez Wierzbową, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, pl. S. Małachowskiego, Kredytową, Jasną do Świętokrzyskiej" - czytamy na stronie urzędu miasta. 

Więcej informacji na temat zmian organizacji w ruchu można sprawdzić tutaj.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10352/weekendowy-deptak-na-trakcie-krolewskim-przedluzony-do-krakowskiego-przedmiescia-dolaczyl-nowy-swiat [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10352 [title] => weekendowy-deptak-na-trakcie-krolewskim-przedluzony-do-krakowskiego-przedmiescia-dolaczyl-nowy-swiat [uri] => wiadomosci/n/10352/weekendowy-deptak-na-trakcie-krolewskim-przedluzony-do-krakowskiego-przedmiescia-dolaczyl-nowy-swiat [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696273844 ) ) </div> </body> </html>