Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Ruszają zapisy na Bieg Powstania Warszawskiego. Jak się zapisać?

Dodano: 2022-06-07 10:51:55
fot. um.warszawa.pl
fot. um.warszawa.pl

Rozpoczynają się zapisy na Bieg Powstania Warszawskiego! To już 31. edycja tych zawodów, w tym roku odbędą się one na dystansie 5 i 10 km. Bieg odbędzie się 30 lipca. To już druga impreza w ramach Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o Pamięć". 

Dziś o godzinie 12:00 ruszają zapisy na 31. Bieg Powstania Warszawskiego. W tym roku uczestnicy będą rywalizować na dystansie 5 i 10 km. Bieg na 5 km rozpocznie się 30 lipca o godzinie 20:30, a na 10 km o 21:00. jednak zapisać można się już od 7 czerwca od godziny 12:00 po tym adresem.

To kolejna impreza organizowana w mieście w ramach Warszawskiej Triady Biegowej, za którą odpowiada Aktywna Warszawa i Fundacja "Maraton Warszawski". Wcześniej odbył się Bieg Konstytucji 3 Maja. 

Trasa biegu na 5 km

Biegacze przebiegną ulicami Miodową, Senatorską, Moliera, przez Plac Piłsudskiego, Królewską, następnie Krakowskim Przedmieściem, z którego zbiegną ulicą Karową i Wiaduktem Markiewicza do ulicy Browarnej, Gęstą, Dobrą, wrócą na Karową, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie, a na końcu ulicą Sanguszki w kierunku mety na Konwiktorskiej.

Trasa biegu na 10 km

"Biegacze startujący na 10 km na samym początku „nadłożą” nieco drogi, gdyż ulicą Senatorską dobiegną do Wierzbowej i to nią podążą do Placu Piłsudskiego. Później trasy obu biegów rozchodzą się na wspomnianej ulicy Browarnej. Zamiast od razu skręcić w kierunku Wybrzeża Kościuszkowskiego, zawodnicy udadzą się na południe aż do ulicy Górnośląskiej. Stamtąd czeka ich powrót w kierunku północnym. Po dobiegnięciu do ul. Dobrej końcówka trasy jest taka sama, jak w biegu na 5 km. Biegacze wykonają skręt w Karową, później czeka ich najdłuższa prosta (Wybrzeże Kościuszkowskie i Wybrzeże Gdańskie), a na finiszu Sanguszki i Konwiktorska" - czytamy w komunikacie miasta. 

Wyjątkowa atmosfera biegu

Podobnie, jak w poprzednich latach, w tym roku Bieg Powstania Warszawskiego także będzie miał wyjątkowy charakter. Imprezie będzie towarzyszyć wiele akcentów powstańczych, a trasa biegu będzie poprowadzona przez symboliczne dla Powstania miejsca. Biegacze wystartują przy Pomniku Powstania Warszawskiego, a zakończą wyścig na ulicy Konwiktorskiej, to wzdłuż niej w sierpniu 1944 roku przebiegała linia frontu.  

Wirtualny Bieg Powstania Warszawskiego

Organizatorzy przygotowali możliwość uczestniczenia w biegu, także dla ludzi, którzy nie mieszkają w stolicy. Będą oni mogli wziąć w nim udział w dowolnym miejscu w Polsce. Wirtualni biegacze będą mieli tydzień na to, by pokonać wybrany dystans. 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10386/ruszaja-zapisy-na-bieg-powstania-warszawskiego-jak-sie-zapisac [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10386 [title] => ruszaja-zapisy-na-bieg-powstania-warszawskiego-jak-sie-zapisac [uri] => wiadomosci/n/10386/ruszaja-zapisy-na-bieg-powstania-warszawskiego-jak-sie-zapisac [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1695599386 ) ) </div> </body> </html>